नौबिसे-कलंकी सडक एकतर्फी गराएर मर्मत शुरु

348 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३० आश्विन २०७६, बिहीबार ०७:३३

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ । सर्वाधिक सवारी चाप रहने गरेको देशका करिव ७० जिल्लाबाट काठमाडौं उपत्यका भित्रिने मुख्य सडक मार्गको नौविसे नागढुंगा सडक खण्डमा केही समय सवारी आवतजावतमा फेरि समस्या हुने भएको छ ।

धादिङको नौबिस देखि काठमाण्डौंको कलंकी सम्मको सडकखण्डमा एकतर्फी रूपमा सवारी आवतजावत गराएर मर्मत गर्न थालिएको महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाले जनाएको छ । मंगलबारबाट सुरु भएको सडक मर्मत कार्यका कारण सवारी आवागमनमा केही समय अवरोध आउने पनि प्रहरी महाशाखाले जनाएको छ ।
जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका प्रहरी उपरिक्षक राजकुमार वैदवारका अनुसार निर्माण कम्पनीका प्रतिनिधिलाई लामो समय सवारी आवामगन नरोक्न र सवारी चापलाई ध्यानमा दिएर काम अघि बढाउन अनुरोध गरिएको वताउनु भयो ।

सडक विभागले पनि नौबिसे कलंकी सडकखण्डमा दशैं अघि शुरु गरिएको मर्मतको काम अहिले पनि जारी रहेको जनाएको छ । अहिले यो सडक खण्डमा बिग्रेको ठाउँमा बनाउने, पिच उप्केको टाल्ने जस्ता भइरहेको छ । सडक मर्मत अवधिभर नौविसे नागढुंगा सडक खण्डमा केही समय एकतर्र्फी मात्र सवारी सञ्चालन हुनेछ ।

विभागका अनुसार सडक मर्मत कार्य मंसिरसम्म नै सम्पन्न गर्ने लक्ष्य रहेको छ ।
महानगरीय ट्राफिक प्रहरी अनुसार बिहान ९ बजेदेखि कंलकी–थानकोट सडकखण्ड (ढुंगेअड्डामा) र दिउँसो १ बजेदेखि नागढुंगा–नौबिसे सडकखण्डमा एकतर्फी सवारी सञ्चालन गरेर मर्मतको काम हुनेछ । ट्राफिक प्रहरीले उक्त सडकखण्डमा जथाभावी ओभरटेक नगरी लेन अनुशासन पालना गर्न सडक प्रयोगकर्तालाई आग्रह समेत गरेको छ ।

गत ५, ६ र ७ असोजमा दसैंका लागि यातायात सहज आवातजावत होस् भनेर दैनिक १ घण्टा एकतर्फी सवारी रोकेर खाल्टा परेका ठाउँमा कालोपत्रे शुरु गरिएको थियो ।केही दिन असहज भएपनि सडक मर्मतपछि भने दुवैतर्फ निर्वाध रुपमा सवारी चल्ने भएकाले आवतजावतमा समेत सहज हुने प्रहरी महाशाखाले जनाएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३० आश्विन २०७६, बिहीबार ०७:३३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

प्रहरी उपरीक्षक राजकुमार बैदवारको धादिङबाट विदाई

धादिङ- गएको एघार महिना देखि जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङको कार्यालय प्रमुखको रुपमा कार्यरत प्रहरी उपरिक्षक (एसपि)राजकुमार बैदवारलाई विहिबार धादिङबाट विदाई गरिएको छ । जिल्लामा कार्यरत रहँदा जिल्लाको.....

सुनखानीमा बोलेरो जिप दुर्घटना १२ जना घाईते

धादिङ, २६ मंसिर - सदरमुकाम धादिङबेसीबाट ज्वालामुखी गाउँपालिकाको ढोलातर्फ जाँदै गरेको बोलेरो जिप दुर्घटना भएको.....

नागढुङ्गा-सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु

 काठमाडौँ। काठमाडौँ भित्रने सहज मार्गका रुपमा हेरिएको नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङमार्ग निर्माणको तयारी शुरु.....

साङकोष माविका शिक्षक नविन श्रेष्ठले किन थाम्न सकेनन आँसु ?

धादिङ– मेरो नाम नविन श्रेष्ठ हो । नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १२ मा रहेको साङकोष माविमा शिक्षक पदमा कार्यरत छु ।.....

बूढीगण्डकी प्रभावित आरुघाटबासीको आन्दोलन स्थगित

धादिङ, २२ मंसिर - प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलबिद्युत्त आयोजनाको डुवान क्षेत्रमा पर्ने जग्गाको.....

Categories