आग्रा खोलामा बाढी ,एक सय भन्दा बढी परिवार जोखिममा

429 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ असार २०७६, शनिबार १२:२१

सम्पादक: Dhading News

महादेबबेसी- अबिरल बर्षाका कारण आग्रा खोलामा बाढी आउने क्रम बढ्दै गएपछि धादिङको थांक्रे गाउँपालिकामा पर्ने आग्रा र महेशखोला किनारका मजदुर बस्ती संकटमा परेको छ ।आग्रा खोला किनारमा देशका विभिन्न जिल्लाबाट आई मजदुरी गरि जिवन निर्वाह गरिरहेका विपन्न परिवारको वसोबास रहेको छ ।


खोलामा ढुंगा फुटाउने काम गर्दै आईरहेका सयौं मजदुर परिवार बर्षौदेखि महेश र आग्रा खोला किनारमा अस्थायी टहरो बनाई बसोबास गर्दै आईरहेका छन । बिशेष गरि महादेबबेसीको पक्कि पुल मुनी ३० ,जालजुलेमा १२, लिति दोभानमा २० र समनटारको वगरमा २० घर परिवार मजदुरहरु बस्दै आईरहेका छन । आग्रा खोलामा मात्रै होइन महेशखोला किनारमा रहेको महादेबबेसी वजार भन्दा ठिक तल रहेको महेशखोला किनारको सुन्दरबस्तीका २० परिवार पनि बाढीको जोखिममा परेका छन ।


बर्षौ देखि खोला किनारमा मजदुर परिवारको बस्ती रहेको भएपनि धेरै बर्ष पछि यस पटक भने खोलामा पानीको सतह निकै बढेर छेउ छाउको बस्तीनै जोखिममा पर्ने अवस्था देखिएपछि खोला किनारमा बस्दै आईरहेकाहरु संकटमा परेका हुन । खोलामा बाढी आउनेक्रम बढ्दै जान थालेपछि शुक्रवारनै थांक्रे गाउँपालिका अध्यक्ष रामकुमार आचार्यले कर्मचारी र जनप्रतिनिधि परिचालन गरी आग्रा खोला छेउमा बस्दै आईरहेकाहरुलाई तत्काल सुरक्षित स्थानमा सर्न आग्रह गरेका थिए ।


शनिवार पनि आग्राखोलामा पानीको सतह नघटेकोले स्थानीयलाई खोला छेउमा नजान आग्रह गरिएको थांक्रे गाउँपालिकाका प्रवक्ता कुमार विश्वकर्माले वताउनु भयो । शुक्रवार सांझ थांक्रे गाउँपालिका वडा नम्बर ३ निगालेखोलाले बगाउँदा हराईरहेका मल्डुङका गोकुल गिरी अझै फेला परेका छैनन । शुक्रवार सांझ पख खेतबाट घर फर्कन लाग्दा गिरीलाई निगाले खोलाले वगाएर वेपत्ता पारेको हो । गिरी संगै वगेका बद्री भुजेल भने खोलाबाट बाहिर निस्कन सकि ज्यान बचाउन सफल भएका थिए ।


‘महादेबबेसी पुल देखि आग्रा खोलाको किनारमा बसोवास गर्ने सयौं मजदुर परिवार र स्थानीयलाई हामीले सचेत गराएका छौं । तत्काल खोला छेउ नफर्कन आग्रह समेत गरेका छौं । मौसममा सुधार नआए सम्म सुरक्षित स्थानमा गएर बस्न भनिएको छ ।’ थांक्रे गाउँपालिका प्रवक्ता विश्वकर्माले जानकारी दिनु भयो ।

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ असार २०७६, शनिबार १२:२१ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories