धादिङकी बिमला तामाङले अमेरिकामा जितिन स्वर्ण

187 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २३ पुष २०७६, बुधबार ०७:३९

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ, २३ पुस – राष्ट्रिय तथा अन्र्तराष्ट्रिय मैदानमा पुगेर धादिङका खेलाडीहरुले विभिन्न विधामा स्वर्ण पदक जित्ने क्रम बढ्दै गएको छ । धादिङको नेत्रावती डबजोङ गाउँपालिकाको सेमजोङ घर भएकी बिमला तामाङले अमेरिकामा स्वर्ण पदक जितेकी छिन् । अमेरिका न्युयोर्कस्थित वेस्टचेस्टरमा भएको इजिआई इन्टरनेसनल ओपन च्याम्पियनसिप २०२० को एकल कातामा स्वर्ण पदक जितेकी हुन् । उनले फाइनलमा अमेरिकाका खेलाडीलाई पछि पार्दै स्वर्ण जित्न सफल भएको हो ।

इन्चोन एसियाड २०१४ मा नेपाललाई पदक विहीन हुनबाट जोगाएकी कराँतेकी बिमला तामाङले अमेरिकी खेलाडीलाई पछि पार्दै स्वर्ण पदक जितेकी हन् । बिमलाले केही महिना पहिला पनि अमेरिकामा भएको १५ औ ओकिनवान कराँते कोबुदो स्वर्ण जितेकी थिईन् । धादिङका ध्रुवविक्रम मल्ल मुख्य प्रशिक्षक रहेको बालाजु कराँते डो बाट प्रशिक्षित बिमला केही वर्ष देखि अमेरिका मै रहँदै आएकी छिन् ।

पछिल्लो समयमा धादिङका खेलाडीहरुले राष्ट्रिय स्तरमा मात्रै होइन विदेशमा पुगेर समेत पदक जितेर किर्तिमानी राख्ने क्रम बढ्दै गएको छ । दुई साता अघि चिनमा सम्पन्न भएको ट्रेल रेस जितेर धादिङ छत्रेदेउरालीकी रसिला तामाङले नेपालको स्वर्ण जितेकी थिईन । जियाओजी माउन्टेन क्रसिङ कम्पिटिसनमा तामाङले नेपाली खेलाडीको तर्फबाट स्वर्ण पदक जितेकी हन् । २० वर्षीया रसिलाले निर्धारित ५० किलोमिटरको ट्रेल रेस ८ घन्टा २० मिनेट ४३ सेकेन्डमा पुरा गरेर स्वर्ण जितेकी थिईन ।

त्यसै गरि थाईल्याण्डमा एक अघि सम्पन्न अन्र्तराष्ट्रिय मुईथान बक्सिङ प्रतियोगितामा धादिङ नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर ११ ज्यामरुङका शंकर धमला मुईथान च्याम्पिन बनेका थिए । धमलाले नेपालको प्रतिनिधित्व गर्दै उक्त प्रतियोगितामा सहभागि भएर स्वर्ण पदक जितेका थिए । धमलाले गत साल हङकङमा भएको अन्तराष्ट्रिय प्रतियोगितामा पनि स्वर्ण जितेका थिए ।

गत महिना काठमाण्डौंमा सम्पन्न भएको साग गेममा सहभागी भएका धादिङका ११ जना मध्ये ३ जनाले स्वर्ण, ३ जनाले रजत र ३ जनाले कास्य पदक जितेका थिए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२३ पुष २०७६, बुधबार ०७:३९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मौसममा विस्तारै सुधार हुँदै

धादिङ । पश्चिमी न्यून चापीय वायुको प्रभावले बिहीबारदेखि प्रभावित मौसम शनिबारबाट विस्तारै सुधार हुँदै जान थालेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । नेपालमा पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव.....

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

Categories