धादिङमा राती ९ बजेपछि देउसीभैलो खेल्न नपाइने

1429 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०६:४९

सम्पादक: Dhading News

धादिङ,७ कात्तिक – तिहारको अवसरमा रमाइलोका लागि खेलिने देउसीभैलोलाई व्यवस्थित र मर्यादत बनाउन राति ९ बजेसम्म मात्र खेल्न पाइने जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।

९ बजेपछि देउसीभैलो खेलेमा वा पैसा तोकेर मागेमा कानुन अनुसार कानून वमोजिम कारबाही हुने प्रशासनले जानकारी दिएको छ । तिहारलाई मर्यादित र सांस्कृतिक पर्वको रुपमा मनाउन आग्रह गर्दै स्थानीय प्रशासनले जिल्ला भित्र कुनै प्रकारको पट्का लगायतका विष्फोटक पदार्थ उत्पादन, बिक्री वितरण र प्रयोग गरिएमा कानून बमोजिम कारवाही हुने जानकारी दिएको छ ।

धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङले बुधवार एक सूचना जारी गर्दै देउसी भैलो खेल्ने बहानामा साँस्कृतिक मूल्य मान्यतामा आँच् आउन सक्ने कार्य नगर्न, देउसी भैलो जस्ता मनोरन्जनात्मक कार्य बेलुकी ९ वजे सम्म मात्र गर्न जिल्लावासीलाई आग्रह गर्नु भएको हो ।

तिहार नजिकिँदै जाँदा धादिङ जिल्ला सदरमुकाम धादिङबेसीका साथै जिल्लाभर प्रहरीले सुरक्षा व्यवस्थामा कडाइ गरेको छ । देउसीभैलो, जुवातास, पटकालगायत विभिन्न संवेदनशील विषयमा प्रहरीले नियमित गस्ति, छड्के चेकजाँच लगायतका कार्य गरेर नियन्त्रण शुरु गरेको हो

तिहारको अवसर पारेर सदरमुकाम र जिल्लाका अन्य वजारहरुमा बिक्रीका लागि पटकाजस्ता विस्फोटक पदार्थ भित्रिने भएकाले मुख्य राजमार्ग र ग्रामीण सडक र वजारहरुमा चेकजाँच टोली खटाइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ ।

त्यस्तै, तिहारमा जुवातास खेल्नेहरुलाई नियन्त्रणमा लिन नियमित गस्तिका साथै सादा पोशाकका प्रहरी समेत परिचालन गरिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका एसपी राजकुमार वैदवारले जानकारी दिनुभयो ।
तिहारको समयमा भिडभाड बढी हुने व्यापारिक क्षेत्रमा पनि थप जनशक्ति परिचालन गरिएको वैदवारले बताउनुभयो ।

तिहारको समयमा मादक पदार्थ सेवन गरेर सवारी चलाउने र अन्य आपराधीक गतिविधि हुन नदिन प्रहरीले विशेष चेकप्वाइन्ट राख्ने जनाएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ कार्तिक २०७६, बिहीबार ०६:४९ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories