शान्ति सुरक्षा,शुसासन आफ्नो पहिलो लक्ष्य- प्रजिअ तामाङ

583 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ भाद्र २०७६, मंगलवार ०७:०२

सम्पादक: Dhading News

धादिङबेसी -धादिङ जिल्लामा हालै मात्र सरुवा भई आउनु भएका प्रमुख जिल्ला अधिकारी आसमान तामाङले जिल्लाको शान्ति सुरक्षा,शुसासन, सूचनाको हक र पारदर्शिता लाई कायम गर्नु आफ्नो पहिलो लक्ष्य रहेको बताउनु भएको छ ।

जिल्ला प्रसासन कार्यलय धादिङमा सोमबार जिल्लाका पत्रकारहरु संग परिचय गर्दै  प्रजिअ तामाङले धादिङ जिल्लाको राजमार्ग क्षेत्रका समस्या, नदी तथा खोलामा बढ्दै गएको दोहन, बुढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजना, नागढुंगा सिग्रेखोला सुरुङ मार्ग, हुवासिन सिमेण्ट उद्योग,सवारी दुर्घटना न्यूनिकरण, घाईतेहरुको उद्धार, राजमार्गका होटलमा खानेकुराको गुणस्तर र मूल्य व्यवस्थापन, लगायतका सवालमा आफ्नो धारणा राख्दै आम नागरिकलाई कुनै पनि मर्का पर्ने काम कतैबाट हुन नहुने वताउनु भएको थियो ।

जिल्लामा हुने अनियमितता भष्टचार कालोबजारी रोक्नका लागि आफ्नो कार्यकालमा कुनै कसुर बाकि नराख्ने बताउदै प्रमुख जिल्ला अधिकारी तामाङले भष्टचार मुक्त समाज बनाउन संचार जगतको सहयोग र सहकार्य आवश्यक रहने बताउनु भएको थियो । ।

जिल्लामा साबजनिक सम्पत्ति अतिक्रमण लगाएतका बिषमा अनुगमन अध्ययन अनुसन्धान गरेर अगाडि बढने बताउदै शान्ति सुरक्षा मजबुद बनाउने अनियमिता रोक्ने सुसाशन कायम गर्ने आफ्नो पहिलो दायित्व भएको उहाँको भनाई थियो ।

प्रजिअ संगको पत्रकारहरु संगको परिचयात्मक कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ धादिङका सचिव राजाराम शर्माले जिल्लाको पत्रकारिता, संचार गृह र संचार माध्यमको अवस्था लगायतका बिषयमा जानकारी गराउनु भएको थियो । कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ धादिङका संस्थापक अध्यक्ष सिताराम वर्माले ३ दशक अघि देखि धादिङका पत्रकार र स्थानीय प्रशासन सहकार्य गरेर अघि बढेको स्मरण गराउनु भएको थियो । कार्यक्रममा जिल्लामा रहेर विभिन्न संचार माध्यममा कार्यरत पत्रकारहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

यस अघिका प्रजिअ भागिरथ पाण्डेको ललितपुर जिल्ला प्रशासन सरुवा भए पछि तामाङ मकवानपुर जिल्ला प्रशासनबाट सरुवा भएर धादिङको प्रजिअ भएर आउनु भएको हो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ भाद्र २०७६, मंगलवार ०७:०२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories