आग्रा खोलामा बाढी ,एक सय भन्दा बढी परिवार जोखिममा

121 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ असार २०७६, शनिबार १२:२१

सम्पादक: Dhading News

महादेबबेसी- अबिरल बर्षाका कारण आग्रा खोलामा बाढी आउने क्रम बढ्दै गएपछि धादिङको थांक्रे गाउँपालिकामा पर्ने आग्रा र महेशखोला किनारका मजदुर बस्ती संकटमा परेको छ ।आग्रा खोला किनारमा देशका विभिन्न जिल्लाबाट आई मजदुरी गरि जिवन निर्वाह गरिरहेका विपन्न परिवारको वसोबास रहेको छ ।


खोलामा ढुंगा फुटाउने काम गर्दै आईरहेका सयौं मजदुर परिवार बर्षौदेखि महेश र आग्रा खोला किनारमा अस्थायी टहरो बनाई बसोबास गर्दै आईरहेका छन । बिशेष गरि महादेबबेसीको पक्कि पुल मुनी ३० ,जालजुलेमा १२, लिति दोभानमा २० र समनटारको वगरमा २० घर परिवार मजदुरहरु बस्दै आईरहेका छन । आग्रा खोलामा मात्रै होइन महेशखोला किनारमा रहेको महादेबबेसी वजार भन्दा ठिक तल रहेको महेशखोला किनारको सुन्दरबस्तीका २० परिवार पनि बाढीको जोखिममा परेका छन ।


बर्षौ देखि खोला किनारमा मजदुर परिवारको बस्ती रहेको भएपनि धेरै बर्ष पछि यस पटक भने खोलामा पानीको सतह निकै बढेर छेउ छाउको बस्तीनै जोखिममा पर्ने अवस्था देखिएपछि खोला किनारमा बस्दै आईरहेकाहरु संकटमा परेका हुन । खोलामा बाढी आउनेक्रम बढ्दै जान थालेपछि शुक्रवारनै थांक्रे गाउँपालिका अध्यक्ष रामकुमार आचार्यले कर्मचारी र जनप्रतिनिधि परिचालन गरी आग्रा खोला छेउमा बस्दै आईरहेकाहरुलाई तत्काल सुरक्षित स्थानमा सर्न आग्रह गरेका थिए ।


शनिवार पनि आग्राखोलामा पानीको सतह नघटेकोले स्थानीयलाई खोला छेउमा नजान आग्रह गरिएको थांक्रे गाउँपालिकाका प्रवक्ता कुमार विश्वकर्माले वताउनु भयो । शुक्रवार सांझ थांक्रे गाउँपालिका वडा नम्बर ३ निगालेखोलाले बगाउँदा हराईरहेका मल्डुङका गोकुल गिरी अझै फेला परेका छैनन । शुक्रवार सांझ पख खेतबाट घर फर्कन लाग्दा गिरीलाई निगाले खोलाले वगाएर वेपत्ता पारेको हो । गिरी संगै वगेका बद्री भुजेल भने खोलाबाट बाहिर निस्कन सकि ज्यान बचाउन सफल भएका थिए ।


‘महादेबबेसी पुल देखि आग्रा खोलाको किनारमा बसोवास गर्ने सयौं मजदुर परिवार र स्थानीयलाई हामीले सचेत गराएका छौं । तत्काल खोला छेउ नफर्कन आग्रह समेत गरेका छौं । मौसममा सुधार नआए सम्म सुरक्षित स्थानमा गएर बस्न भनिएको छ ।’ थांक्रे गाउँपालिका प्रवक्ता विश्वकर्माले जानकारी दिनु भयो ।

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ असार २०७६, शनिबार १२:२१ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ज्यान मुद्दामा फरार अभियुक्त १७ वर्षपछि पक्राउ

धादिङ, १ साउन - कर्तव्य ज्यान मुद्दामा संलग्न भई फरार रहेको अभियोग लागेका एक अभियुक्तलाई धादिङ प्रहरीले घटना भएको १७ वर्षपछि पक्राउ गरेको छ । २०५९ साल असार ८ गते धादिङ जिल्लाको आगिन्चोक गाविस हालको वडा नम्बर ६.....

मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा विस्तार

 मलेखु । धादिङको बेनीघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर ३ मलेखुमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैकले शाखा विस्तार गरेको छ ।.....

ताल्तिमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेन्ट उद्योगमा पस्यो बाढी

धादिङ,३० असार -धादिङको ताल्तीमा निर्माणाधिन हुवासिन सिमेण्ट उद्योगको निर्माण स्थलमा बाढी पसेर एक करोड भन्दा.....

गजुरी गाउँपालिकाको खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना विमोचन

गजुरी- धादिङको गजुरी गाउँपालिकाले खाद्य तथा पोषण सुरक्षा रणनैतिक योजना तय गरेको छ । गाउँपालिका भित्र खाद्य.....

ताल्तीमा चिनियाँले यसरी बनाउँदैछन् हुवासिन सिमेन्ट उद्योग

ताल्ती-मलेखु पूरानो बजारबाट ११ किलोमिटर खोलैखोलाको यात्रा गरेपछि पुगिन्छ ताल्ती।ताल्ती त्यही ठाउँ हो हो जहाँ.....

Categories