सेना परिचालनका लागि बाधाअड्काउ फुकाउ अध्यादेश ल्याउन राजनीतिक समितिको आग्रह

196 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ आश्विन २०७०, सोमबार १३:४४

सम्पादक: Dhadingnews.com

धादिङ/प्रमुख राजनीतिक दल सम्मिलित उच्चस्तरीय राजनीतिक समितिले संविधानसभा चुनावमा सेना परिचालनका लािग आवश्यक संवैधानिक अड्चन फुकाउन बाधा अड्काउ फुकाउ अध्यादृश ल्याउन सरकारलाई आग्रह गरेको छ ।                   सोमबार  बिहान बसेको समितिको बैठकले अब हुने संविधानसभा व्यवस्थापिका संसदको पहिलो बैठकले सेना परिचालनको निर्णय अनुमोदन गर्ने गरी बाधा अड्काउ फुकाउनको अध्यादेश ल्याउन सरकारलाई आग्रह गर्ने निर्णय गरेको छ । राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले चुनावमा सेना परिचालन गर्नेबारे सरकारले पठाएको सिफारिसलाई सच्याएर ल्याउन सुझाव दिएपछि राजनीतिम समितिले यस्तो निर्णय गरेको हो । नेपालको वर्तमान संविधानअनुुसार सेना परिचालनका सम्बन्धमा सरकारले पठाएको प्रस्ताव नमिलेको निष्कर्ष निकाल्दै राष्ट्रपतिले संविधानको बाधा अड्काउ फुकाउमार्फत् प्रावधान सच्याएर ल्याउन सरकारलाई सुझाव दिनुभएको हो । सरकारले निर्वाचनलाई स्वच्छ, निस्पक्ष र भयरहित बनाउन चुनावमा सेना परिचालनका लागि स्वीकृति लिन राष्ट्रपतिसमक्ष केही दिनअघि सिफारिस गरेको थियो । यसैगरी चुनावको विरोध गरिरहेका नेकपा माओवादीसहित अरू सबैलाई चुनावमा सहभागी हुन आग्रह गरिने निर्णय भएको नेपाली काङ्ग्रेसका नेता अर्जुननरसिंह केसीले जानकारी दिनुभयो ।सोमबार  समितिले गरेका सबै निर्णयबारे नेकपा एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले मन्त्रिपरिषद् अध्यक्ष खिलराज रेग्मीलाई भेटेर जानकारी गराउनुभएको वछ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ आश्विन २०७०, सोमबार १३:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

नेपालमा एकै दिन १ सय १४ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि

काठमाडौं । नेपालमा एकै दिन १ सय १४ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. विकास देवकोटाले १ सय १४ जना संक्रमित थपिएको जानकारी दिनुभयो । मन्त्रालयमा.....

नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ७७२- थपिए ९० जना

धादिङ । नेपालमा जेठ १३ गते मंगलबार दिउँसो सम्ममा एकैदिनमा थप ९० जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) संक्रमण पुष्टि भएको.....

धादिङमा आलोपालो गरेर सामान ढुवानी हुने

धादिङ, १२ जेठ - लकडाउनको समयमा वजार क्षेत्रमा मालसामान ढुवानी गर्ने सवारीहरुको भिडभाड बढ्न थालेपछि धादिङमा.....

सोमबार सार्वजनिक बिदा दिने गृहको मन्त्रालयको निर्णय

धादिङ न्यूज धादिङ, ११ जेठ - गृह मन्त्रालयले आइतबारका लागि दिने भनिएको सार्वजनिक विदा नदिेने भएको छ ।   नेपाल.....

भारतबाट २ सय १७ जना शनिवार धादिङ आईपुगे

धादिङ,१० जेठ - धादिङ घर भै रोजगारीका क्रममा भारतका विभिन्न स्थानमा रहेका २ सय १७ जना शनिवार विहान धादिङ आइपुगेका.....

Categories