सानाकिसान सहकारी गोगनपानीमा शेयर सदस्यले लगाए ताला

940 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ आश्विन २०७७, बुधबार ११:५८

सम्पादक: Dhading News

थाक्रे, ७ असोज
संस्थामा अनियमितता बढेको भन्दै निष्पक्ष छानविनको माग गरि साना किसान कृषि सहकारी संस्था गोगनपानीका शेयर सदस्यहरुले कार्यालयमा तालावन्दी गरेका छन् ।

 सहकारीका केही शेयर सदस्यहरुले संस्थामा लामो समयदेखी  कर्मचारीहरुले किर्तेरुपमा किसानहरुको नामबाट ऋण प्रवाहगरी अपचलन गरेको भन्दै छानविनको माग राखी कार्यालयको मुल गेटमा ताला लगाएका हुन । सहकारीका कर्मचारीहरुले आफुखुसी रु.६७ लाख ५० हजार रुपैया सदस्यहरुको नामबाट ऋण निकाली आंफैले प्रयोग गरेको  छानविन समितिले किटान गरेको थियो ।

 छानविन समिति दिएको प्रतिवेदन पछि कर्मचारीहरुले आंफुहरुबाट गल्ती भएको भन्दै ऋण लगानीका नाममा लिईएको रकम संस्थामा फिर्ता गरेका थिए । आरोप लागेका कर्मचारीले पदबाट राजिनामा दिएका छन् । उनिहरुको राजिनामा पछि पाउने सेवा सुविधाका बिषयमा शेयर सदस्यहरुले आपत्ति जनाउँदै विरोध जनाएका छन् ।

छानविनमा देखिएको रकम संस्थाले असुलउपर गरेतापनि थप छानविन गर्नुपर्ने र निजहरुको सेवा अवधिमा विभिन्न गलत तरिकाबाट प्रोत्साहन भत्ता स्वरुप दिनुपर्ने देखिएको रकम भुक्तानी दिने भन्ने सञ्चालक समितिको निर्णय भएको भन्दै संस्थामा मिति  असोज ६ गते तालाबन्दि गरेका छन् ।

तालाबन्दि भएको अवस्थामा सहकारीबाट हुने सेवा प्रवाह प्रभावित बनेको छ । संस्थामा तालाबन्दि भएको विषयमा सञ्चालक समितिको तर्फबाट आज एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गरी वास्तविक विषयमा जानकारी गराउँदै भोली ८ गतेको लागी छलफल गर्न आह्वान गरेको छ । संस्थाले विगत समितिहरु हुँदाबखत देखीनै कर्मचारीहरुले आफुखुसी गलत तरिकाबाट ऋण प्रवाह भएको र वर्तमान अवस्थामा विभिन्न शेयर सदस्यहरुको समेत गुनासो प्राप्त भएको आधारमा छानविन समिति बनाई छानविन गर्दा उक्त रकम फर्जी देखिएको अवस्थामा कर्मचारीहरुले राजीनामा दिएको अवस्था र निजउपर छानविनमा देखिएको रकम असुलउपर गरिसकिएको र वाँकी छानविन प्रकृयाको लागी निजहरुको सम्पत्ती समेत दृष्टि वन्धकी गरी छानविन प्रकृया अगाडी बढेको जानकारी गराएको छ ।

 सञ्चालक समितिले निजहरुबाट फर्जिदेखिएको रकम असुलउपर गरिएको र निजहरुले पाउने गत बर्षको लेखापरिक्षण प्रतिवेदनमा समेत देखिएको सेवाअवधि पछि पाउने सञ्चयकोष लगाएतको रकम दिने निर्णय भएता पनि छानविन प्रकृया अन्त्य नभएको संस्थाका अध्यक्ष बद्रि रुपाखेतीले विज्ञप्ति मार्फत जनाउनुभएकोछ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ आश्विन २०७७, बुधबार ११:५८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय भरतपुर चितवनको वार्षिक कार्यक्रमअन्‍तर्गत सदरमुकामभित्रको ७ किलोमिटर सडक रु ५ करोड को लागतमा.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

थाक्रेमा दुर्घटना, एक जनाको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज । धादिङ थाक्रे ९ किलोमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ । ट्रिफर र बस आपसमा ठोकिँदा एक.....

राधेलाई १० दिन हिरासतमा राख्न प्रशासनको अनुमति

  धादिङ २३ असोज- राधे उपनामले चिनिने राधाकृष्ण भण्डारीलाई शान्ति सुरक्षा भंग गर्न खोजेको सम्बन्धी कसुरमा.....

जनप्रतिनिधिलाई धम्क्याएको आरोपमा ‘राधे’ पक्राउ

धादिङ, २३ असोज - जनप्रतिनिधिलाई धम्की दिएको आरोपमा  नेपाल तरुण दल धादिङका उपाध्यक्ष समेत रहेका राधाकृष्ण भण्डारी.....

Categories