नीलकण्ठ नगरप्रमुख ढुंङ्गानालाई नेकपाको खबरदारी

293 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १० असार २०७७, बुधबार ०६:३५

सम्पादक: Dhading News

नीलकण्ठ नगरपालिकाका प्रमुख भिमप्रसाद ढुंङ्गानाले बहुमतको आडमा नेकपा निकटका उपप्रमुख र वडाअध्यक्षलाई पाखा लगाएर एकलौटी ढंगबाट योजना तर्जुमा गरि बजेट  विनियोजन तथा अन्य दैनिक कार्यसञ्चालन गर्ने गरेको भन्दै नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)नीलकण्ठ नगर सङ्गठन कमिटी धादिङले विरोध जनाएको छ ।

नेकपा नगरकमिटीले मङ्गलबार नगर प्रमुख ढुङ्गानालाई ज्ञापन पत्र बुझाएर सचेत गराएको छ । बहूमतको आडमा नगर प्रमुखले नेकपाबाट विजयी भएका उपप्रमुख र वडा अध्यक्षहरुलाई बाहिर राखी नगरपालिकालाई काङ्ग्रेसको शक्तिकेन्द्रका रुपमा प्रयोग गरिरहेको नेकपा निकटका वडाअध्यक्षहरुको गुनासो रहेको छ ।

आफ्ना दल निकटका वडाअध्यक्षहरुले जितेका वडामा जभाभावी बजेट विनियोजन गर्ने, नगरपालिकाको हरेक विकासका आयोजनाहरु सार्वजनिक बोलपत्रमार्फत नगरी आफ्ना कार्यकर्ता र नजिकका ठेकेदारहरुलाई आन्तरिक सहमतिमा जिम्मा लगाउने, वडा अध्यक्षको अधिकार समेत कटौति हुनेगरी नगर शिक्षा ऐन पास गरी नगरप्रमुखले हस्तक्षप गरेको, कोरोना कोषको सम्पूर्ण हिसाब सार्वजनिक गर्नुपर्ने, स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन विपरित एकलौटी बजेट विनियोजन गरेको जस्ता गम्भीर विषयहरु तत्काल सच्याउनु पर्ने माग राख्दै नेकपा नीलकण्ठ नगर सङ्गठन कमिटीले नगरप्रमुखलाई ज्ञापन पत्र बुझाएको हो ।

नेकपा नीलकण्ठ नगरकमिटीका अध्या दिपक विश्वकर्माको नेत्तृत्वमा गएको टोलीले नगरप्रमुख ढुंङ्गानालाई १५ वटा बुँदा समावेश गरिएको ज्ञापन पत्र बुझाउँदै १ घर १ कोरोना पिसिआर परीक्षण गर्नुपर्ने, हरेक वडामा एम्बुलेन्सको व्यवस्था गर्नुपर्ने, १ वडा १ कालोपत्रे अभियान सञ्चालन गर्नुपर्ने जस्ता मागहरु रहेका छन् ।

ज्ञापन पत्र बुझ्दै ढुङ्गानाले सुझावका रुपमा आएका मागहरुलाई स्वागत गर्दै नीति तथा कार्यक्रममा समेट्ने कोशिष गर्ने आश्वासन दिएका थिए । ढुङ्गानाले हरेक विकास निर्माणका कार्यमा नगर कार्यपालिकाको निर्णय गराएर मात्र कार्यान्वयन गर्ने गरिएको बताउदै नगर प्रमुखले कुनै पनि भ्रष्टाचार गरेको प्रमाण सहित आए तुरुन्तै राजिनामा दिन तयार रहेको बताएका थिए । ज्ञापन पत्र बुझाएपछि भएको कोणसभामा बोल्दै नेकपा नीलकण्ठ नगर सङ्गठन कमिटीका अध्यक्ष दिपक विश्वकर्माले नगर प्रमुख ढुङ्गानाले बहुमत र राजनैतिक दम्भका आडमा नगरपालिकाका विकासका योजनाहरु सञ्चालन गर्ने कार्य तत्काल नरोके भोलिबाट नै चरणबद्ध रुपमा कडा भन्दा कडा आन्दोलनका कार्यक्रममा उत्रिने चेतावनी समेत दिनुभयो । ज्ञापन पत्र बुझाउने कार्यक्रममा नेकपा धादिङका उल्लेख्य सङ्ख्यामा नेता कार्यकर्ताहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

नेपाली काँग्रेसका नेता समेत रहेका नगरप्रमुख ढुङ्गानाले बहुमतको दम्भमा नगर कार्यपालिकाको बैठक बसाएर एकलौटी निर्णय गर्दै आईरहेको र आगामी बर्षको निती तथा कार्यक्रम र वजेट तयार पर्दा नेकपा निकटका उपप्रमुख र वडाअध्यक्षहरुलाई कुनै जानकारी नदिएको आरोप लागेको छ । नगरप्रमुखको कार्यशैली प्रति पटक पटक प्रश्न उठेपनि सुधार हुन नसकेको एक वडाअध्यक्षले वताए ।

नगरपालिकालाई आफुं निकटका व्यक्तिहरुलाई जागिर खुवाउने भर्तिकेन्द्रका रुपमा प्रयोग गर्नुका साथै अवसर वितरणमा समेत नगरप्रमुखले जहिले पनि विभेद गर्ने गरेको आरोप लाग्ने गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१० असार २०७७, बुधबार ०६:३५ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories