जनजागृति विद्यालयको अध्यक्षमा पुनः गोकर्ण रुपाखेती

508 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २९ मंसिर २०७७, सोमबार १९:२६

सम्पादक: धादिङ न्यूज

महादेववेशी २९ मंसिर – धादिङ जिल्लाकै धेरै विद्यार्थी अध्ययन गर्ने सामुदायिक विद्यालयहरु मध्येको एक थाक्रे गाउँपालिका वार्ड नं. ६ मा रहेको जनजागृति माध्यमिक विद्यालयको संस्थापक प्रधानाध्यापक समेत रहेका गोकर्ण रुपाखेती सोही बिद्यालय व्यवबस्थापन समितिको अध्यक्षमा चयन हुनु भएको छ । मंसिर २९ गते बिद्यालयमा सम्पन्न भएको अभिभावक भेलाले पुनः अध्यक्षमा रुपाखेती लाई निर्विरोध चयन गरेको हो ।


थाक्रे गाउँपालिका शिक्षा अधिकृत अनिता खनाल सहित आम अभिभावक, समाजसेवी, जग्गादाता एवं राजनीतिककर्मीहरुको उपस्थितिमा सम्पन्न भेलाले शिक्षा नियमावली बमोजिम विद्यालयका संस्थापक तथा निवर्तमान अध्यक्ष गोकर्ण रुपाखेतीको अध्यक्षतामा अभिभावक, अरुण कुमार लामा, मनु थापा, रविप्रकाश ओझा, पुष्पा लामा तथा जग्गा दाता तर्फबाट गंगा लामा एवं विशेष श्रोत कक्षा सञ्चालन भएको विद्यालयको अपाङता क्षेत्रको प्रतिनिधित्व तथा अभिभावक उर्मिला राई, प्राविधिक विद्यालय सञ्चालन भएको हकमा व्यवसायी सुरेश थापा र इश्वर थापालाई आमन्त्रित सदस्यको रुपमा निर्विरोध चयन गरेको छ । निर्वाचित गोकर्ण रुपाखेतीले यो विद्यालय आफ्नो जिवन र परिवार भन्दा पनि प्यारो भएकोले देशकै नमुना विद्यालयकोरुपमा स्थापित गर्न सवैसंग हातेमालो गर्दै अगाडी बढ्ने र विद्यालयलाई समयसापेक्ष जनशक्ति उत्पादन गर्ने केन्द्रकोरुपमा विकास गर्न लागीपर्ने प्रतिवद्धता जनाउनुभएको छ । भेलाले विद्यालयको प्रगती प्रतिवेदन, आर्थिक प्रतिवेदन तथा सामाजिक परिक्षण प्रतिवेदन र विद्यालय सुधार योजना समेत अनुमोदन तथा पारित गरेको थियो ।

२०५७ सालमा मजदुर परिवारका वालवालिकालाई लक्षित गरी महादेववेशीमा रहेको पुरानो खाली भवनमा कक्षा ३ सम्म सञ्चालन हुनेगरी स्थानीय जनताकै अगुवाईमा स्थापित विद्यालयले स्थापनाको छोटो समयमानै शैक्षिक तथा भौतिक प्रगतीगर्न सफल विद्यालयमा हाल वालकक्षा देखी १२ कक्षा सम्म १३१३ जना विद्यार्थीहरु अध्ययन गरिरहेका छन् भने कक्षा ९ देखी सिभिल इन्जिनियरीङ कक्षा, विभिन्न कारणले विद्यालय छुटेकाहरुका लागी अनौपचारिक खुला शिक्षा, दृष्टिविहिन विद्यार्थीहरुका लागी श्रोत कक्षा तथा छात्रावास समेतको व्यवस्थापन गरी सवै प्रकारका विद्यार्थीहरुलाई शैक्षिक मुलधारमा ल्याउने र पहुँच स्थापित गर्न सफल विद्यालयले वालमैत्रि वातावरणमा प्रविधियुक्त शिक्षण कृयाकलापलाई आगामी कार्यदिशा तय गरेको छ । सिप, सर्टिफिकेट र रोजगारी का लागी प्रविधिमैत्रि तथा व्यवहारिक शिक्षाको माध्यमबाट देशको लागी आवश्यक जनशक्ति उत्पादन गर्ने विद्यालयले लक्ष्य लिएको छ । विद्यालयले गाउँपालिका, तथा जिल्लाशिक्षा बाट समेत पटक पटक पुरस्कार समेत प्राप्त गरेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२९ मंसिर २०७७, सोमबार १९:२६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

प्रेस संगठन नेपालको संयोजकमा गणेश बस्नेत चयन ,हटाइए दाहाल

काठमाडौं । प्रेस संगठन नेपालको संयोजकमा गणेश बस्नेत चयन हुनु भएको छ । बिहीबार काठमाण्डौंमा सम्पन्न दोस्रो राष्ट्रिय भेलाले संगठनको सहसंयोजक गणेश बस्नेतलाई सर्वसम्मतरुपमा संयोजकमा चयन गरेको हो । संगठनका.....

नेकपा वाग्मती प्रदेश कमिटी अध्यक्षमा आनन्द पोखरेल, सचिवमा खेम लोहनी

धादिङ ६ माघ - प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले वागमती प्रदेश कमिटीको.....

सहुलियत कर्जाका लागि बेनिघाटरोराङ र मेगा बैंक बिच सम्झौता

बेनिघाटरोराङ- मेगा बैंक नेपाल लिमिटेडले वेनिघाटरोराङ गाउँपालिकाका विपन्नवर्ग, लघु, घरेलु, साना तथा मझौला.....

सुतिरहेका मान्छेमाथि ट्रक दौड्दा १३ को मृत्यु

धादिङ- मध्यरातमा सुतिरहेका मान्छेलाई पेल्दै ट्रक दौड्दा १३ जनाको एकै टाउँमा ज्यान गएको छ । सुन्दै निकै.....

प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला माघ ८ गते काठमाडौँमा हुने

धादिङ, ५ माघ - प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला हुने भएको छ । सोमबार काठमाण्डौंमा सम्पन्न केन्द्रीय.....

Categories