गल्छीमा राती देखिनै पहिरोले पटक पटक सडक अबरुद्ध

314 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ भाद्र २०७६, बुधबार ०७:२८

सम्पादक: Dhading News

गल्छी । पृथ्वीराजमार्गको गल्छी हुंदै कतै यात्रामा निस्कंदै हुनुहुन्छ भने समयको अलि तयारी गर्नुहोला । गल्छी नजिकै लेदो माटो खसेर सडक अबरुद्ध भएका कारण निर्धारित समयमै गन्तव्यमा पुग्न सक्ने अवस्था अझै बनिसकेको छैन ।  लेदो मिसिएको रातो  माटोको लेदो सडकमा खस्नेक्रम नरोकिंदा धादिङको गल्छी गाउँपालिकाको वडा नम्बर ७ गल्छीबजार नजिकैको पृथ्वीराजमार्ग केही दिन यता दिनहुँ घण्टौं अबरुद्ध हुनेक्रम बढ्दै गएको छ ।

पुरानो गल्छीवजार भन्दा केही माथिको सडक खण्डमा माथिबाट आएको रातो माटोको लेदो सडकमा खस्नेक्रम नरोकिंदा पृथ्वीराजमार्गमा दिनहुँ सवारी आवागमन अबरुद्ध हुंदै आईरहेको छ । सोही पहिरोको कारण केही दिन यता गल्छी क्षेत्रमा दैनिक घण्टौंसम्म सडक अवरुद्ध समेत भईरहेको छ ।

पहिरो खसिरहेको भिडियो हेर्नुहोस

गल्छी गाउँपालिका–७ डल्टारमा खेत सिंचाईको लागि लगाईएको पानी खेतमा लगाएपछि त्यहाँबाट लेदो माटो बग्दै सडकमा थुप्रिने गरेको कारण गत बर्ष पनि यहि ठाउँमा महिनौ दिन सम्म दिनहुँ सडक अबरुद्ध भएको थियो । सडक अवरुद्ध भएपछि यसलाई हटाउन गाउँपालिकाले डोजर लगाएर लेदो माटो फाल्दै आईरहेको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ का वडा अध्यक्ष हरि खतिवडाले बताउनु भयो ।
खेतमा पानी लगाएको समयमा मात्रै पहिरो खस्ने र सो पहिरोले सडकमा गाडीहरु रोकिंदा हजारौं यात्रु बिच बाटोमा बिचल्ली पर्ने गरेका छन् । केही दिन यता राजमार्गमा सवारी साधनको लाम देखिने गरेको छ ।


पहिरो खसेको सडक खण्ड भन्दा माथि ठाउँमा जमिन चिरिन थालेपछि आसपासका वासिन्दा समेत पहिरोको जोखिमबाट त्रसित हुन पुगेका छन । गल्छीमा रहेका पत्रकार सन्तोष अधिकारीका अनुसार आज पनि पहिरोले सवारी साधन रोंकिंदै छिन छिनमा खुल्ने क्रम जारी रहेको छ

तस्बिरहरु  : सन्तोष अधिकारी र राजकुमार रिमालको फेसबुकबाटधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ भाद्र २०७६, बुधबार ०७:२८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा राती ९ बजेपछि देउसीभैलो खेल्न नपाइने

धादिङ,७ कात्तिक - तिहारको अवसरमा रमाइलोका लागि खेलिने देउसीभैलोलाई व्यवस्थित र मर्यादत बनाउन राति ९ बजेसम्म मात्र खेल्न पाइने जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङले जनाएको छ । ९ बजेपछि देउसीभैलो खेलेमा वा पैसा.....

सुखद दाम्पत्य जीवनका लागि चुम्बन

सुखद दाम्पत्य जीवनका लागि पति–पत्नी नग्न भएर सुत्न फलदायी हुने एक अध्ययनले देखाएको छ । राति नग्न सुत्ने जोडीको.....

अन्योलको भूमरीमा बूढीगण्डकी आयोजना

धादिङ- नेपालको ऊर्जा क्षेत्रमा नयाँ आयम थप्ने राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रुपमा रहेको बहुचर्चित एवं.....

४३ हजार बेरोजगारलाई अल्पकालिन रोजगारी खुल्दै

काठमाडौं । के तपाई बेरोजगार हुनुुहुन्छ ? शिक्षित पनि हुनुहुन्छ, अबसर खोज्दा खोज्दै थाकिसक्नु भएको छ भने अब छिट्टै.....

नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक ६ लेनको बनाईदै

काठमाडौं । देशका ६७ जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने र राजधानीबाट वाहिरिने यात्रुले प्रयोग गर्ने.....

Categories