लकडाउनले युवालाई किन यस्तो बनायो

1543 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ बैशाख २०७७, बुधबार १९:२७

सम्पादक: Dhading News

धादिङ न्यूज समाचारदाता

आदमटार- हांस्य व्यंग्यको क्षेत्रमा यस जोडीको नाममा स्थापित हुंदै गएका नवोदित कलाकार हुन सुदिप खतिवडा । लकडाउन पछि राजधानीको रंगमञ्च छाडेर सिद्धलेक गाउँपालिकाको आदमटार स्थित घरमा बसिरहेका छन उनी । विभिन्न हाँस्य सिरियल र स्टेजहरुमा गएर आफ्नो प्रस्तुती दिंदै आएका खतिवडाले लकडाउनको कारण घरमा बसरिहेको बेला आफ्नै घर वरपरका दाजुभाई र मध्यम वर्गिग किसानले भोग्नु परेको पिडालाई भिडियोमा उतारेका छन ।

विश्वव्यापी महामारीका रुपमा फैलिईरहेको कोरोना भाईरसको संक्रमणबाट बच्न विश्वनै यतिबेला संघर्षमा छ । नेपालले पनि यो महामारी संग जु्ध्नका लागि तीन साता देखि देशमा लकडाउन जारी राखेको छ ।

लकडाउन पछि मानिसहरुको चाप गाउमा बढ्दै जांदा मध्यम वर्गिय परिवारमा अभाव र तनावले समस्या बढाउँदै लगेको छ । बैक तथा वित्तिय संस्थाबाट ऋण खोजेर कुखुरापालन गरिरहेका किसानले कुखुरा बेच्न नपाउँदा ऋणको वोझ थपिएर भोग्नु परेको तितो यथार्थ, काम नभएपछि गाउँतिर बरालिएर बसेकाहरुको दैनिकी, कोरोनाको नाममा फैलिने गरेको भ्रमलाई चिरफार गर्न स्थानीय युवाहरुलाई साथमा लिएर सुदिपले सन्देश मुलक भिडियो बनाएका छन ।

लकडाउन रहर होइन वाध्यता हो कोरोना संग बच्नका लागि भ्रमको पछि लागेर निराश भएर होइन आत्मबल वलियो बनाएर आंफु पनि सुरक्षित भएर अरुलाई पनि सुरक्षित रहन सघाउनु् पर्छ भन्ने सन्देश भिडियोले दिन खोजेको छ ।

चेतनामुलक सामाग्री समेटिएको १० मिनेट ५५ सेकेण्डको उक्त भिडियोमा सुदिपका साथमा सुसन खतिवडा, राजाराम खतिवडा,नारायण गिरि, विजोन अर्याल, रुपेन्द्र खतिवडाको अभिनय रहेको छ भने भिडियो निर्माणका लागि सत्यवती भेटनरीको सहयोग रहेको छ । भिडियोमा समेटिने बिषयको अवधारणा र निर्देशन सुदिपको हो भने भिडियोको दृष्य उतार्ने र सम्पादन गर्ने काम सुसन खतिवडा मिस्टर दारीले गरेका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ बैशाख २०७७, बुधबार १९:२७ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय भरतपुर चितवनको वार्षिक कार्यक्रमअन्‍तर्गत सदरमुकामभित्रको ७ किलोमिटर सडक रु ५ करोड को लागतमा.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

थाक्रेमा दुर्घटना, एक जनाको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज । धादिङ थाक्रे ९ किलोमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ । ट्रिफर र बस आपसमा ठोकिँदा एक.....

राधेलाई १० दिन हिरासतमा राख्न प्रशासनको अनुमति

  धादिङ २३ असोज- राधे उपनामले चिनिने राधाकृष्ण भण्डारीलाई शान्ति सुरक्षा भंग गर्न खोजेको सम्बन्धी कसुरमा.....

जनप्रतिनिधिलाई धम्क्याएको आरोपमा ‘राधे’ पक्राउ

धादिङ, २३ असोज - जनप्रतिनिधिलाई धम्की दिएको आरोपमा  नेपाल तरुण दल धादिङका उपाध्यक्ष समेत रहेका राधाकृष्ण भण्डारी.....

Categories