नाडेपका कर्मचारी दुई साता देखि आन्दोलनमा

294 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १ भाद्र २०७६, आईतवार २०:४६

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,१ भदौ-  धादिङको गजुरीमा केन्द्रिय कार्यालय रहेको नाडेप लघुवित्त वित्तिय संस्थामा कार्यरत कर्मचारीहरु आन्दोलनमा उत्रिएका छन । दुई साता देखि जारी आन्दोलनका कारण संस्थाको दैनिक गतिविधि प्रभावित हुन पुगेको छ ।संस्थामा कार्यरत कर्मचारीलाई नियमानुसार सेवा सुविधा र पारिश्रमिक बृद्धि गरिनु पर्ने अस्थायी तथा करार कर्मचारीलाई प्रकृया पुरा गरि स्थायी गरिनु पर्ने लगायतका माग राखी कर्मचारीले दुई साता देखि संस्थाको केन्द्रिय कार्यालय गजुरीमामा धर्ना बसेर आन्दोलन गरिरहेका छन ।
कर्मचारी आन्दोलनका कारण संस्थाको केन्द्रिय कार्यालयको दैनिक काम प्रभावित हुन पुगेको छ । नाडेप कर्मचारी संघको आव्हानमा भएको आन्दोलनलाई साथ दिंदै कर्मचारीहरु केन्द्रिय कार्यालयको मुलगेटमा बसेर धर्ना दिईरहेका छन । कर्मचारीले राखेको माग पुरा हुन नसक्दा व्यवस्थापन र कर्मचारीहरु बिच दुरी बढ्दै गएको छ ।
कर्मचारीहरु केन्द्रिय कार्यालयमा जम्मा भएर आन्दोलनमा उत्रिएपछि निकासका लागि संचालक समिति संग छलफल गर्न संस्थाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उपेन्द्रवहादुर कार्की साउन २४ गते देखि केन्द्रिय कार्यालयमा अनुपस्थित रहेपछि कर्मचारीहरु आक्रोशित हुन पुगेका छन । आन्दोलनमा रहेका कर्मचारीहरुले सबै तहका कर्मचारीको तलब भत्ता ५० प्रतिशत बृद्धि गर्नुपर्ने, कार्यालय सहायकको तलव नेपाल सरकारको स्केल अनुसार हुनु पर्ने,कर्मचारीले प्रयोग गरिरहेको सवारी साधनको करकट्टी,ह्रास कट्टी तथा नविकरणको रकम फिर्ता गरिनुपर्ने लगायतका १३ वटा माग राखेर कर्माचारीहरु आन्दोलनमा रहेको कर्मचारी संघका नेता पशुपति दहाल दासिले जानकारी दिनुभयो ।


कर्मचारीको आन्दोलनका कारण दैनिक कामकारवहाी प्रभावित हुन पुगेकाले व्यवस्थापन र कर्मचारी बसेर छिट्टै समस्या समाधानको उपाय खोजी गरि निकास निस्कनेमा आंफु ढुक्क रहेको संस्थाका नायव प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अमृत रुपाखेतीले वताउनुभयो ।

धादिङको गजुरीमा केन्द्रीय कार्यालय रहि राष्ट्रिय स्तरको कार्यक्षेत्र रहेको यस लघुवित्तले ४६ जिल्लामा ८ वटा इलाका कार्यालयहरु तथा ७८ वटा शाखा तथा उपशाखा कार्यालय मार्फत ८० हजार घरधुरीमा लघुवित्तीय सेवा प्रदान गर्दै आइरहेको संस्थाले जनाएको छ ।गत आवको १५ प्रतिशत बोनस पश्चात ३६ करोड ८० लाख रुपैयाँ चुक्ता पूँजी पुर्याएको लघुवित्तले गत आर्थिक वर्षको तेस्रो त्रैमाससम्ममा एक करोड ६८ लाख रुपैयाँ नाफा गरेको थियो । कर्मचारी आन्दोलनका कारण गत आर्थिक बर्षको लघुवित्तको चौंथो त्रैमासिक प्रतिवेदन तथा बार्षिक प्रतिवेदन तयार पार्न नसकिएको पनि संस्थाले जानकारी दिएको छ ।
यसैबिच आन्दोलनरत कर्मचारी र व्यवस्थापन पक्षका बिच आईतबार दिउँसो काठमाण्डौंमा वार्ता शुरु भएपनि पहिलो दिनको वार्ता निष्कर्ष विहिन अवस्थामा टुंगिएको संघर्ष समितिले जनाएको छ । वार्तामा कर्मचारीको तर्फबाट वार्ताटोली संयोजकमा विपिन कार्की र सदस्यहरु बद्रिप्रसाद नेपाल र पुरुषोत्तम आचार्यको सहभागिता रहेको छ भने व्यवस्थापन समितिको तर्फबाट प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उपेन्द्रवहादुर कार्की,कम्पनीका सचिव बाबुराम सुवेदी र सहायक प्रमुख कार्यकारी अधिकृत एसपि आचार्य वार्ताटोलीमा रहेको र सोमबार ११ वजे बाट वार्ता शुरु हुने संघर्ष समितिले जनाएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१ भाद्र २०७६, आईतवार २०:४६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

दुई लाख बढीको कारोवारमा चेक काट्नु नपर्ने

काठमाडौं । तपाईंले चेकमार्फत कारोवार गर्दै हुनुहुन्छ ? यदि हुनुहुन्छ भने अब तपाईंले चेक नकाटे पनि हुने भएको छ । नेपाल राष्ट्र बैंकले सञ्चालनमा ल्याएको रियल टाइम ग्रस पेमेन्ट सिस्टम (आरटिजिएस) ले तपाईंलाई.....

अख्तियारमा धादिङका धेरै उजुरी

- केशव अधिकारी धादिङ,२९ भदौ - अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले धादिङका स्थानीय तहका जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई.....

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

Categories