राजमार्गको छेउमा बस्ती, अनुमानमा तिर्छन विजुलीको विल

276 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २१ पुष २०७७, मंगलवार १०:३८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

बेनिघाटरोराङ, २१ पुस –  घरघरमा पुगेर विजुलीकोमिटर रिडिङ गर्ने जिम्मेवारी पाएका कर्मचारीले लापरवाही गरिदिंदा धादिङको बेनीघाट–रोराङ गाउँपालिका–३ का वासिन्दा मनोमानी बिद्युत्त महसुल तिर्न वाध्य भएका छन् ।

ओर्बाङकी चमेली चेपाङले घरमा बिजुलीको मिटर जोडेको तीन वर्ष भयो । तर, अहिलेसम्म एकपटक पनि मिटररिडर घरमा आएका छैनन् । बरु आक्कल–झुक्कल आउने मिटररिडरले सलाङघाटको होटेलमा बसेर हचुवामा बिल काट्ट्ने गरेको उनको गुनासो छ ।

पृथ्वी राजमार्गको आडैमा रहेको ओर्बाङ गाउँमा बिजुलीको मिटर रिडिङका लागि खटिएका कर्मचारी लामो समयदेखि गाउँ नगई हचुवाको भरमा विल काट्ने गरेको स्थानीयको आरोप छ ।

अनुमानको भरमा बिल काटिदिंदा विलमा लेखिएको युनिट र सेवाग्राहीको घरमा राखिएको मिटरमा उठेको युनिट फरक पर्ने गरेको छ । मिटरै नहेरी बिल काट्दा उपभोक्ताले मनोमानी महसुल तिर्नुपरेको स्थानीय सुमन चेपाङले वताए ।

मिटर रिडिङका लागि खटिएका कर्मचारीको लापरवाहीको कारण ओर्बाङका बेलबहादुर मगरले उठ्न बाँकी रहेको युनिटको पनि शुल्क तिरिसकेका छन् । मगरको घरमा जोडिएको मिटरमा १५९७ युनिट उठेको छ । तर उनले १९५३ युनिटको पैसा तिरिसकेको बताए ।

राजमार्गको छेउमै रहेको बस्तीमा कर्मचारी नगएर सेवाग्राहीले दुःख पाएको गुनासो औपचारिक रुपमा कार्यालयमा नआईपुगेको नेपाल विद्युत प्राधिकरण गजुरी शाखाका इन्चार्च मैताङ लिम्बू बताउँछन् । के भएको हो भनेर आफूलाई कसैले जानकारी नदिएको लिम्बुले बताए ।

‘सेवाग्राहीले गुनासो गरे थाहा हुने हो । अहिलेसम्म गुनासो आएको छैन । हामीले कर्मचारी खटाएका छौँ । उनीहरूले कहाँ बसेर बिल काट्छन् भनेर थाहा हुने कुरा पनि भएन, अब भने कर्मचारीलाई स्पष्टिकरण लिएर उपभोक्ताको घर घरमा पुग्न निर्देशन दिने र यस अघि मिटरमा उठ्दै–नउठेको रकम भुक्तानी भएको रहेछ भने अब तिर्नुपर्ने युनिटमा मिलान गरिने लिम्बुले जानकारी दिए । –  नयाँ पत्रिकाबाट धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२१ पुष २०७७, मंगलवार १०:३८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नेकपा वाग्मती प्रदेश कमिटी अध्यक्षमा आनन्द पोखरेल, सचिवमा खेम लोहनी

धादिङ ६ माघ - प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले वागमती प्रदेश कमिटीको अध्यक्षमा आनन्द पोखरेललाई चयन गरेको छ । यसअघिका अध्यक्ष नारायण दाहाललाई कारबाही गर्दै पोखरेललाई.....

सहुलियत कर्जाका लागि बेनिघाटरोराङ र मेगा बैंक बिच सम्झौता

बेनिघाटरोराङ- मेगा बैंक नेपाल लिमिटेडले वेनिघाटरोराङ गाउँपालिकाका विपन्नवर्ग, लघु, घरेलु, साना तथा मझौला.....

सुतिरहेका मान्छेमाथि ट्रक दौड्दा १३ को मृत्यु

धादिङ- मध्यरातमा सुतिरहेका मान्छेलाई पेल्दै ट्रक दौड्दा १३ जनाको एकै टाउँमा ज्यान गएको छ । सुन्दै निकै.....

प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला माघ ८ गते काठमाडौँमा हुने

धादिङ, ५ माघ - प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला हुने भएको छ । सोमबार काठमाण्डौंमा सम्पन्न केन्द्रीय.....

बेलायतबाट आएका तीन नेपालीमा भेटियो नयाँ प्रकारको कोरोना भाईरस

काठमाडौं– विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाईरस अझै पनि नियन्त्रणमा आउन सकेको छैन । विश्वलाईनै.....

Categories