लपाङ खोलामा पक्की सडक पुल बन्दै

213 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ पुष २०७६, शनिबार २१:१८

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ । धादिङको उत्तरी भेगका गाउँबस्तीका बासिन्दालाई सहज यातायातको सुविधा पु¥याउन जिल्लाको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाको लपाङ खोलामा सडक पुल निर्माण हुने भएको छ ।

लपाङ खोलामा पक्की पुल नहुँदा जिल्लाको उत्तरी भेगमा पर्ने रूवीभ्याली, खनियाबास, गंगाजमुना, त्रिपुरासुन्दरी तथा नेत्रावती डबजङको अधिकांश गाउँबस्तीमा बर्खायाम सुरू हुनासाथ यातायात सञ्चालन रोकिँदै आएको थियो ।

जिल्लाको विकटका बस्तीलाई सदरमुकामसँग जोड्ने मुख्य मार्गका रुपमा रहेको धादिङबेँसी, साङ्कोस तिप्लिङ, सोमदाङ सडकखण्डमा पर्ने लपाङ खोलामा बन्ने पुलको शिलान्यास गरिएको छ । धादिङ क्षेत्र नम्बर २ का संघीय सांसद् खेमप्रसाद लोहनीले शिलान्यास गर्नुभएको े पुल ४५ मिटर लम्बाइ र ८.४० मिटर चौडाइको हुनेछ ।

राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरणको आर्थिक सहयोगमा निर्माण हुन लागेको लपाङ पुलको कुल लागत ५ करोड ५४ लाख ५० हजार रहेको जनाइएको छ । प्राधिकरणको जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाइ (अनुदान व्यवस्थापन तथा स्थानीय पूर्वाधार) प्रमुख जयराम श्रेष्ठका अनुसार पुल निर्माणको ठेक्का रसुवा कन्ट्रक्सन जेभी एनएस कम्पनीले पाएको छ । निर्माण कम्पनीले २०७७ मंसिर ३० गतेभित्र पुल निर्माण सम्पन्न गरी बुझाउनुपर्ने सर्त रहेको पनि आयोजना प्रमुख श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।

लपाङमा पक्की पुल बनेपछि साविकको त्रिपुरेश्वर, गुम्दी मार्पाक, दार्खा, सत्यदेवी, झार्लाङ, सेर्तुङ, तिप्लिङ, रिगाउँ, लापा गाविसका बासिन्दालाई सहज यातायातमा सुविधा पुग्नेछ । मोटर सञ्जालले नछोएको जिल्लाको दार्खा डुण्डुरेबाट झार्लाङ हुँदै सेर्तुङ, तिप्लिङसम्म सडक निर्माण कार्य अहिले भइरहेको छ । सडक सञ्जाल नपुगेका कारण जिल्लाको अतिविकट क्षेत्रका बासिन्दा जिल्ला सदरमुकाम धादिङबेँसी आइपुग्न ३ दिन हिँड्नुपर्ने बाध्यता रहँदै आएको थियो ।

पुल शिलान्यास कार्यक्रम जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख जगन्नाथ नेपालको अध्यक्षतामा भएको थियो । कार्यक्रमलाई ३ नम्बर प्रदेशसभाका सांसद् जगत सिम्खडा, त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाका प्रमुख शम्भु थापा, नेत्रावती डबजङ गाउँपालिकाका प्रमुख दुर्गकुमार शाक्य, सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी अर्जुनप्रसाद शर्मालगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।

शिलान्यास कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै संघीय तथा प्रदेशसभाका सांसद्ले विकास जनताको अधिकार भएकाले निर्माणको जिम्मेवारी पाएको कम्पनीले तोकिएको समयभित्र गुणस्तरीय निर्माण कार्य सम्पन्न गर्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ पुष २०७६, शनिबार २१:१८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मौसममा विस्तारै सुधार हुँदै

धादिङ । पश्चिमी न्यून चापीय वायुको प्रभावले बिहीबारदेखि प्रभावित मौसम शनिबारबाट विस्तारै सुधार हुँदै जान थालेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । नेपालमा पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव.....

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

Categories