धुँवाकोटमा कृषि मेला तथा गोरु जुधाई हुने

982 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:०६

सम्पादक: Dhading News

धादिङ न्यूज समाचारदाता 
धुँवाकोट । धादिङको नीलकण्ठ नगरपालिका वडा नम्बर १४ भंगेरी स्थान  धुँवाकोटमा यस बर्षको माघे सक्रान्तिको दिन कृषि मेला तथा गोरु जुधाई हुने भएको छ । धुँवाकोट सांस्कृतिक संरक्षण एवम पर्यटन प्रबद्र्धन र भगेरी युवा क्लब धुँवाकोटको सयुक्त आयोजनामा यो बर्ष कृषि मेला तथा गोरु जुधाई कार्यक्रम सञ्चालन हुन लागेको आयोजकले जनाएको छ ।

पर्यटन वर्ष २०२० लाई प्रवद्र्धन गर्न आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटन प्रबद्र्धन गर्ने उद्देश्यका साथ माघ १ गते हुने गोरु जुधाई कार्यक्रममा सहभागी गराउन अहिले सम्म स्थानीय किसानहरुले  प्रतिस्पर्धाको लागि गोरु दर्ता गरिसकेको कृष्ण श्रेष्ठले जानकारी दिनु भयो ।

प्रतियोगितात्मक रुपमा आयोजना हुने गोरु जुधाई कार्यक्रममा प्रथम हुने गोरुधनीलाई रु ७ हजार र द्धितिय हुने गोरुधनीलाई रु ५ हजार नगद पुरस्कार प्रदान गरिने भएको छ । कार्यक्रमलाई आकर्षक बनाउन राष्ट्रिय तथा स्थानीय ख्याती प्राप्त कलाकारहरुको प्रस्तुति समेत रहने भएको छ । धादिङ, नुवाकोट र रसुवा जिल्लाका विभिन्न स्थानमा हरेक वर्ष माघे संक्रान्तिका दिन महोत्सवको रुपमा गोरु जुधाउने मेला हुंदै आएको छ ।बर्षौ देखि मनोरन्जनका लागि हुंदै आईरहेको गोरु जुधाईलाई केही बर्ष देखि मेलाको रुपमा मनाउन थालिएको छ ।

  • नुवाकोट तारुकाको गोरु जुधाई फाईल तस्बिर


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ पुष २०७६, शुक्रबार ०८:०६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories