धादिङका पाँच स्थानीय तहमा अस्पताल शिलान्यास

896 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १५ मंसिर २०७७, सोमबार २१:१८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

धादिङ, १५ मंसिर । धादिङको पाँच वटा स्थानीय तहमा एकैदिन ५ वटा अस्पतालको शिलान्यास भएको छ ।

गुणस्तरीय आधारभूत स्वास्थ्य सेवामा नागरिकको पहुँच सुनिश्चित गर्ने उद्देश्यका साथ  धादिङ जिल्लाका पाँच वटा स्थानीय तहका साथै देशभरका विभिन्न ३ सय ९६ स्थानीय तहमा अस्पताल निर्माण गर्न लागिएको हो ।  चालू आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को नीति तथा कार्यक्रममा सबै स्थानीय तहमा पाँचदेखि १५ शय्यासम्मका आधारभूत अस्पताल स्थापना गर्ने संघीय सरकारको  नीतिअनुरुप चालू आवमा ३ सय ९६ स्थानीय तहमा अस्पताल भवन निर्माण गर्न लागिएको हो ।

धादिङ जिल्लामा अस्पताल बनाउन छनोट भएका स्थानीय तहहरुमा गंगाजमुना, गल्छी, बेनिघाटरोराङ, ज्वालामुखी र त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका रहेका छन् ।

गंगाजमुनामा फुलखर्क स्वास्थ्य चौकीमा ५, बैरेनीमा बैरेनी स्वास्थ्य चौकी १५, बेनिघाटरोराङमा वेनिघाट स्वास्थ्य चौकीमा १०, ज्वालामुखीमा मैदी स्वास्थ्य चौकीमा १५, त्रिपुरासुन्दरीमा सल्यानटार प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्रमा १५ शैय्याको अस्पताल निर्माणको लागि सोमवार स्थानीय तहमा छुट्टाछुट्टै कार्यक्रम गरी शिलान्यास सम्पन्न भएको हो ।

सोमबार गल्छीमा पूर्व मन्त्री गंगालाल तुलाधर, गंगाजमुनामा संविधान सभा सदस्य धनवहादुर घले, त्रिपुरासुन्दरी र ज्वालामुखीमा धादिङ क्षेत्र नम्बर २ का संघीय सांसद खेमप्रसाद लोहनी, वेनिघाट रोराङमा गाउँपालिका अध्यक्ष पित्तवहादुर डल्लाकोटीले निर्माणाधिन भवनको शिलान्यास गरेका थिए ।


गंगाजमुनामा ७ करोड ११ लाख ९८ हजारको लागतमा ५ शैय्या, गल्छीमा १८ करोड ६८ लाख २ हजारमा १५ शैय्या, वेनिघाटरोराङमा १० करोड ८३ लाख ३६ हजारमा १० शैय्या, ज्वालामुखीमा १८ करोड ६८ लाख २ हजार र त्रिपुरासुन्दरीमा १८ करोड ६८ लाख २ हजारको लागतमा १५ शैय्याको अस्पताल निर्माण हुनेछ ।

 धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१५ मंसिर २०७७, सोमबार २१:१८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नेकपा वाग्मती प्रदेश कमिटी अध्यक्षमा आनन्द पोखरेल, सचिवमा खेम लोहनी

धादिङ ६ माघ - प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले वागमती प्रदेश कमिटीको अध्यक्षमा आनन्द पोखरेललाई चयन गरेको छ । यसअघिका अध्यक्ष नारायण दाहाललाई कारबाही गर्दै पोखरेललाई.....

सहुलियत कर्जाका लागि बेनिघाटरोराङ र मेगा बैंक बिच सम्झौता

बेनिघाटरोराङ- मेगा बैंक नेपाल लिमिटेडले वेनिघाटरोराङ गाउँपालिकाका विपन्नवर्ग, लघु, घरेलु, साना तथा मझौला.....

सुतिरहेका मान्छेमाथि ट्रक दौड्दा १३ को मृत्यु

धादिङ- मध्यरातमा सुतिरहेका मान्छेलाई पेल्दै ट्रक दौड्दा १३ जनाको एकै टाउँमा ज्यान गएको छ । सुन्दै निकै.....

प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला माघ ८ गते काठमाडौँमा हुने

धादिङ, ५ माघ - प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला हुने भएको छ । सोमबार काठमाण्डौंमा सम्पन्न केन्द्रीय.....

बेलायतबाट आएका तीन नेपालीमा भेटियो नयाँ प्रकारको कोरोना भाईरस

काठमाडौं– विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाईरस अझै पनि नियन्त्रणमा आउन सकेको छैन । विश्वलाईनै.....

Categories