बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

700 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ५ श्रावण २०७७, सोमबार २०:०१

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ,५ साउन – देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा रहेको मौवाखोलाको पुल बाढीले बगाएको छ । पुल बाढीले वगाएपछि पश्चिम नेपालबाट राजधानी आउने नाका समेत वन्द हुन पुगेको छ । मौवाखोलाको बाढीले धादिङ र चितवन दुबै तर्फ केही घरहरु समेत बगाएका छन् । मानवीय क्षति भएको छैन ।

धादिङको वेनिघाट रोराङ र चितवनको इच्छाकामना गाउँपालिकाको सिमा भएर बग्ने मौवाखोला धादिङ र चितवन जिल्लाकै सिमाना समेत हो । आईतबार रातीदेखि परेको अविरल बर्षाका कारण मौवाखोलामा आएको बाढीले राजमार्गमा रहेको पुल बगाएको हो । पुलको धादिङ तर्फको भाग बाढीले वगाएपछि त्यहाँबाट आवागमन वन्द हुन पुगेको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत लक्ष्मण भट्टराईले जानकारी दिनुभयो ।

देशका ६७ जिल्लालाई राजधानी संग जोड्ने पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल भत्किएपछि देशको अधिकांश भूभागको राजधानी काठमाण्डौं सम्पर्क टुटेकाले भत्किएको पुलको विकल्पमा जतिसक्दो छिटो वेलिव्रिजको व्यवस्था गर्न आंफुले पहल गर्ने धादिङ जिल्ला क्षेत्र नम्बर १ का संघीय सांसद भूमीप्रसाद त्रिपाठीले वताउनुभयो ।

निरन्तरको वर्षाका कारण पहिरो खस्दा राजधानी काठमाडौं जोड्ने मुख्य सडक पृथ्वीराजमार्गको दर्जनौं ठाउँमा अवरुद्ध भएको छ । पहिरोका कारण पृथ्वीराजमार्गको धादिङ खण्डमा मोटर ठाउँ ठाउँमा रोकिएका छन ।

काठमाडौंबाट नागढुंगा हुंदै विभिन्न स्थानमा जान लागेका सवारी साधनहरुलाई धादिङ, नुवाकोट र रसुवा बाहेकका जिल्लामा जाने सवारी साधनलाई अब काठमाण्डौं तर्फ पठाईने धादिङका प्रहरी नायव उपरिक्षक एवम प्रवक्ता रुपक खड्काले जानकारी दिनुभयो ।

धादिङको जोगिमारामा खसेको पहिरोले ३ वटा मोटर बगाएको छ भने ४ वटा पुरिएको छ । धादिङको फुर्केखोला, गलौंदी, गल्छी, थांक्रेको महेशखोला क्षेत्रमा पनि पहिरो खसेर राजमार्ग अवरुद्ध भएको प्रवक्ता खड्काले बताउनुभयो । वर्षाका कारण राजमार्गमा माटोको लेदो र पहिरो खसेका छन् ।

धादिङमा पहिरोका कारण दुई जना बेपत्ता भएका छन भने एक जना घाइते भएका छन् । डीएसपी खड्काका गजुरी गाउँपालिका– २ मा पहिरोले ६ घरमा क्षति भएको छ, एक जना बेपत्ता र एक जना घाइते भएका छन । त्यस्तै बेनिघाट रोराङ गाउँपालिकामा एक जना घाइते भएका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

५ श्रावण २०७७, सोमबार २०:०१ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नेकपा वाग्मती प्रदेश कमिटी अध्यक्षमा आनन्द पोखरेल, सचिवमा खेम लोहनी

धादिङ ६ माघ - प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले वागमती प्रदेश कमिटीको अध्यक्षमा आनन्द पोखरेललाई चयन गरेको छ । यसअघिका अध्यक्ष नारायण दाहाललाई कारबाही गर्दै पोखरेललाई.....

सहुलियत कर्जाका लागि बेनिघाटरोराङ र मेगा बैंक बिच सम्झौता

बेनिघाटरोराङ- मेगा बैंक नेपाल लिमिटेडले वेनिघाटरोराङ गाउँपालिकाका विपन्नवर्ग, लघु, घरेलु, साना तथा मझौला.....

सुतिरहेका मान्छेमाथि ट्रक दौड्दा १३ को मृत्यु

धादिङ- मध्यरातमा सुतिरहेका मान्छेलाई पेल्दै ट्रक दौड्दा १३ जनाको एकै टाउँमा ज्यान गएको छ । सुन्दै निकै.....

प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला माघ ८ गते काठमाडौँमा हुने

धादिङ, ५ माघ - प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला हुने भएको छ । सोमबार काठमाण्डौंमा सम्पन्न केन्द्रीय.....

बेलायतबाट आएका तीन नेपालीमा भेटियो नयाँ प्रकारको कोरोना भाईरस

काठमाडौं– विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाईरस अझै पनि नियन्त्रणमा आउन सकेको छैन । विश्वलाईनै.....

Categories