जिल्ला समन्वय समिति धादिङको तेश्रो जिल्ला सभा सम्पन्न

683 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ११ भाद्र २०७६, बुधबार ०६:३८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, ११ भदौ – जिल्ला समन्वय समिति धादिङको तेश्रो जिल्ला सभा मंगलबार धादिङबेसीमा सम्पन्न भएको छ । समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपालको अध्यक्षतामा भएको जिल्ला सभाको प्रमुख अतिथि प्रदेश नम्बर ३ का मुख्य मन्त्री डोरमणी पौडेल रहनु भएको थियो ।

जिल्ला सभालाई सम्वोधन गर्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि मुख्य मन्त्री पौडेलले स्थानीय तहले आँफुलाई संघीय सरकारको बैकल्पिक सरकारका रुपमा सोच्न नहुने बताउनु भयो । केन्द्रिय सरकारले अघि सारेको सुखी नेपाली सम्बृद नेपालीको लक्ष्य पुरा गर्न स्थानीय तहले साथ दिएमात्रै नेपालीहरुको मुहारमा खुसी आउने उहाँले वताउनु भयो ।

निति तथा कार्यक्रम पास नगरि, वजेट विनियोजन समेत नगरि काम गरिरहेका स्थानीय तहलाई संकेत गर्दै मुख्य मन्त्री पौडेलले अब त्यस्ता स्थानीय तहलाई प्रदेश सरकारले दिंदै आएको अनुदान तथा सहयोग रोकिने जानकारी दिनु भयो । अधिकांश स्थानीय तहले धेरैवटा कानून वनाएपनि त्यस्को जानकारी प्रदेश सरकारलाई नदिने गरेको कारण कुन स्थानीय तहमा के कस्तो कानून बनेको छ भने प्रदेश सरकारले जानकारी नपाएको समेत बताउनु भयो ।

यसै गरी धादिङ जिल्लाको सिद्धलेकमा केवुलकारको सम्भाव्यता अध्ययनका लागि प्रदेश सरकारले सहयोग गर्ने र सिद्धलेकलाई पर्यटकीय स्थलका रुपमा विकास गर्न सकिने भएकाले त्यस्को डिपिआर बनाएर अघि बढ्न सुझाव दिनु भयो ।

कार्यक्रमको बिशेष अतिथिमा धादिङ क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य खेम लोहनी हुनुहुन्थ्यो भने अतितिहरुमा धादिङ क्षेत्र नम्बर १ का प्रतिनिधि सभा सदस्य भूमी त्रिपाठी, प्रदेश नम्बर ३ का आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्री शालिकराम जमकट्टेल, ३ नम्बर प्रदेश सभाका सदस्य राजेन्द्र पाण्डे, डाक्टर रामकुमार अधिकारी, जिल्ला समन्वय समिति महासंघका अध्यक्ष रघुनाथ खुलाल, नीलकण्ठ नगरपालिकाका प्रमुख भिमप्रसाद ढुंगाना, धुनिबेसी नगरपालिकाका प्रमुख बालकृष्ण आचार्य लगायत रहनु भएको थियो ।


जिल्ला सभामा धादिङका १३ वटै स्थानीय तहका प्रमुख, उपप्रमुख, जिल्ला समन्वय समितिका सदस्यहरु, जिल्ला स्थित सरकारी कार्यालयका प्रमुखहरु,सुरक्षा निकायका प्रमुख, गैर सरकारी संस्थाका प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति धादिङले गत आर्थिक बर्ष भरि सम्पन्न गरेका कार्यक्रमहरुको जानकारी गराईनुका साथै चालु आर्थिक बर्षको प्रस्तावित कार्यक्रमहरु माथि छलफल गरिएको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

११ भाद्र २०७६, बुधबार ०६:३८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories