सेना परिचालनका लागि बाधाअड्काउ फुकाउ अध्यादेश ल्याउन राजनीतिक समितिको आग्रह

133 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ७ आश्विन २०७०, सोमबार १३:४४

सम्पादक: Dhadingnews.com

धादिङ/प्रमुख राजनीतिक दल सम्मिलित उच्चस्तरीय राजनीतिक समितिले संविधानसभा चुनावमा सेना परिचालनका लािग आवश्यक संवैधानिक अड्चन फुकाउन बाधा अड्काउ फुकाउ अध्यादृश ल्याउन सरकारलाई आग्रह गरेको छ ।                   सोमबार  बिहान बसेको समितिको बैठकले अब हुने संविधानसभा व्यवस्थापिका संसदको पहिलो बैठकले सेना परिचालनको निर्णय अनुमोदन गर्ने गरी बाधा अड्काउ फुकाउनको अध्यादेश ल्याउन सरकारलाई आग्रह गर्ने निर्णय गरेको छ । राष्ट्रपति डा. रामवरण यादवले चुनावमा सेना परिचालन गर्नेबारे सरकारले पठाएको सिफारिसलाई सच्याएर ल्याउन सुझाव दिएपछि राजनीतिम समितिले यस्तो निर्णय गरेको हो । नेपालको वर्तमान संविधानअनुुसार सेना परिचालनका सम्बन्धमा सरकारले पठाएको प्रस्ताव नमिलेको निष्कर्ष निकाल्दै राष्ट्रपतिले संविधानको बाधा अड्काउ फुकाउमार्फत् प्रावधान सच्याएर ल्याउन सरकारलाई सुझाव दिनुभएको हो । सरकारले निर्वाचनलाई स्वच्छ, निस्पक्ष र भयरहित बनाउन चुनावमा सेना परिचालनका लागि स्वीकृति लिन राष्ट्रपतिसमक्ष केही दिनअघि सिफारिस गरेको थियो । यसैगरी चुनावको विरोध गरिरहेका नेकपा माओवादीसहित अरू सबैलाई चुनावमा सहभागी हुन आग्रह गरिने निर्णय भएको नेपाली काङ्ग्रेसका नेता अर्जुननरसिंह केसीले जानकारी दिनुभयो ।सोमबार  समितिले गरेका सबै निर्णयबारे नेकपा एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले मन्त्रिपरिषद् अध्यक्ष खिलराज रेग्मीलाई भेटेर जानकारी गराउनुभएको वछ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

७ आश्विन २०७०, सोमबार १३:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories