एम्बुलेन्सले नमानेपछि विरामी आफैं मोटरसाईकल चलाएर अस्पताल पुगे

962 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ बैशाख २०७७, बुधबार १०:०८

सम्पादक: Dhading News

धादिङ, ३ बैशाख – र्‍यापिड  डाइग्नोस्टिक टेस्ट (आरडीटी) किटबाट कोभिड(१९ परीक्षण गर्दा पोजेटिभ देखिएका धादिङ ज्वालामुखीका २७ बर्षिय युवकलाई धादिङ अस्पताल अन्र्तगत रहेको कोरोना उपचारको अस्थायी आईशोलेसन कक्षमा भर्ना गरिएको छ । जिल्ला अस्पताललाई संघीय सरकारले कोरोना उपचारको लागि कोभिड क्लिनिकका रुपमा तोकेको छ ।

ज्वालामुखी गाउँपालिकाको मैदी स्वास्थ्य चौकीमा मंगलबार भारत लगाएत तेश्रो मुलुकबाट आएर क्वारेन्टाइनमा बसिरहेकाहरुको र्‍यापिड  टेस्ट (आरडीटी किट) बाट कोरोना भाइरसको परीक्षण गर्दा ति युवाको रिपोर्ट पोजेटिभ देखिएको हो । गत फागुन २० गते (मार्च ४) मा दक्षिण कोरियाबाट नेपाल फर्किएका उनि फागुन २१ गते घर फर्किएका थिए । घर आएपछि उनी होम क्वारेन्टिनमा बस्दै आईरहेको वताईएको छ ।

विदेशबाट आएका ३५ जनामा गाउँपालिकाले गरेको आरडिटी परिक्षणमा उनको रिपोर्ट पोजेटिभ आएको हो । परिक्षण पछि उनलाई थप उपचारका लागि जिल्ला अस्पताल ल्याउन एम्बुलेन्स खोज्दा कुनै पनि एम्बुलेन्स तयार नभएपछि राती उनि आंफै मोटरसाईकल चलाएर जिल्ला अस्पताल आएको आफन्तहरुले बताएका छन् ।


राती १० बजे जिल्ला अस्पतालको कोरोना बिशेष क्लिनिकमा भर्ना गरिएका ति युवाको स्वास्थ्य परिक्षण र हेरचाहका लागि स्वास्थ्यकर्मीहरुको बिशेष टोली परिचालन गरिएको जिल्ला अस्पताल धादिङका अध्यक्ष महेन्द्र धमलाले जानकारी दिनुभयो ।

आरडीटी रिपोर्टका आधारमा कसैलाई पनि कोरोना भएको ठोकुवा गर्न नसकिने भएकाले आधिकारिक निकायबाट पीसीआर परीक्षण रिपोर्ट सार्वजनिक नभएसम्म जिल्लावासी कोहि पनि आतङ्कित नभई सचेत भएर सुरक्षितका साथ घर भित्रै बसिदिन स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका प्रमुख एवम जिल्ला कमाण्ड पोष्टका सदस्य सचिव डाक्टर भुवन पौडेलले आग्रह गर्नुभएको छ ।

उपचारमा संलग्न स्वास्थ्यकर्मीहरुका अनुसार बिरामी भनिएका युवाको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको छ । अहिले उनीमा कुनै पनि समस्या देखिएको छैन । पिसीआर टेष्ट गर्नका लागि उनको स्वाब राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला टेकुमा पठाउने तयारी गरिएको जिल्ला कमाण्ड पोष्टका सदस्य सचिव पौडेलले वताउनुभयो ।

ज्वालामुखीका ति युवा र उनको सम्पर्कमा रहेका सबै व्यक्तिको तत्काल पहिचान गरि उनिहरुको आरडीटी परिक्षण गर्नु अनिवार्य भएकाले ¥यापिड डाइग्नोस्टिक परीक्षण (आरडीटी) का लागि जिल्लामा पर्याप्त किट नभएकाले प्रदेश सरकार तथा संघीय सरकारले आवश्यक किट उपलव्ध गरिदिनुपर्ने डाक्टर पौडेलको भनाई छ । जिल्लाका सबै ठाउँमा आरडीटी परिक्षणका लागि ७ सय थान किट आवश्यक रहेको डाक्टर पौडेलले वताउनुहुन्छ ।

आरडीटी रिपोट पोजेटिभ देखिएका व्यक्तिको पिसिआर रिर्पोट आएपछि उनको सम्पर्कमा आएका परिवार लगायत स्थानीय व्यक्रिहरुबारे खोजि गरेर क्वारेन्टिनमा राख्ने व्यवस्था मिलाईने धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङले बताउनुभयो ।

यसै गरि लकडाउनको अवज्ञा गरि जथाभावी मानिहरु हिंडडुल र भेलाहुने क्रम बढुन थालेको जनगुनासो आएकाले ग्रामीण भेगमा समेत प्रहरी गस्ती बढाएर अझै कडाई गरिने जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङका प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरिक्षक रुपक खड्काले वताउनु भएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ बैशाख २०७७, बुधबार १०:०८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सांसद भूमी त्रिपाठीद्वारा स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम सार्वजनिक

धादिङ । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिसभा सदस्य भूमी त्रिपाठीले आर्थिक वर्ष २०७७/७८को स्थानीय पूर्वाधार विकास साझेदारी कार्यक्रम अन्तर्गत छनोट भएका योजना र बिनियोजित बजेट सार्वजनिक गर्नु.....

बूढीगण्डकी क्षेत्रका प्रभावित घरगोठको मुआब्जा माग्दै धर्नामा

धादिङ : राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाको रुपमा चर्चा पाएपनि निर्माण कसरी हुने भन्ने बिषयमा गर्ने भन्ने टुंगो लाग्न.....

धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत.....

गोलभेँडाको दोब्बर मूल्य पाउँदा गौँथलेका किसान दङ्ग

नारायण ढुङ्गाना / (रासस) धादिङ : गत वर्ष उत्पादन कम र भाउ न्यून हुँदा धादिङ जिल्लाको सिद्धलेख गाउँपालिका वडा.....

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी.....

Categories