युरोपका नेपाली समुदायलाई लोकप्रसाद दहालबाट मास्क सहयोग

988 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ बैशाख २०७७, शुक्रबार २१:२३

सम्पादक: Dhading News

लुभेन ( बेल्जियम) – गैर आवासीय नेपाली संघ (एनआरएन) अन्तराष्ट्रिय समन्वय परिषदका सह-कोषाध्यक्ष लोकप्रसाद दाहालले निजी खर्चमा युरोपका नेपालीलाई मास्क बितरण शुरु गर्नु भएको छ ।

दहालको सहयोगमा बेल्जियम, स्पेन र पोर्चुगलको नेपालीहरुलाई सर्जिकल मास्क वितरण भैरहेको एनआरएनका अभियन्ता एवम समाजसेवी गंगाधर गौतमले धादिङ न्यूजलाई जानकारी दिनु भयो ।  गौतम एनआरएन बेल्जियम तथा जनसम्पर्क समिती बेल्जियमको पुर्व अध्यक्ष समेत हुनुुहुन्छ ।

गौतमका अनुसार समाजसेवी दाहालले चाईनाबाट करिब ५ हजार मास्क मगाउनु भएकोमा १ हजार स्पेन, १ हजार पोर्चुगल र बाँकी बेल्जियमको नेपालीहरुलाई बितरण गर्न लागिएको हो । स्पेन र पोर्चुगलमा छिट्टैनै एउटा टिम बनाएर बितरण गरिने र बेल्जियमको लुभेनमा नेत्र मगर, खड्ग बहादुर केसी, सोनाम शेर्पा, शुभाष गुरुङ, दीपेन्द्र केसी तथा आङमाया लामा मार्फत बितरण भईरहेको वताईएको छ । त्यसैगरि बेल्जियमको ब्रुजमा रमेश कंडेल ओष्टन्डेमा धर्म पाठक र आन्त्वार्पेनमा लोक दाहाल आफैले वितरण गरिरहनु भएको छ ।

विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोविद १९ अर्थात कोरोना भाईरसको संक्रमणले संसारलाईनै अस्तव्यस्त वनाईरहेको बेला नेपालीहरु बसिरहेको घर घरमा गएर मास्क वितरण गर्ने कार्यलाई बेल्जियमका नेपालीहरुले सकारात्मक रुपमा लिएका छन ।

सामाजिक कार्यमा निरन्तर कृयाशिल रहँदै आउनु भएका समाजसेवी दहालले केही समय अघि बेल्जियमको एक अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई ७ हजार सेट शुशी ( जापानी परिकार) खुवाउनु भएको बेल्जियमका पत्रपत्रिकाले जनाएका थिए । दहाल संगै अर्का शुशी ब्यावसायी विपन गुरुङले पनि आफ्नो ब्यवसाय नजिकको अस्पतालमा काम गर्ने स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई ६ हजार सेट शुशी बाँडेर नेपालीहरुको शिर ठाडो बनाईदिएको भन्दै बेल्जियममा रहेका नेपालीहरुले खुसी व्यक्त गरेका छन ।
दहाल धादिङको गंगाजमुना गाउँपालिकाको बुढाथुमका वासिन्दा हुनुहुन्छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ बैशाख २०७७, शुक्रबार २१:२३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सल्यानटारमा खानेपानीको हाहाकार समाधान हुने तरखरमा

धादिङ : हिउँद होस या वर्षा धादिङको सल्यानटारमा बाह्रैमास खानेपानीको हाहाकार हुने गर्दछ। देशभरिका ठूला टारमध्येमा पर्ने सल्यानटार त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका १ र २ मा विभाजन गरिएको छ। पहिला सिंगो टारलाई.....

धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा

धादिङ- लामो समयदेखि विग्रिएर काम गर्न छाडेको सदरमुकाम धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा.....

‘ BE THE CHANGE MAKER ‘ एक फरक अभियान : प्रदिप रुपाखेती

गैर आवासीय नेपालीहरुको संगठन एन.आर एन.ए. न्यूजिल्याण्ड का सचिव एवं धादिङ महादेबबेसीका प्रदिप रुपाखेती यतिबेला.....

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

Categories