भारतबाट २ सय १७ जना शनिवार धादिङ आईपुगे

441 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० जेष्ठ २०७७, शनिबार १४:५०

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ,१० जेठ – धादिङ घर भै रोजगारीका क्रममा भारतका विभिन्न स्थानमा रहेका २ सय १७ जना शनिवार विहान धादिङ आइपुगेका छन् । आईतबार बेलुकी सुनौली नाकाबाट दुई १ सय ३३ जना र रुपन्देही जिल्लाको विभिन्न क्वारेन्टाईबाट ८४ जना शनिवार विहान धादिङ आइपुगेका हुन । रुपन्देही जिल्लाका क्वारेन्टाईनमा रहेका ८८ जनालाई लिन नीलकण्ठ नगरपालिकाले चार वटा बस पठाएको थियो भने सुनौली नाकाबाट १ सय ३३ जना भने आफ्नै खर्चमा आएका हुन् ।

भारतको विभिन्न स्थानबाट सुनौली नाका आएका हजारौं नेपालीहरु सीमामा अलपत्र पर्नेक्रम बढ्न थालेपछि रुपन्देही जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सम्वन्धित जिल्ला प्रशासन संग समन्वय गरेर उनिहरुलाई आआफ्नो जिल्ला पठाएको हो ।

सुनौली नाकाबाट जिल्ला भित्रिएका मध्ये नीलकण्ठ नगरपालिकाको १२ जना वालवालिका सहित ७९ जना, सिद्धलेक गाउँपालिका २३ जना,नेत्रावती डबजोङ गाउँपालिका ११ जना र ज्वालामुखी गाउँपालिकाको २ जना रहेका छन । धादिङको टोली संगै नुवाकोट जिल्लाका विभिन्न स्थानका १६ जना पनि संगै आएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले जनाएको छ । लकडाउनले रोजगारी गुमेर अलपत्र भएपछि उनिहरु भारतका विभिन्न स्थानबाट सुनौली नाका आईपुगेका थिए । भारतबाट सिधै आएकाहरु क्वारेन्टाइनमा पनि नबसेको र उनिहरुको आरडिटी परिक्षण पनि नभएकाले ति सबैलाई जिल्लाका विभिन्न स्थानका अनिवार्य क्वारेन्टाइनमा राखिने धादिङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी अस्मान तामाङले वताउनुभयो ।

नीलकण्ठ नगरपालिकाले बस पठाएर ल्याएका ८४ जना मध्ये २० जना नुवाकोटका, १० जना नेत्रावती डबजोङ र ३ जना गल्छी गाउँपालिका छन् । बाँकी नीलकण्ठ नगरपालिका हुन् । उनिहरु सबै आरडिटी परिक्षणमा नेगेटिभ आएको र क्वारेन्टाईनमा बसेर आएको हुँदा उनीहरुलाई वडा कार्यालय संग समन्वय गरेर आफ्नो घर पठाईने नीलकण्ठ नगरपालिकाले जनाएको छ ।

यसै गरि सिद्धलेक गाउँपालिकाले पनि भारतीय सिमानामा क्वारेन्टाईनमा बसेका २३ जनालाई घर ल्याएको छ । यसअघि नीलकण्ठ नगरपालिकाले बस पठाई भैरहबाट जेठ ६ गते गल्छी गाउँपालिकाको ६ जना सहित ३८ जनालाई घर ल्याएको संकट व्यवस्थापन केन्द्र ( सिएमसि) धादिङले जनाएको छ ।

सुनौलीबाट काठमाडौ आएको बसमा बिहिबार ३ जना र शुक्रबार ३ जना गरि ६ जना नेत्रावती डबजोङका नागरिकहरु आएको र उनीहरुलाई मलेखुबाट नेत्रावती डबजोङ गाउँपालिकाले गाउँ पु¥याएको गाउँपालिका अध्यक्ष दुर्गकुमार शाक्यले वताउनु भयो । भारतका विभिन्न ठाउँबाट नेपालीहरु सिमामा आउनेक्रम बढ्दै गएपछि जिल्लामा उनिहरुको व्यवस्थापन कसरि गर्ने भन्ने चुनौती पनि थपिंदै गएको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० जेष्ठ २०७७, शनिबार १४:५० मा प्रकाशित

समाचार

सबै

रोकिराखेको ट्रकमा हायस ठोक्किंदा १२ जनाको ज्यान गयो

  बाँके जिल्लाको ठुरिया जंगल स्थित प्रूर्व पश्चिम राजमार्गमा मध्यराति भएको सवारी दुर्घटनामा परि १२ जनाको ज्यान गएको छ । २१ जना घाइते भएका छन् । भारतबाट फर्केका मानिसहरुलाई लिएर नेपालगञ्जबाट दाङ तर्फ.....

कोरोनाबाट विश्वभर १२८ नेपालीको मृत्यु

विश्वभर महामारीका रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) संक्रमणका कारण शनिवार (३० मे २०२०) साँझसम्म नेपाल बाहिर.....

सुकौराको विकासको लागि के गर्ने ?

मेरो सुकौरा आर्थिक वर्ष २०७७÷७८ को लागि त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाले समानीकरण अनुदानमाफर्त १३ करोड ८ लाख,.....

धादिङका स्थानीय तहले ४ अर्ब ३७ करोड बढी बजेट अनुदान पाउने

धादिङ- संघीय सरकारबाट धादिङका १३ स्थानीय तहले ४ अर्ब ३७ करोड बढी बजेट अनुदान पाउने भएको छ । आर्थिक वर्ष २०७७/७८ का.....

भारतबाट नेपाली ल्याउन २० नाका खोलिंदै

काठमाण्डौ । कोरोना संक्रमणले महामारीको रुप लिन थालेपछि वन्द हुन पुगेको नेपाल भारत सिमा नाका खुकुलो पारेर.....

Categories