धादिङबेसी टारीबेसी बस भाडा अब एक सय रुपैयाँमात्रै

1030 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३० श्रावण २०७६, बिहीबार ०७:२३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ- सदरमुकाम धादिङबेशीदेखि टारीबेसी सम्मको सडक कालोपत्रे भईसक्दा पनि कच्ची सडककौ भाडा लागू भएको भन्दै सरोकारवालाहरुले पटक पटक विरोध जनाएपछि  सल्यानटार, आरुघाट रुटको भाडा घट्ने भएको छ ।

सल्यानटार रुटमा चल्ने  यातायातका साधनहरुले मनपरि भाडा लिई रहेको भन्ने व्यापक जनगुनासो आईरहेको थियो । कच्ची सडक हुंदा लागु भएको भाडा  सडक कालोपत्रे भईसक्दा पनि यातायात व्यवसायीहरुले घटाउन मानेका थिएनन् ।

नागरिक समाजका प्रतिनिधिहरुले धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी भागिरथ पाण्डेलाई ज्ञापन पत्र बुझाई भाडादर फेरवदलकालागि आग्रह गरेपछि बुधवार प्रमुख जिल्ला अधिकारी पाण्डेको अध्यक्षतामा बसेको सर्वपक्षिय बैठकले आगामी भाद्र १ गतेबाट भाडदर घटाउने निर्णय गरेको हो । बैठकमा जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपाल, जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका प्रमुख (एसपि) राजकुमार बैदवार, जिल्ला स्थित अन्इ सुरक्षा निकायका प्रमुखहरु‚ राजनितिक दलका प्रतिनिधीहरु‚ उद्योग बाणिज्य संघका प्रतिनिधीहरु‚ संचारकर्मी‚ यातायात व्यवसायीका प्रतिनिधीहरु‚ अपाङ्गता  संघका प्रतिनिधी, नागरिक समाजका प्रतिनिधिहरु लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

सर्वपक्षिय बैठकबाट धादिङबेशीदेखि सल्यानटार विशालनगर आरुघाट रुटमा चल्ने सवारी साधनहरुको भाडादर भाद्र १ गतेबाट लागु हुने गरी घटाउने निर्णय गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी पाण्डेले जानकारी दिनु भयो । अब धादिङबेशीदेखि टारीबेशीसम्मको भाडा  १०० रुपैयाँ कायम गरिएको छ । यस अघि यातायात व्यवसायीहरुले १५० भन्दा माथि मनोमानी रुपमा लिंदै आईरहेका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३० श्रावण २०७६, बिहीबार ०७:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा राती ९ बजेपछि देउसीभैलो खेल्न नपाइने

धादिङ,७ कात्तिक - तिहारको अवसरमा रमाइलोका लागि खेलिने देउसीभैलोलाई व्यवस्थित र मर्यादत बनाउन राति ९ बजेसम्म मात्र खेल्न पाइने जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङले जनाएको छ । ९ बजेपछि देउसीभैलो खेलेमा वा पैसा.....

सुखद दाम्पत्य जीवनका लागि चुम्बन

सुखद दाम्पत्य जीवनका लागि पति–पत्नी नग्न भएर सुत्न फलदायी हुने एक अध्ययनले देखाएको छ । राति नग्न सुत्ने जोडीको.....

अन्योलको भूमरीमा बूढीगण्डकी आयोजना

धादिङ- नेपालको ऊर्जा क्षेत्रमा नयाँ आयम थप्ने राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रुपमा रहेको बहुचर्चित एवं.....

४३ हजार बेरोजगारलाई अल्पकालिन रोजगारी खुल्दै

काठमाडौं । के तपाई बेरोजगार हुनुुहुन्छ ? शिक्षित पनि हुनुहुन्छ, अबसर खोज्दा खोज्दै थाकिसक्नु भएको छ भने अब छिट्टै.....

नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक ६ लेनको बनाईदै

काठमाडौं । देशका ६७ जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने र राजधानीबाट वाहिरिने यात्रुले प्रयोग गर्ने.....

Categories