सामुदायिक विद्यालयहरुको साझा प्रयास, सामुहिक अनलाइन कक्षा प्रारम्भ

410 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ आश्विन २०७७, शुक्रबार २२:२३

सम्पादक: Dhading News

धादिङ न्यूज,
१६ असोज
कोरोना भाइरसका को कारण विद्यार्थीहरुमा पर्नगएको शैक्षिक क्षतिलाई कमगर्न नेपाल राष्ट्रिय शिक्षक संगठनका राष्ट्रिय अध्यक्ष तथा सत्यवती मा.वि का प्रधानाध्यापक लक्ष्मण शर्माको परिकल्पनामा धादिङका विशेषगरी राजमार्ग क्षेत्रका सामुदायिक माध्यमिक विद्यालयहरुले सामुहिकरुपमा जुम एप मार्फत सामुहिक अनलाईन कक्षाको थालनी गरेका छन् । हाललाई पुर्वको धुनिवेशी देखी बेनिघाट रोराङ सम्मको सामुदायिक विद्यालयहरुले सामुुहिक प्रयासबमोजिम सञ्चालन हुने अनलाइन कक्षामा जिल्लाभित्र इन्टरनेटको पहुँचमा भएका विद्यार्थीहरुलाई लक्षित गरी कार्यक्रम सञ्चालन गरिएको कक्षा हाललाई परिक्षणको रुपमा कक्षा १० का विद्यार्थीहरुका लागी बेलुका ६ बजे देखी ८ बजे सम्म दैनिक सञ्चालन गर्ने गरिएको जनजागृति माध्यमिक विद्यालयका प्र.अ. लावण प्रसाद फुयलले बताउनु भयो । नेपाल सरकारको सहयोगमा नेपाल टेलिकमले जुम एपको लागी फ्रि डाटा उपलव्ध गराउने कार्यक्रम बमोजिम मोबाइल भएको परिवारका विद्यार्थीहरु कायृक्रममा जोडिन सहजहुने तथा कोभिड १९ को बढ्दो प्रकोपले हाल आंशिकरुपमा सञ्चालनमा आएको विद्यालयहरु र सञ्चालित कक्षा बाट तोकिएको समयमा तोकिएको उद्येश्य पुरा गर्न कठिन देखिएकोले पनि यो कार्यक्रमको आवश्यकता देखेर थालनी गरिएको आदर्श मा.वि गजुरीका प्र.अ. राम अर्यालले बताउनुभयो । त्यस्तै कक्षा कोठामा सिमित आफ्नो विद्यालयका विद्यार्थीहरुलाई मात्र अध्यापन गरिरहेको अनुभव भएता पनि अनलाईनको माध्यमबाट धेरै माध्यमिक तहका विद्यार्थीहरु संग साक्षत्कार भएर कक्षा लिन पाउँदा अत्यन्त उत्साहित भएको र रमाइलो लागेको मच्छिन्द्र मा.वि खानिखोलाका सामाजिक शिक्षक केशव रुपाखेतीले आफ्नो अनुभव सुनाउनु भयो । पठनपाठन बन्दभई अन्योल भएको अवस्थामा धेरै विद्यालयका साथीहरुसंग चिनजान गर्दै पढन पाएकोमा एकदम खुसी महशुस भएको जनजागृति माध्यमिक विद्यालयका बिद्यार्थी अविरल कार्कीको रहेको छ । हाललाई ३ महिनाको लागी ५०० जना क्षमताको जुम एप्लिकेशन मार्फत थालनी गरिएको कक्षामा विभिन्न विद्यालयका विषयगत शिक्षकहरुको समिति बनाई पालैपालो कक्षा लिने गरिएको र उक्त कक्षामा पालो नपरेका शिक्षकहरु समेतले सहभागीता रहनेहुँदा शिक्षकहरु बिच शिक्षण अनुभव आदनप्रदानको राम्रो माध्यमहुने साथै प्रविधिको प्रयोग सहितको बिद्यार्थी केन्द्रित शिक्षण हुने हुँदा यो अभ्यासको थालनी गर्न सुझाएको कार्यक्रमका परिकल्पनाकार लक्ष्मण शर्माले बताउनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ आश्विन २०७७, शुक्रबार २२:२३ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय भरतपुर चितवनको वार्षिक कार्यक्रमअन्‍तर्गत सदरमुकामभित्रको ७ किलोमिटर सडक रु ५ करोड को लागतमा.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

थाक्रेमा दुर्घटना, एक जनाको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज । धादिङ थाक्रे ९ किलोमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक जनाको मृत्यु भएको छ । ट्रिफर र बस आपसमा ठोकिँदा एक.....

राधेलाई १० दिन हिरासतमा राख्न प्रशासनको अनुमति

  धादिङ २३ असोज- राधे उपनामले चिनिने राधाकृष्ण भण्डारीलाई शान्ति सुरक्षा भंग गर्न खोजेको सम्बन्धी कसुरमा.....

जनप्रतिनिधिलाई धम्क्याएको आरोपमा ‘राधे’ पक्राउ

धादिङ, २३ असोज - जनप्रतिनिधिलाई धम्की दिएको आरोपमा  नेपाल तरुण दल धादिङका उपाध्यक्ष समेत रहेका राधाकृष्ण भण्डारी.....

Categories