समसामयिक बिषयमा पत्रकारका लागि अभिमुखिकरण

760 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १७ भाद्र २०७६, मंगलवार २०:४२

सम्पादक: Dhading News

वेनिघाट रोराङ – धादिङ र चितवन जिल्लाका पत्रकारहरुका लागि नेपाली पत्रकारिताको पछिल्लो अबस्था, आचार संहिता लगायतका बिषयमा आधारभूत जानकारी दिने उद्धेश्यले एक दिने अभिमुखिकरण कार्यक्रम मंगलबार वेनिघाट रोराङमा सम्पन्न भएको छ ।


वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाको सहयोगमा बाताबरण पर्यटन तथा उर्जा सरोकार पत्रकार मञ्च (जिट) नेपालले अभिमुखिकरण कार्यक्रमको आयोजना गरेको हो । कार्यक्रममा खोज पत्रकार केन्द्रका महासचिव रामजी दहाल, नेपाल पत्रकार महासंघका महासचिव रमेश बिष्ट, सचिव प्रकाश थापा, बुढीगण्डकी जलबिद्युत आयोजनाका प्रमुख कृष्णवहादुर कार्की, कान्तिपुर दैनिकका आर्थिक पत्रकार यज्ञ बञ्जाडे, इकान्तिपुर अनलाइनका कञ्चन अधिकारी, विकास पत्रकारितामा कृयाशिल पद्म न्यौपाने, पन्छी संरक्षण संघका कृष्णप्रसाद भुसालले सहजीकरण गर्नु भएको थियो ।

 
कार्यक्रममा विकास योजनामा सञ्चार क्षेत्रको महत्व,सडक सुरक्षा र पत्रकारिता,पत्रकार आचार संहिता, सामाजिक सञ्जाल प्रयोग गर्दा अपनाउनु पर्ने सावधानी, आर्थिक पत्रकारिता र जिल्लाका सवाल, बसढीगण्डकी जलविद्युत्त आयोजनाको अहिले सम्मको कार्य प्रगति र भावी योजना, अनलाइन पत्रकारिता र यस्का चुनौतीका साथै धादिङ जिल्लामा पाईने लोपोन्मुख पंछीको पहिचान र सञ्चार क्षेत्रको भूमिकाका बिषयमा छलफल गरिएको थियो ।


बाताबरण पर्यटन तथा उर्जा सरोकार पत्रकार मञ्च (जिट) नेपालका अध्यक्ष हरिहरसिंह राठौरको अध्यक्षतामा भएको अभिमुखीकरण कार्यक्रमको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाका अध्यक्ष पित्तवहादुर डल्लाकोटीले उद्घाटन गर्नु भएको थियो । कार्यक्रमको उद्घाटन गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष डल्लाकोटीले पत्रकारले विकास र परिवर्तनका लागि धेरै भन्दा धेरै सवालहरुको पहिचान गरि निर्धक्क साथ सत्य तथ्य बिषय उजागर गरेर जनप्रतिनिधि र कर्मचारीलाई सचेत गराउन आग्रह गर्नु भएको थियो । उद्घाटन कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघका महासचिव रमेश बिष्ट, सचिव प्रकाश थापा, खोज पत्रकार केन्द्रका महासचिव रामजी दहाल, नेपाल पत्रकार महासंघ ३ नम्बर प्रदेश समितिका कोषाध्यक्ष सीताराम अधिकारी, महासंघ धादिङका अध्यक्ष नवराज छत्कुली, प्रेस संगठन नेपालका केन्द्रिय सदस्य केशव अधिकारी लगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१७ भाद्र २०७६, मंगलवार २०:४२ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी संस्था लि. गोगनपानीमा तालाबन्दि, सञ्चालक समितिद्धारा प्रेस विज्ञप्ति मार्फत छलफल गर्न आह्वान

थाक्रे, ७ असोज सानाकिसा सहकारी संस्था लि. गोगनपानीमा सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा विगत लामो समयदेखी कार्यरत कर्मचारीहरुले किर्तेरुपमा किसानहरुको नामबाट रिण प्रभाहगरी आफुखुसी रु.६७ लाख ५० हजार.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories