निरन्तर बिद्यार्थी मुल्याङ्कन कार्यशाला

163 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३० भाद्र २०७०, आईतवार ०६:४८

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

महादेवस्थान/ निरन्तर बिद्यार्थी मुल्याङ्कन सम्बन्धी २ दिने कार्यशाला शनिबार धादिङको महादेवस्थान गाविसको तालीम हलमा सम्पन्न भएको छ । महादेवस्थान गाविसमा रहेका १३ वटा बिद्यालयका कक्षा १ र २ मा अध्यापन गराउने ३० जना शिक्षक तथा शिक्षिका सहित ३६ जनाको सहभागीता रहेको थियो ।
कार्यशालामा निरन्तर बिद्यार्थी मुल्याङ्कनको अवधारणा,शिक्षकले अपनाउनु पर्ने प्रक्रिया,अभिलेख व्यवस्थापनका बिषयमा छलफल भएको थियो । यसै गरी निरन्तर मुल्याङ्कनमा प्रयोग हुने साधानहरु,आई पर्ने समस्या ,चुनौति तथा समाधानका उपायहरुको पहिचान र बिषयगत सिकाई उपलब्धीहरु मापन लागि संभाव्य मुल्याङकनका साधानहरु लयागतका बिषयमा यू.एम.एन.का शिक्षा सल्लाहकार यज्ञराज पन्त,शिक्षा अधिकृत ठाकुर राई,प्रेम सिंतान,प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्याल र सदस्य रेष्टन कडेलले सहजिकरण गर्नु भएको थियो । कार्यशालाले बालबालिकाहरुमा सिकाई उपलब्धी हाँसिल गर्न सजिलो बिधी तथा प्रक्रियाका बारेमा स्पष्ट भएको भूमेस्थान प्राविका काजी मगर र रावलडाँडा निमाविकी शिक्षिका शारदा रावलको भनाई रहेको छ । कार्यक्रम प्रयास नेपाल धादिङले यू.एम.एन.को आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा जिल्ला शिक्षा कार्यालयसँगको समन्वय र बिद्यालयहरुसँगको सहकार्यमा संचालन भएको फिल्ड संयोजक दिनेश परियारले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३० भाद्र २०७०, आईतवार ०६:४८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छी गाउँपालिकाले चिन्न नसकेको प्रतिभा इश्वरी अधिकारी

धादिङ -गत वर्ष काठमाडौं स्थित् नोबेल एकेडीमीबाट व्यवस्थान संकायतर्फ प्लस टुमा नेपाल टप गर्दै गर्दा इश्वरी अधिकारीलाई सारा नेपालीले चिने । नचिनोस्, पनि कसरी, अधिकारीले राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको कक्षा १२ मा.....

स्वच्छ खानेपानीका लागि आयोजना निर्माण तिव्र गतिमा

धादिङ, १३ माघ । खानेपानीको अभाव झेल्दै आएका स्थानीयबासीको समस्या समाधानका लागि जिल्लाका विभिन्न स्थानमा सरकारी.....

मोटरसाईकलको ठक्करबाट बद्रीबहादुर कार्कीको मृत्यु

धादिङ, ११ माघ - मोटरसाइकलको ठक्करबाट शुक्रवार राती धादिङको बैरेनीवजार स्थित पृथ्वीराजमार्गमा एक जनाको मृत्यु.....

बिदुरको अधुरै रह्यो जापान फर्कने सपना

धादिङ-तिहारमा जापानबाट फर्केका ३० वर्षीय विदुर गुरुङ भूकम्पले भत्काएको घर निर्माण गर्ने तरखरमा थिए । जापानमा.....

सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण

धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ मा रहेको सुन्दरी माविलाई खेलकुद सामाग्री हस्तान्तरण गरिएको छ.....

Categories