गजुरी र बेनिघाटका कृषकलाई उद्यमशीलता विकास तालिम

537 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ भाद्र २०७६, बुधबार ०५:५६

सम्पादक: Dhading News

धादिङ – धादिङको गजुरी र बेनिघाटरोराङ गाउँपालिकाका कृषकहरुलाई लक्षित गरि  उद्यमशीलता विकास तालिम सम्पन्न भएको छ ।

परम्परागत रुपमा स्थानीय स्तरमा कृषिमा आधारित निर्वाहमुखी कृषि व्यवसाय  गर्दै आएका कृषकहरुका लागि तीन दिन सम्म संचालन गरिएको उद्यमशिलता विकास तालिम मंगलबार सम्पन्न भएको हो ।

तालीममा सिकेको ज्ञान सीप व्यवहारमा लागू गरी कृषि पेशालाई व्यवसाय बनाउन प्रेरणा मिलेको किसानहरुले वताएका छन । लगानी र आम्दानीको लेखाजोखा गरेर व्यवसाय गर्नु पर्ने,व्यवसाय संचालन गर्दा ध्यान दिनु पर्ने विविध कुराहरु,अपनाउनु पर्ने सावधानीहरु र सफल उद्यमी बन्न गर्नु पर्ने कुराहरु तालीमबाट सिकेको कार्यक्रममा सहभागी हिमाली सामुदायीक संस्था छेपाङका सदस्य तथा कुखुरा व्यवसायी विशाल चेपाङले वताए । तालीममा सिकेको ज्ञानलाई व्यवहारमा लागू गर्न सके थप आम्दानी बृद्धि गर्न सकिने उनको भनाई छ ।
गठ्ठेडाँडा आत्मनिर्भर महिला समुहकी निर्मला चेपाङ, भस्मेखोला आत्मनिर्भर महिला समुहकी शान्ता चेपाङ,जलदेवी महिला समुहको कृष्णहरी चेपाङ, भँगेरी सामुदायिक विकास समाजका राम कुमारी चेपाङ र गजुरी १ का श्याम प्रसाद विसुन्के लगायतका सहभागीले पनि उद्यमशिलता विकास तालिम साना लगानीका कृषकहरुको लागि महत्वपूर्ण रहेको बताएका छन् ।

भदौ २२ आईतबारबाट शुरु भएको तालिम मंगलबार सम्पन्न भएको हो । प्रयत्नशिल सामुदायिक विकास समाज प्रयास नेपाल धादिङ र प्लानेट इन्फान्ट एण्ड डेभलपमेन्टसंगको साझेदारीमा सञ्चालन भएको तालिम महिला संरक्षण तथा शसक्तिकरण कार्यक्रमको सहयोगमा गजुरीमा सम्पन्न भएको हो । बेनिघाट र गजुरी गाउँपालिकाका ७ जना महिला सहित १३ जना सहभागी रहेका तालीममा गजुरी गाउँपालिकाका अध्यक्ष राजेन्द्र बिक्रम बस्नेत,उपाध्यक्ष सिता ढुङ्गाना ,प्रयास नेपालका अध्यक्ष सबिता अर्याल लगायतले सहभागीहरुलाई व्यवसायिक सफलताको शुभाकामना दिनु भएको थियो ।

सिकेको सिप व्यवहारमा लागू गरी पारवारिक आम्दानी बृद्धि गर्न सहभागीहरुलाई अनुरोध गरिएको प्रयास नेपालका सामाजिक परिचालक उषा थापामगरले जानकारी दिनु भयो । परम्परागत रुपमा जिविकोपार्जनको लागि थोरै पशुपालन गर्दै आएको भए पनि व्यवसायिक रुपमा आम्दानीको लागि ज्ञान सीपको अभावमा रहेका ग्रामीण कृषकहरुलाई व्यवसायीक र उत्पादन बृद्धि तथा बजारीकरण गर्न सहयोग पुर्याउन उद्यमशीलता तालीम संचालन गरिएको कार्यक्रम संयोजक सुनिल केसीको भनाई रहेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ भाद्र २०७६, बुधबार ०५:५६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

थाक्रे, ७ असोज संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।  सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा.....

सामाजिक सेवा दिवशको अवशरमा खुला वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न

  महादेववेंशी, ६ असोज सामाजिक क्षेत्रमा राष्ट्रिय गौरब आजको आवश्यकता, सम्वृद्धि र सुखको लागि सामाजिक.....

धादिङका तीन सहित नेपाल प्रहरीका ४८८ इन्स्पेक्टरको सरुवा

काठमाण्डौं । नेपाल प्रहरीका ४ सय ८८ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्सपेक्टर)को सरुवा भएको छ । प्रहरी प्रधान कार्यालयले.....

युवाहरुको सवालका सन्दर्भमा युवा अन्तर संवाद कार्यक्रम सम्पन्न

५ असोज, महादेववेशी, ४१ औं सामाजिक सेवा दिवसको अवसरमा थाक्रे गाउँपालिका, महादेववेशीमा सामाजिक क्षेत्र, राष्ट्रिय.....

मापदण्ड विपरित चलेका पाँच क्रसर उद्योग बन्द

नुवाकोट- नुवाकोट जिल्लामा  मापदण्ड विपरित सञ्चालन भइरहेका क्रसर उद्योगहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयले बन्द.....

Categories