‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

1119 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ असार २०७७, बिहीबार २२:५६

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् ।

जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा पत्रकारहरुलाई आयुर्वेद सेवा सम्वन्धि अभिमुखीकरण कार्यक्रमका सहभागीहरुले एक पालिका एक आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र स्थापनाका हुनुपर्ने वताएका हुन ।

केन्द्रका प्रमुख डाक्टर सुईरा जोशीको अध्यक्षतामा भएको अभिमुखीकरण कार्यक्रममा नेत्रावती डवजोङ गाउँपालिकाका प्रमुख दुर्गकुमार शाक्यको प्रमुख आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रममा नीलकण्ठ नगरपालिकाका उपप्रमुख मनराज भण्डारी,स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका प्रमुख डाक्टर भुवन पौडेल लगायतको आतिथ्य रहेको थियो ।

नेपालको राष्ट्रिय पहिचानका रूपमा रहेको आयुर्वेद चिकित्सालाई समयानुकुल विकास गर्दै लैजान संघ, प्रदेश र स्थानीय तहसम्मले बिशेष पहल गर्नुपर्ने कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि शाक्यले वताउनु भयो । आयुर्वेद स्वास्थ्य सेवा मानव जिवनका लागि अति उपयोगी भएको शाक्यले वताउनु भएको थियो । जिल्लाका सबै स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा भौतिक पूर्वाधार सम्पन्न आयुर्वेद औषधालय स्थापनाका लागि स्थानीय तहले अग्रसरता देखाउनुपर्ने शाक्यको भनाई थियो ।

वैदिककालभन्दा पहिले शुरू भएको आयुर्वेद विश्वकै सबैभन्दा पुरानो चिकित्सा प्रणाली भएकाले आयुर्वेद सेवालाई नेपालको मौलिक राष्ट्रिय चिकित्सा प्रणालीका रुपमा मानिएको स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका प्रमुख डाक्टर पौडेलले वताउनु भयो ।

आयुर्वेद नेपालको मौलिक एवं प्राचीन चिकित्सा पद्धति भएको र नसर्ने रोग न्यूनीकरणका लागि आयुर्वेद स्वस्थ्य सेवा अत्यन्तै प्रभावकारी रहेकाले जनप्रतिनिधि र पत्रकारले अझै शशक्त भएर आयुर्वेद सेवाका बिषयमा समुदायलाई जागरुक बनाईदिन सहयोग गरिदिन जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्रका प्रमुख डाक्टर थापाले अनुरोध गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा योग तथा ध्यान कार्यक्रम आयुर्वेदप्रदत्त अन्य स्वास्थ्य उपचार सेवा विधिहरूको संरक्षण लगायतका बिषयमा छलफल गरिएको थियो ।

धादिङमा अलिे सदरमुकाम धादिङबेसीमा जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र, रुवीभ्यालीको वोराङ,नीलकण्ठ नगरपालिकाको ज्यामरुङ,गजुरी गाउँपालिकाको गजुरी र गल्छी गाउँपालिकाको पाल्चोकमा एक एक वटा गरि चार वटा आयुर्वेद औषधालय, नेत्रावती डवजोङ गाउँपालिकामा गाउँघर क्लिनीक सञ्चालनमा रहेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ असार २०७७, बिहीबार २२:५६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

संरक्षक गुमाएपछि बिचल्ली परे खानीगाउँका ८ बालबालिका

केशव अधिकारी खानीगाउँ (धादिङ) । मलिन अनुहार र मैलो देखिने एकसरो पातलो विद्यालय पोशाकमा हुन्छन् संधैभरी उनीहरू । साथीभाइसँग पनि धेरै बोल्दैनन्, पढाईमा भने ध्यान दिने गर्दछन् । माघको ठण्डीले कक्षा कोठामा.....

अवैध लागुऔषध सहित थाँक्रेकी अमृता र अर्की एक महिला पक्राउ

काठमाडौं- प्रहरीले लागुऔषध कारोबार गर्ने दुई जना महिलालाई काठमाडौंको रविभवनबाट पक्राउ गरेको छ। सोमबार दिउँसो.....

पछिल्लो २४ घण्टामा ३ सय ३ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि

काठमाडौं,१३ माघ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोना भाइरसका ३०३ जना नयाँ संक्रमित थप भएका छन् । पीसीआर विधिबाट ४.....

नेकपा फुटेपनि सुकुम्बासीलाई लालपुर्जा वितरण कार्य रोकिंदैन – अध्यक्ष ज्ञवाली

चितवन । भूमी समस्या समाधान आयोगका अध्यक्ष देवी ज्ञवालीले नेकपा फुटेपनि सुकुमबासीलाई लालपुर्जा वितरणको काम.....

शंकास्पद गतिविधिको आशंकामा गल्छीका सुमन चितवनमा पक्राउ

चितवन । धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नं १ घर भई चितवनको भरतपुर महानगरपालिका वडा नम्बर ११ बस्ने सम्राट भनिने २४.....

Categories