जिल्ला समन्वय समिति धादिङको तेश्रो जिल्ला सभा सम्पन्न

823 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ भाद्र २०७६, बुधबार ०६:३८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, ११ भदौ – जिल्ला समन्वय समिति धादिङको तेश्रो जिल्ला सभा मंगलबार धादिङबेसीमा सम्पन्न भएको छ । समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपालको अध्यक्षतामा भएको जिल्ला सभाको प्रमुख अतिथि प्रदेश नम्बर ३ का मुख्य मन्त्री डोरमणी पौडेल रहनु भएको थियो ।

जिल्ला सभालाई सम्वोधन गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि मुख्य मन्त्री पौडेलले स्थानीय तहले आँफुलाई संघीय सरकारको बैकल्पिक सरकारका रुपमा सोच्न नहुने बताउनु भयो । केन्द्रिय सरकारले अघि सारेको सुखी नेपाली सम्बृद नेपालीको लक्ष्य पुरा गर्न स्थानीय तहले साथ दिएमात्रै नेपालीहरुको मुहारमा खुसी आउने उहाँले वताउनु भयो ।

निति तथा कार्यक्रम पास नगरि, वजेट विनियोजन समेत नगरि काम गरिरहेका स्थानीय तहलाई संकेत गर्दै मुख्य मन्त्री पौडेलले अब त्यस्ता स्थानीय तहलाई प्रदेश सरकारले दिंदै आएको अनुदान तथा सहयोग रोकिने जानकारी दिनु भयो । अधिकांश स्थानीय तहले धेरैवटा कानून वनाएपनि त्यस्को जानकारी प्रदेश सरकारलाई नदिने गरेको कारण कुन स्थानीय तहमा के कस्तो कानून बनेको छ भने प्रदेश सरकारले जानकारी नपाएको समेत बताउनु भयो ।

यसै गरी धादिङ जिल्लाको सिद्धलेकमा केवुलकारको सम्भाव्यता अध्ययनका लागि प्रदेश सरकारले सहयोग गर्ने र सिद्धलेकलाई पर्यटकीय स्थलका रुपमा विकास गर्न सकिने भएकाले त्यस्को डिपिआर बनाएर अघि बढ्न सुझाव दिनु भयो ।

कार्यक्रमको बिशेष अतिथिमा धादिङ क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य खेम लोहनी हुनुहुन्थ्यो भने अतितिहरुमा धादिङ क्षेत्र नम्बर १ का प्रतिनिधि सभा सदस्य भूमी त्रिपाठी, प्रदेश नम्बर ३ का आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्री शालिकराम जमकट्टेल, ३ नम्बर प्रदेश सभाका सदस्य राजेन्द्र पाण्डे, डाक्टर रामकुमार अधिकारी, जिल्ला समन्वय समिति महासंघका अध्यक्ष रघुनाथ खुलाल, नीलकण्ठ नगरपालिकाका प्रमुख भिमप्रसाद ढुंगाना, धुनिबेसी नगरपालिकाका प्रमुख बालकृष्ण आचार्य लगायत रहनु भएको थियो ।


जिल्ला सभामा धादिङका १३ वटै स्थानीय तहका प्रमुख, उपप्रमुख, जिल्ला समन्वय समितिका सदस्यहरु, जिल्ला स्थित सरकारी कार्यालयका प्रमुखहरु,सुरक्षा निकायका प्रमुख, गैर सरकारी संस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति धादिङले गत आर्थिक बर्ष भरि सम्पन्न गरेका कार्यक्रमहरुको जानकारी गराईनुका साथै चालु आर्थिक बर्षको प्रस्तावित कार्यक्रमहरु माथि छलफल गरिएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ भाद्र २०७६, बुधबार ०६:३८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

मलेखु धादिङबेसी सडक खण्डमा ट्याक्सी पल्टिंदा एक जनाको मृत्यु

धादिङ,९ असोज । धादिङको मलेखु धादिङबेसी सडक खण्ड (कालुपाण्डे राजमार्ग) मा विहीवार राती भएको दुर्घटनामा परि एक महिलाको ज्यान गएको छ । अन्य चार जना घाईते भएका छन् । सुत्केरी लिएर काठमाडौबाट धादिङबेसी तर्फ.....

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

Categories