धुँवाकोटमा कृषि मेला तथा गोरु जुधाई हुने

392 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:०६

सम्पादक: Dhading News

 

 

धादिङ न्यूज समाचारदाता 
धुँवाकोट । धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १४ भंगेरी स्थान  धुँवाकोटमा यस बर्षको माघे सक्रान्तिको दिन कृषि मेला तथा गोरु जुधाई हुने भएको छ । धुँवाकोट सांस्कृतिक संरक्षण एवम पर्यटन प्रबद्र्धन र भगेरी युवा क्लब धुँवाकोटको सयुक्त आयोजनामा यो बर्ष कृषि मेला तथा गोरु जुधाई कार्यक्रम सञ्चालन हुन लागेको आयोजकले जनाएको छ ।

पर्यटन वर्ष २०२० लाई प्रवद्र्धन गर्न आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटन प्रबद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ माघ १ गते हुने गोरु जुधाई कार्यक्रममा सहभागी गराउन अहिले सम्म स्थानीय किसानहरुले  प्रतिस्पर्धाको लागि गोरु दर्ता गरिसकेको कृष्ण श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।

प्रतियोगितात्मक रुपमा आयोजना हुने गोरु जुधाई कार्यक्रममा प्रथम हुने गोरुधनीलाई रु ७ हजार र द्धितिय हुने गोरुधनीलाई रु ५ हजार नगद पुरस्कार प्रदान गरिने भएको छ । कार्यक्रमलाई आकर्षक बनाउन राष्ट्रिय तथा स्थानीय ख्याती प्राप्त कलाकारहरुको प्रस्तुति समेत रहने भएको छ । धादिङ, नुवाकोट र रसुवा जिल्लाका विभिन्न स्थानमा हरेक वर्ष माघे संक्रान्तिका दिन महोत्सवको रुपमा गोरु जुधाउने मेला हुंदै आएको छ ।बर्षौ देखि मनोरन्जनका लागि हुंदै आईरहेको गोरु जुधाईलाई केही बर्ष देखि मेलाको रुपमा मनाउन थालिएको छ ।

  • नुवाकोट तारुकाको गोरु जुधाई फाईल तस्बिर


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:०६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मौसममा विस्तारै सुधार हुँदै

धादिङ । पश्चिमी न्यून चापीय वायुको प्रभावले बिहीबारदेखि प्रभावित मौसम शनिबारबाट विस्तारै सुधार हुँदै जान थालेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । नेपालमा पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव.....

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

Categories