शान्ति सुरक्षा,शुसासन आफ्नो पहिलो लक्ष्य- प्रजिअ तामाङ

315 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ भाद्र २०७६, मंगलवार ०७:०२

सम्पादक: Dhading News

धादिङबेसी -धादिङ जिल्लामा हालै मात्र सरुवा भई आउनु भएका प्रमुख जिल्ला अधिकारी आसमान तामाङले जिल्लाको शान्ति सुरक्षा,शुसासन, सूचनाको हक र पारदर्शिता लाई कायम गर्नु आफ्नो पहिलो लक्ष्य रहेको बताउनु भएको छ ।

जिल्ला प्रसासन कार्यलय धादिङमा सोमबार जिल्लाका पत्रकारहरु संग परिचय गर्दै  प्रजिअ तामाङले धादिङ जिल्लाको राजमार्ग क्षेत्रका समस्या, नदी तथा खोलामा बढ्दै गएको दोहन, बुढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजना, नागढुंगा सिग्रेखोला सुरुङ मार्ग, हुवासिन सिमेण्ट उद्योग,सवारी दुर्घटना न्यूनिकरण, घाईतेहरुको उद्धार, राजमार्गका होटलमा खानेकुराको गुणस्तर र मूल्य व्यवस्थापन, लगायतका सवालमा आफ्नो धारणा राख्दै आम नागरिकलाई कुनै पनि मर्का पर्ने काम कतैबाट हुन नहुने वताउनु भएको थियो ।

जिल्लामा हुने अनियमितता भष्टचार कालोबजारी रोक्नका लागि आफ्नो कार्यकालमा कुनै कसुर बाकि नराख्ने बताउदै प्रमुख जिल्ला अधिकारी तामाङले भष्टचार मुक्त समाज बनाउन संचार जगतको सहयोग र सहकार्य आवश्यक रहने बताउनु भएको थियो । ।

जिल्लामा साबजनिक सम्पत्ति अतिक्रमण लगाएतका बिषमा अनुगमन अध्ययन अनुसन्धान गरेर अगाडि बढने बताउदै शान्ति सुरक्षा मजबुद बनाउने अनियमिता रोक्ने सुसाशन कायम गर्ने आफ्नो पहिलो दायित्व भएको उहाँको भनाई थियो ।

प्रजिअ संगको पत्रकारहरु संगको परिचयात्मक कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ धादिङका सचिव राजाराम शर्माले जिल्लाको पत्रकारिता, संचार गृह र संचार माध्यमको अवस्था लगायतका बिषयमा जानकारी गराउनु भएको थियो । कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ धादिङका संस्थापक अध्यक्ष सिताराम वर्माले ३ दशक अघि देखि धादिङका पत्रकार र स्थानीय प्रशासन सहकार्य गरेर अघि बढेको स्मरण गराउनु भएको थियो । कार्यक्रममा जिल्लामा रहेर विभिन्न संचार माध्यममा कार्यरत पत्रकारहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

यस अघिका प्रजिअ भागिरथ पाण्डेको ललितपुर जिल्ला प्रशासन सरुवा भए पछि तामाङ मकवानपुर जिल्ला प्रशासनबाट सरुवा भएर धादिङको प्रजिअ भएर आउनु भएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ भाद्र २०७६, मंगलवार ०७:०२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि सार्वजनिक गरेको छ । स्कुटर चोरी गर्ने तथा चोरीका स्कुटर किन्ने कार्यमा संलग्न रहेको अभियोगमा.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

बूढीगण्डकी आयोजनाले बाँड्यो २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा

धादिङ-बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाले डुबान क्षेत्रमा पर्ने बासिन्दालाई रु २७ अर्ब ८० करोड मुआब्जा वितरण.....

रणबहादुर शाही सहित तीन जना कारागार चलान

धादिङ–विभिन्न अभियोगमा अदालतले सजायँका लागि फैसला गरेपनि फरार रहँदै आएका प्रतिवादी पक्राउ अभियानलाई जिल्ला.....

Categories