समसामयिक बिषयमा पत्रकारका लागि अभिमुखिकरण

305 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १७ भाद्र २०७६, मंगलवार २०:४२

सम्पादक: Dhading News

वेनिघाट रोराङ – धादिङ र चितवन जिल्लाका पत्रकारहरुका लागि नेपाली पत्रकारिताको पछिल्लो अबस्था, आचार संहिता लगायतका बिषयमा आधारभूत जानकारी दिने उद्धेश्यले एक दिने अभिमुखिकरण कार्यक्रम मंगलबार वेनिघाट रोराङमा सम्पन्न भएको छ ।


वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको सहयोगमा बाताबरण पर्यटन तथा उर्जा सरोकार पत्रकार मञ्च (जिट) नेपालले अभिमुखिकरण कार्यक्रमको आयोजना गरेको हो । कार्यक्रममा खोज पत्रकार केन्द्रका महासचिव रामजी दहाल, नेपाल पत्रकार महासंघका महासचिव रमेश बिष्ट, सचिव प्रकाश थापा, बुढीगण्डकी जलबिद्युत आयोजनाका प्रमुख कृष्णवहादुर कार्की, कान्तिपुर दैनिकका आर्थिक पत्रकार यज्ञ बञ्जाडे, इकान्तिपुर अनलाइनका कञ्चन अधिकारी, विकास पत्रकारितामा कृयाशिल पद्म न्यौपाने, पन्छी संरक्षण संघका कृष्णप्रसाद भुसालले सहजीकरण गर्नु भएको थियो ।

 
कार्यक्रममा विकास योजनामा सञ्चार क्षेत्रको महत्व,सडक सुरक्षा र पत्रकारिता,पत्रकार आचार संहिता, सामाजिक सञ्जाल प्रयोग गर्दा अपनाउनु पर्ने सावधानी, आर्थिक पत्रकारिता र जिल्लाका सवाल, बसढीगण्डकी जलविद्युत्त आयोजनाको अहिले सम्मको कार्य प्रगति र भावी योजना, अनलाइन पत्रकारिता र यस्का चुनौतीका साथै धादिङ जिल्लामा पाईने लोपोन्मुख पंछीको पहिचान र सञ्चार क्षेत्रको भूमिकाका बिषयमा छलफल गरिएको थियो ।


बाताबरण पर्यटन तथा उर्जा सरोकार पत्रकार मञ्च (जिट) नेपालका अध्यक्ष हरिहरसिंह राठौरको अध्यक्षतामा भएको अभिमुखीकरण कार्यक्रमको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाका अध्यक्ष पित्तवहादुर डल्लाकोटीले उद्घाटन गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष डल्लाकोटीले पत्रकारले विकास र परिवर्तनका लागि धेरै भन्दा धेरै सवालहरुको पहिचान गरि निर्धक्क साथ सत्य तथ्य बिषय उजागर गरेर जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई सचेत गराउन आग्रह गर्नु भएको थियो । उद्घाटन कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघका महासचिव रमेश बिष्ट, सचिव प्रकाश थापा, खोज पत्रकार केन्द्रका महासचिव रामजी दहाल, नेपाल पत्रकार महासंघ ३ नम्बर प्रदेश समितिका कोषाध्यक्ष सीताराम अधिकारी, महासंघ धादिङका अध्यक्ष नवराज छत्कुली, प्रेस संगठन नेपालका केन्द्रिय सदस्य केशव अधिकारी लगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१७ भाद्र २०७६, मंगलवार २०:४२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका अध्यक्ष कमल थापा अमेरिका प्रस्थान गरेका छन्। आगामी मंसिर १८ र १९ गते (डिसेम्बर ४ र ५.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

हत्या गरी फरार अभियुक्त १७ बर्ष पछि यसरी पक्राउ परे

धादिङ-हत्या गरी फरार रहेका धादिङ दार्खाका २ जना अभियुक्त १७ बर्ष पछि पक्राउ परेको समाचार यति बेला निकै चासोको.....

ज्यान मुद्दामा फरार दार्खाका दुई जना १७ बर्ष पछि पक्राउ

अदालतबाट कैद फैसलाको सजायँ पाएर पनि फरार रहँदै आएका अभियुक्तको खोजीलाई अभियानको रुपमा सञ्चालन गरिरहेको धादिङ.....

Categories