युरोपका नेपाली समुदायलाई लोकप्रसाद दहालबाट मास्क सहयोग

392 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ बैशाख २०७७, शुक्रबार २१:२३

सम्पादक: धादिङ न्यूज

लुभेन ( बेल्जियम) – गैर आवासीय नेपाली संघ (एनआरएन) अन्तराष्ट्रिय समन्वय परिषदका सह-कोषाध्यक्ष लोकप्रसाद दाहालले निजी खर्चमा युरोपका नेपालीलाई मास्क बितरण शुरु गर्नु भएको छ ।

दहालको सहयोगमा बेल्जियम, स्पेन र पोर्चुगलको नेपालीहरुलाई सर्जिकल मास्क वितरण भैरहेको एनआरएनका अभियन्ता एवम समाजसेवी गंगाधर गौतमले धादिङ न्यूजलाई जानकारी दिनु भयो ।  गौतम एनआरएन बेल्जियम तथा जनसम्पर्क समिती बेल्जियमको पुर्व अध्यक्ष समेत हुनुुहुन्छ ।

गौतमका अनुसार समाजसेवी दाहालले चाईनाबाट करिब ५ हजार मास्क मगाउनु भएकोमा १ हजार स्पेन, १ हजार पोर्चुगल र बाँकी बेल्जियमको नेपालीहरुलाई बितरण गर्न लागिएको हो । स्पेन र पोर्चुगलमा छिट्टैनै एउटा टिम बनाएर बितरण गरिने र बेल्जियमको लुभेनमा नेत्र मगर, खड्ग बहादुर केसी, सोनाम शेर्पा, शुभाष गुरुङ, दीपेन्द्र केसी तथा आङमाया लामा मार्फत बितरण भईरहेको वताईएको छ । त्यसैगरि बेल्जियमको ब्रुजमा रमेश कंडेल ओष्टन्डेमा धर्म पाठक र आन्त्वार्पेनमा लोक दाहाल आफैले वितरण गरिरहनु भएको छ ।

विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोविद १९ अर्थात कोरोना भाईरसको संक्रमणले संसारलाईनै अस्तव्यस्त वनाईरहेको बेला नेपालीहरु बसिरहेको घर घरमा गएर मास्क वितरण गर्ने कार्यलाई बेल्जियमका नेपालीहरुले सकारात्मक रुपमा लिएका छन ।

सामाजिक कार्यमा निरन्तर कृयाशिल रहँदै आउनु भएका समाजसेवी दहालले केही समय अघि बेल्जियमको एक अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई ७ हजार सेट शुशी ( जापानी परिकार) खुवाउनु भएको बेल्जियमका पत्रपत्रिकाले जनाएका थिए । दहाल संगै अर्का शुशी ब्यावसायी विपन गुरुङले पनि आफ्नो ब्यवसाय नजिकको अस्पतालमा काम गर्ने स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई ६ हजार सेट शुशी बाँडेर नेपालीहरुको शिर ठाडो बनाईदिएको भन्दै बेल्जियममा रहेका नेपालीहरुले खुसी व्यक्त गरेका छन ।
दहाल धादिङको गंगाजमुना गाउँपालिकाको बुढाथुमका वासिन्दा हुनुहुन्छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ बैशाख २०७७, शुक्रबार २१:२३ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

रोकिराखेको ट्रकमा हायस ठोक्किंदा १२ जनाको ज्यान गयो

  बाँके जिल्लाको ठुरिया जंगल स्थित प्रूर्व पश्चिम राजमार्गमा मध्यराति भएको सवारी दुर्घटनामा परि १२ जनाको ज्यान गएको छ । २१ जना घाइते भएका छन् । भारतबाट फर्केका मानिसहरुलाई लिएर नेपालगञ्जबाट दाङ तर्फ.....

कोरोनाबाट विश्वभर १२८ नेपालीको मृत्यु

विश्वभर महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणका कारण शनिवार (३० मे २०२०) साँझसम्म नेपाल बाहिर.....

सुकौराको विकासको लागि के गर्ने ?

मेरो सुकौरा आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ को लागि त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाले समानीकरण अनुदानमाफर्त १३ करोड ८ लाख,.....

धादिङका स्थानीय तहले ४ अर्ब ३७ करोड बढी बजेट अनुदान पाउने

धादिङ- संघीय सरकारबाट धादिङका १३ स्थानीय तहले ४ अर्ब ३७ करोड बढी बजेट अनुदान पाउने भएको छ । आर्थिक वर्ष २०७७/७८ का.....

भारतबाट नेपाली ल्याउन २० नाका खोलिंदै

काठमाण्डौ । कोरोना संक्रमणले महामारीको रुप लिन थालेपछि वन्द हुन पुगेको नेपाल भारत सिमा नाका खुकुलो पारेर.....

Categories