ढोडेनीमा घर घरमा खानेपानी आउन थालेपछि गाउँले भए खुसी

179 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २८ पुष २०७७, मंगलवार १२:३८

सम्पादक: धादिङ न्यूज

गजुरी- धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर ५ को ढोडेनी गाउँमा खानेपानी आयोजना सम्पन्न भई घर घरमा धारा मार्फत पानी वितरण हुन थालेको छ । अन्र्तराष्ट्रिय गैर सरकारी संस्था अक्सफामको सहयोगमा प्रयास नेपाल धादिङले पुर्णिमा कार्यक्रम अन्तरगत संचालित योजनाबाट ढोडेनीका ४२ घरमा धारा मार्फत सबै घरधुरीमा स्वच्छ खानेपानी उपलब्ध गराएपछि गाउँबासीमा खुसीयाली छाएको छ ।


प्रयास नेपाल धादिङको १४ लाख ७ हजार १ सय ९१ रुपैया, गजुरी गाउँ पालिकाको ३ लाख ६ हजार ६ सय रुपैया र स्थानीय उपभोक्ताबाट जनश्रमदान ५ लाख १५ हजार ६ सय ६५ रुपैया समेत गरि कुल २२ लाख २९ हजार ४ सय १६ रुपैयाँ खर्च गरेर गाउँमा खानेपानी योजना सम्पन्न गरिएको प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्यालले धादिङ न्यूजलाई वताउनुभयो ।

गाउँमा खानेपानी योजना सम्पन्न भएपछि त्यसको उपलव्धि, चुनौती र समुदायको अनुभव सुन्नका लागि खानेपानी तथा सरसफाइ उपभोक्ता समिति गजुरीले आईतबार खानेपानी योजनाको अन्तिम चरणको सार्वजनिक सुनुवाइ तथा योजना हस्तान्तरण कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ ।

उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष बिनम आले मगरको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रमलाई वागमती प्रदेश सभाका सदस्य एवम पूर्व मन्त्री शालिकराम जमरकट्टेल,गजुरी गाउँपालिका अध्यक्ष राजेन्द्रबिक्रम बस्नेत उपाध्यक्ष सीता ढुंगाना , प्रयास नेपालका अध्यक्ष रेष्टन कँडेल, कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्याल लगायतले सम्वोधन गरेका थिए । कार्यक्रममा ५ नम्बर वडाध्यक्ष रामचन्द्र मिजार, ६ नम्बर वडाध्यक्ष अर्जुन भुजेल ,ईन्जिनियर चक्रपाणि जोशि लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

गाउँपालिकाको सबै घरघरमा स्वच्छ खानेपानी वितरण गर्ने लक्ष्य अनुसार स्थानीय विकास साझेदार प्रयास नेपाल धादिङसँग समन्वय तथा सहकार्यमा वडा नं ५ को खानेपानी योजनामा गाउँपालिकाबाट ३ लाख ६ हजार रकम लगानी गरिएको अध्यक्ष बस्नेतले कार्यक्रममा बताउनुभयो ।

कार्यक्रमका उपस्थित स्थानीय उपभोक्ताहरुले घरघरमा धारा सहित खानेपानी व्यवस्थापन भए पछि ढोडेनीबासीले खुशीयाली मनाएका छन् । सोमबार सम्पन्न कार्यक्रममा गजुरी गापा, पीडागाउँ, राम्चे र च्याङ्ली खानेपानी योजनाका अध्यक्ष लगायत स्थानीय उपभोक्ताहरुको सहभागीता रहेको थियोे ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२८ पुष २०७७, मंगलवार १२:३८ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नेकपा वाग्मती प्रदेश कमिटी अध्यक्षमा आनन्द पोखरेल, सचिवमा खेम लोहनी

धादिङ ६ माघ - प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले वागमती प्रदेश कमिटीको अध्यक्षमा आनन्द पोखरेललाई चयन गरेको छ । यसअघिका अध्यक्ष नारायण दाहाललाई कारबाही गर्दै पोखरेललाई.....

सहुलियत कर्जाका लागि बेनिघाटरोराङ र मेगा बैंक बिच सम्झौता

बेनिघाटरोराङ- मेगा बैंक नेपाल लिमिटेडले वेनिघाटरोराङ गाउँपालिकाका विपन्नवर्ग, लघु, घरेलु, साना तथा मझौला.....

सुतिरहेका मान्छेमाथि ट्रक दौड्दा १३ को मृत्यु

धादिङ- मध्यरातमा सुतिरहेका मान्छेलाई पेल्दै ट्रक दौड्दा १३ जनाको एकै टाउँमा ज्यान गएको छ । सुन्दै निकै.....

प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला माघ ८ गते काठमाडौँमा हुने

धादिङ, ५ माघ - प्रेस सङ्गठन नेपालको दोश्रो राष्ट्रिय भेला हुने भएको छ । सोमबार काठमाण्डौंमा सम्पन्न केन्द्रीय.....

बेलायतबाट आएका तीन नेपालीमा भेटियो नयाँ प्रकारको कोरोना भाईरस

काठमाडौं– विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाईरस अझै पनि नियन्त्रणमा आउन सकेको छैन । विश्वलाईनै.....

Categories