धादिङबेसीमा विपन्न र असहायका लागि निःशुल्क भोजन

968 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २६ चैत्र २०७६, बुधबार २२:०३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ- विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरस (कोविद १९ ) को संक्रमण फैलन नदिन नेपाल सरकारले आह्वान गरेको लकडाउनको कारण दुई साता देखि नेपाल ठप्प हुन पुगेको छ ।

लकडाउनको प्रत्यक्ष मारमा परेका अति विपन्न तथा असहायहरुको लागि धादिङबेसीमा सामुहिक भोजन सुरु गरिएको छ । बुधवार विहान देखि शुरु भएको सामूहिक भोजनमा पहिलो दिन विहान ७२ जना र बेलुकी १०२ जनाले खाना खाएका छन् ।

दुईसाता देखि जारी लक डाउनका कारण दैनिक ज्यालामजदुरी गरेर खानाको जोहो गर्ने विपन्न वर्गका मजदुर, असहाय र गरिबहरु खानबाट बञ्चित नहोउन भन्नका लागि सामूहिक भोजनको व्यवस्था मिलाईएको नीलकण्ठ नगरपालिकाका वडा नम्बर ३ का अध्यक्ष होमनाथ रिजालले वताउनु भयो ।


नीलकण्ठ नगरपालिकाको संयोजनमा भएको दैनिक ज्यालादारी मजदुर र असहायहरुको लागि भोजन कार्यक्रम सञ्चालनका लागि धादिङ उद्योग वाणिज्य संघ, धादिङ चेम्बर अफ कर्मश,जिल्ला होटल संघ, टोलसुधार महासमिति र धादिङ सोसियल भोलिन्टियर नेपालले सहयोग पु¥याएका छन ।

लकडाउनको कारण ज्यालामजदुरी गर्न नपाएर अप्ठेरोमा परेका ज्यालादारी मजदुरका साथै सकस भोग्न बाध्य परेकाहरु देखि नगरपालिका भित्र बसोबास गर्ने सबैलाई बिहान र बेलुकाको खाना निुशुल्क खुवाउन लागिएको हो । बिहानको खाना ९ बजेदेखी ११ बजे सम्म र बेलुकाको खाना ५ बजेदेखी ७ बजे सम्म खुवाउने व्यवस्था मिलाइएको छ ।


नीलकण्ठ माविको प्राङ्गणमा बुधबार बिहानबाट सामुहिक भोजन सुरु भएको हो । नीलकण्ठ नगरपालिकाको १४ वटै वडामा समस्यामा परेकाहरुको लागि सामुहिक भोजनको व्यवस्था गर्न लागिएको जानकारी दिएको छ ।

नीलकण्ठ माविको प्राङगणमा आयोजना गरीएको निःशुल्क भोजनको लागि आवश्यक साबधानी पु¥याएर खाना खुवाईएको छ । खाना खाने स्थल प्रवेश गर्नुपुर्व राम्ररी साबुन पानीले हात धुने र हरेक ठाउँमा मानिस बस्दा उभिंदा कम्तीमा ३ फिटको दुरी कायम गरिएको बतार्र्ईएको छ । ।सामुहिक भोजनमा मानशिक सन्तुलन गुमाएका र सडक पेटीमा बस्नेहरु पनि सहभागि भएका छन । खाद्यान्न बाड्दा बास्तविक पीडितले नपाउने हुँदा बास्तविक समस्यामा परेकाहरुलाई लक्षित गरेर सामुहिक भोजनको सुरु गरिएको मेयर भिमप्रसाद ढुङ्गाना बताउनु भएको छ ।

नीलकण्ठ नगरपालिकाको काम प्रति आम नागरिकहरुको चासो प्रति आफु सकारात्मक रहेको र अनाश्वयक हल्ला र टिका टिप्पणी नगर्नको लागि नगरप्रमुख ढुंगानाले आग्रह गर्नुभएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२६ चैत्र २०७६, बुधबार २२:०३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories