धुँवाकोटमा कृषि मेला तथा गोरु जुधाई हुने

768 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:०६

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ न्यूज समाचारदाता 
धुँवाकोट । धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १४ भंगेरी स्थान  धुँवाकोटमा यस बर्षको माघे सक्रान्तिको दिन कृषि मेला तथा गोरु जुधाई हुने भएको छ । धुँवाकोट सांस्कृतिक संरक्षण एवम पर्यटन प्रबद्र्धन र भगेरी युवा क्लब धुँवाकोटको सयुक्त आयोजनामा यो बर्ष कृषि मेला तथा गोरु जुधाई कार्यक्रम सञ्चालन हुन लागेको आयोजकले जनाएको छ ।

पर्यटन वर्ष २०२० लाई प्रवद्र्धन गर्न आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटन प्रबद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ माघ १ गते हुने गोरु जुधाई कार्यक्रममा सहभागी गराउन अहिले सम्म स्थानीय किसानहरुले  प्रतिस्पर्धाको लागि गोरु दर्ता गरिसकेको कृष्ण श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।

प्रतियोगितात्मक रुपमा आयोजना हुने गोरु जुधाई कार्यक्रममा प्रथम हुने गोरुधनीलाई रु ७ हजार र द्धितिय हुने गोरुधनीलाई रु ५ हजार नगद पुरस्कार प्रदान गरिने भएको छ । कार्यक्रमलाई आकर्षक बनाउन राष्ट्रिय तथा स्थानीय ख्याती प्राप्त कलाकारहरुको प्रस्तुति समेत रहने भएको छ । धादिङ, नुवाकोट र रसुवा जिल्लाका विभिन्न स्थानमा हरेक वर्ष माघे संक्रान्तिका दिन महोत्सवको रुपमा गोरु जुधाउने मेला हुंदै आएको छ ।बर्षौ देखि मनोरन्जनका लागि हुंदै आईरहेको गोरु जुधाईलाई केही बर्ष देखि मेलाको रुपमा मनाउन थालिएको छ ।

  • नुवाकोट तारुकाको गोरु जुधाई फाईल तस्बिर


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:०६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मुलपानी खयर काण्डमा संलग्न तीन जना धरौटीमा छुटे

  धादिङ– खयर फडानीमा संलग्न रहेको आरोपमा थुनाामा रहेका धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं ३ का चार जनालाइ धरौटीमा छाड्न जिल्ला अदालत धादिङले आदेश दिएको छ । अदालतको आदेश पछि थुनामा रहेका ३ जना धरौटी.....

नेपालमा एकै दिन १ सय १४ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि

काठमाडौं । नेपालमा एकै दिन १ सय १४ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका.....

नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ७७२- थपिए ९० जना

धादिङ । नेपालमा जेठ १३ गते मंगलबार दिउँसो सम्ममा एकैदिनमा थप ९० जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) संक्रमण पुष्टि भएको.....

धादिङमा आलोपालो गरेर सामान ढुवानी हुने

धादिङ, १२ जेठ - लकडाउनको समयमा वजार क्षेत्रमा मालसामान ढुवानी गर्ने सवारीहरुको भिडभाड बढ्न थालेपछि धादिङमा.....

सोमबार सार्वजनिक बिदा दिने गृहको मन्त्रालयको निर्णय

धादिङ न्यूज धादिङ, ११ जेठ - गृह मन्त्रालयले आइतबारका लागि दिने भनिएको सार्वजनिक विदा नदिेने भएको छ ।   नेपाल.....

Categories