धादिङमा राती ९ बजेपछि देउसीभैलो खेल्न नपाइने

834 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०६:४९

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ,७ कात्तिक – तिहारको अवसरमा रमाइलोका लागि खेलिने देउसीभैलोलाई व्यवस्थित र मर्यादत बनाउन राति ९ बजेसम्म मात्र खेल्न पाइने जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।

९ बजेपछि देउसीभैलो खेलेमा वा पैसा तोकेर मागेमा कानुन अनुसार कानून वमोजिम कारबाही हुने प्रशासनले जानकारी दिएको छ । तिहारलाई मर्यादित र सांस्कृतिक पर्वको रुपमा मनाउन आग्रह गर्दै स्थानीय प्रशासनले जिल्ला भित्र कुनै प्रकारको पट्का लगायतका विष्फोटक पदार्थ उत्पादन, बिक्री वितरण र प्रयोग गरिएमा कानून बमोजिम कारवाही हुने जानकारी दिएको छ ।

धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङले बुधवार एक सूचना जारी गर्दै देउसी भैलो खेल्ने बहानामा साँस्कृतिक मूल्य मान्यतामा आँच् आउन सक्ने कार्य नगर्न, देउसी भैलो जस्ता मनोरन्जनात्मक कार्य बेलुकी ९ वजे सम्म मात्र गर्न जिल्लावासीलाई आग्रह गर्नु भएको हो ।

तिहार नजिकिँदै जाँदा धादिङ जिल्ला सदरमुकाम धादिङबेसीका साथै जिल्लाभर प्रहरीले सुरक्षा व्यवस्थामा कडाइ गरेको छ । देउसीभैलो, जुवातास, पटकालगायत विभिन्न संवेदनशील विषयमा प्रहरीले नियमित गस्ति, छड्के चेकजाँच लगायतका कार्य गरेर नियन्त्रण शुरु गरेको हो

तिहारको अवसर पारेर सदरमुकाम र जिल्लाका अन्य वजारहरुमा बिक्रीका लागि पटकाजस्ता विस्फोटक पदार्थ भित्रिने भएकाले मुख्य राजमार्ग र ग्रामीण सडक र वजारहरुमा चेकजाँच टोली खटाइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।

त्यस्तै, तिहारमा जुवातास खेल्नेहरुलाई नियन्त्रणमा लिन नियमित गस्तिका साथै सादा पोशाकका प्रहरी समेत परिचालन गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका एसपी राजकुमार वैदवारले जानकारी दिनुभयो ।
तिहारको समयमा भिडभाड बढी हुने व्यापारिक क्षेत्रमा पनि थप जनशक्ति परिचालन गरिएको वैदवारले बताउनुभयो ।

तिहारको समयमा मादक पदार्थ सेवन गरेर सवारी चलाउने र अन्य आपराधीक गतिविधि हुन नदिन प्रहरीले विशेष चेकप्वाइन्ट राख्ने जनाएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०६:४९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मोटरसाईकलको ठक्करबाट बद्रीबहादुर कार्कीको मृत्यु

धादिङ, ११ माघ - मोटरसाइकलको ठक्करबाट शुक्रवार राती धादिङको बैरेनीवजार स्थित पृथ्वीराजमार्गमा एक जनाको मृत्यु भएको छ । मृत्यु हुनेमा धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ बैरेनीवजार बस्ने ६० वर्षीय.....

बिदुरको अधुरै रह्यो जापान फर्कने सपना

धादिङ-तिहारमा जापानबाट फर्केका ३० वर्षीय विदुर गुरुङ भूकम्पले भत्काएको घर निर्माण गर्ने तरखरमा थिए । जापानमा.....

सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण

धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको छ.....

दार्खा खुकुरी आक्रमणको मुख्य योजनाकार अशोक पक्राउ

खनियावास । धादिङको खनियावास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ दार्खामा मंगलबार राति भएको खुकुरी आक्रमणको मुख्य योजनाकार.....

दार्खामा खुकुरी प्रहारः एकको मृत्यु, एक गम्भिर घाईते

धादिङ । धादिङको खनियावास गाउँपालिका वडा नम्बर ४ दार्खामा मंगलबार राति दुई जनामाथि खुकुरी प्रहार भएको छ । घरमा.....

Categories