स्वच्छ खानेपानीका लागि आयोजना निर्माण तिव्र गतिमा

493 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १३ माघ २०७६, सोमबार ०६:१३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, १३ माघ । खानेपानीको अभाव झेल्दै आएका स्थानीयबासीको समस्या समाधानका लागि जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सरकारी तथा गैर सरकारी निकायको समन्वयमा खानेपानी आयोजना सञ्चालन गरिंदैछ ।

जिल्लाको गजुरी गाउँपालिका वडा नं ५ मा पिडा खानेपानी आयोजना निर्माण चरणमा रहेको छ । निर्माणाधिन पिडा खानेपानीको आयोजनाको विकास साझेदारहरुबाट संयुक्त रुपमा स्थलगत अनुगमन गरिएको छ । अक्सफाम र गजुरी गाउँपालिकाको साझेदारीमा प्रयास नेपाल धादिङले पुर्णिमा परियोजना अन्तगतको पिडा खानेपानी आयोजना निर्माण अघि बढाईरहेका छ ।

पुर्णिमा परियोजना अन्तगत प्रयास नेपाल धादिङले ,गजुरी गाउँपालिका र स्थानीय उपभोक्ताहरुको श्रमदान समेत गरेर २ करोड १४ लाखमा खानेपानी आयोजना सञ्चालन गरिरहेको प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्यालले बताउनुभयो । आयोजनाले गजुरी गाउँपालिका वडा नं ५ र ६ का १ सय ५७ घरधुरी सहित ३ सय ५० भन्दा बढी बिद्यार्थी अध्ययनरत १ माबि र २ वटा सामुदायिक भवनमा समेत गरि १ सय ६० वटा धारा जडान गरि खानेपानी वितरण गरिने अर्याल बताउनुहुन्छ ।

यसै गरी आयोजनाले गजुरी गाउँपालिका वडा नं ५ र ६ का १ सय ५७ घरधुरीका ९ सय २४ जनाले प्रत्यक्ष सेवा पाउने खानेपानी उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष दिनेश भण्डारीको भनाई छ । पिडा खानेपानी योजना करिव ७ किलोमिटर माथिबाट गाउँको माथिल्लो भागमा ल्याई संकलन ट्याङ्की निर्माण गरि २४ घण्टा धारामा पानी आउने गरि घर–घरमा धारा जडान मार्फत खानेपानी सेवा उपलब्ध गराईने अध्यक्ष भण्डारीले जानकारी दिनुभयो ।

बर्षौ देखि खानेपानीको संकट व्यहोर्दै आएका स्थानीयवासी आयोजना सम्पन्न गर्न उत्साहका साथ लागि परेका छन् । सबै घरमा धाराबाटै स्वच्छ खानेपानी पुग्ने भएपछि गाउँलेमा खुशीयाली छाएको भण्डारीको भनाई छ । आयोजना सम्पन्न गर्नको लागि १ सय ५७ घरधुरीका १ सय ५१ भन्दा बढिले दैनिक श्रमदान गरिरहेका छन् । कार्य स्थल सुरक्षालाई ख्याल गरि कामदारहरुको बिमा गरि काममा लगाउनुको साथै कार्य स्थल जोखिमको पहिचान गरि काम गर्दा टाउकोमा हेलमेट,हातमा पञ्जा,खुट्टामा बुट,आखाँमा चस्मा लगाउन व्यवस्थापन गरिएको सामुदायिक प्राविधिक सिताराम चौधरीले जानकारी दिनुभयो ।
खानेपानी योजना संचालन गर्दा दिगोपन र कार्यान्वयन हुँदै गर्दा कामदार सुरक्षा,महिला पुरुषमा समान ज्याला,काममा बालश्रम निषेध,निर्माण सामाग्रीको गुणस्तरीयता लगायतका बिषयलाई विशेष ख्याल गरि कार्यान्वयन गरिएको प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्यालले बताउनुभयो । प्रयास नेपालले पीडा खानेपानी सहित शेराबेसि खानेपानी योजना सिद्धलेक ७,परेवाटार खानेपानी योजना सिद्धलेक ६,बेलेनिटार खानेपानी योजना गल्छी २ ,बज्रकोट खानेपानी योजनाका साथै धुनिबेसि ४ पनि घरघरमा धारा जडान मार्फत खानेपानी सेवा उपलब्ध गराउन काम गरिरहेको अर्यालले जानकारी दिनुभएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१३ माघ २०७६, सोमबार ०६:१३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

आइपिएल मा आज सन्दिपको टिम दिल्ली क्यापिटलले र किङ्गस ११ पञ्जावको सामना गर्ने

दुवइ, ४–असोज, हिजो वेलुका बाट शुरुभएको विश्वकै सवैभन्दा चर्चित र ठुलो क्रिकेट लिग प्रतियोगीता इन्डियन प्रिमियर लिग टि २० मा आज दोश्रो दिन नेपाली उत्कृष्ट बलर सन्दिप लामिछाने को टिम दिल्ली क्यापिटल ले किङस.....

महादेववेशी बजारमा दुर्घटना, ३ बर्षिय वालिकाको मृत्यु

धादिङ, ४ असोज - धादिङ थाक्रे गाउँपालिका वार्ड नं. ६ महादेववेशी बजारमा आज दिउँसो २ बजे नौविसे देखी मलेखुतर्फ जाँदै.....

ट्याङ्कर त्रिशुली नदीमा खस्यो

धादिङ,४ असोज । धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ स्थित पृथ्वीराजमार्गबाट ट्याङ्कर त्रिशुली नदीमा खसेको छ ।   .....

धादिङ न्यूज डटकमको सम्पादकमा रामचन्द्र रुपाखेती

    धादिङ- धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कमको सञ्चालन अब डिन्यूज मिडिया प्रा.लि.ले.....

बागमती प्रदेशले धादिङ अस्पताललाई ७५ लाख दिने

हेटौंडा, २३ भदौ - कोरोना भाईरस संक्रमण तथा रोकथामका लागि बागमती प्रदेशले प्रदेशका बिभिन्न स्थानिय तह, अस्पताल र.....

Categories