निरन्तर बिद्यार्थी मुल्याङ्कन कार्यशाला

109 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३० भाद्र २०७०, आईतवार ०६:४८

सम्पादक: Dhadingnews.com

महादेवस्थान/ निरन्तर बिद्यार्थी मुल्याङ्कन सम्बन्धी २ दिने कार्यशाला शनिबार धादिङको महादेवस्थान गाविसको तालीम हलमा सम्पन्न भएको छ । महादेवस्थान गाविसमा रहेका १३ वटा बिद्यालयका कक्षा १ र २ मा अध्यापन गराउने ३० जना शिक्षक तथा शिक्षिका सहित ३६ जनाको सहभागीता रहेको थियो ।
कार्यशालामा निरन्तर बिद्यार्थी मुल्याङ्कनको अवधारणा,शिक्षकले अपनाउनु पर्ने प्रक्रिया,अभिलेख व्यवस्थापनका बिषयमा छलफल भएको थियो । यसै गरी निरन्तर मुल्याङ्कनमा प्रयोग हुने साधानहरु,आई पर्ने समस्या ,चुनौति तथा समाधानका उपायहरुको पहिचान र बिषयगत सिकाई उपलब्धीहरु मापन लागि संभाव्य मुल्याङकनका साधानहरु लयागतका बिषयमा यू.एम.एन.का शिक्षा सल्लाहकार यज्ञराज पन्त,शिक्षा अधिकृत ठाकुर राई,प्रेम सिंतान,प्रयास नेपाल धादिङका कार्यकारी निर्देशक दामोदर अर्याल र सदस्य रेष्टन कडेलले सहजिकरण गर्नु भएको थियो । कार्यशालाले बालबालिकाहरुमा सिकाई उपलब्धी हाँसिल गर्न सजिलो बिधी तथा प्रक्रियाका बारेमा स्पष्ट भएको भूमेस्थान प्राविका काजी मगर र रावलडाँडा निमाविकी शिक्षिका शारदा रावलको भनाई रहेको छ । कार्यक्रम प्रयास नेपाल धादिङले यू.एम.एन.को आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोगमा जिल्ला शिक्षा कार्यालयसँगको समन्वय र बिद्यालयहरुसँगको सहकार्यमा संचालन भएको फिल्ड संयोजक दिनेश परियारले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३० भाद्र २०७०, आईतवार ०६:४८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

बढ्यो सामाजिक सुरक्षा भत्ता

काठमाडौं । सरकारले बृद्ध भत्ता बढाएको छ । बढेको भत्ता अव कार्यान्वयनमा समेत आएको छ । सरकारले चालु आर्थिक वर्ष २०७६–७७ को बजेटमा घोषणा गरेअनुसार ज्येष्ठ नागरिकदेखि सबै शीर्षकका सामाजिक सुरक्षा भत्ता बढाएको.....

पहिरोले भत्काएको दुई महिनापछि स्याफ्रु–मैलुङ सडक मर्मतकार्य शुरू

भदौ २९, रसुवा । पहिरोका कारण गत असार महीनाबाट अवरुद्ध स्याफ्रु–मैलुङ खण्डको नयाँ राजमार्ग शनिवारबाट मर्मतकार्य.....

धादिङमा यसरी मनाइँदैछ संविधान दिवस

धादिङबेसी । धादिङमा यस बर्षको संविधान दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ भव्य तरिकाले मनाइने भएको छ । २०७६ सालको.....

कालुपाण्डेमार्गमा बस दुर्घटना, १० जना घाइते

धादिङ २७ भदौ - धादिङको सिद्धलेक गाउँपालिका वडा नम्बर - ६,मा पर्ने मुक्तिनाथ मन्दिर नजिकै कालुपाण्डे मार्गमा.....

धादिङ अस्पताललाई प्रदेश सरकारको एक करोड २५ लाख अनुदान

धादिङ, २८ भदौ - प्रदेश नं ३ सरकारले धादिङ जिल्ला अस्पतालकाका साथै ३ नम्बर प्रदेशका आठ वटा सरकारी अस्पतालको सेवा.....

Categories