दशै तिहार आएपछि पसलमा मुल्य सुचि राख्न प्रशासनको आग्रह

179 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ आश्विन २०७०, शनिबार ०४:१७

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

 धादिङ/कुनै पनि पसल तथा अन्य व्यापारिक केन्द्रले उपभोक्तालाई विक्री गर्ने सामानहरुको अनिवार्य मुल्य सूची राख्नुपर्ने प्रावधान रहेको छ ।  स्थानीय प्रशासनले बर्षभरी त्यस कार्यमा खासै चासो नराखेपनि दशै तिहारका वेलामा भने पसलमा अनिवार्य मुल्य सूचि राख्न बर्षेनी व्यवसायीहरुलाई निर्देशन दिने गर्दछ ।

          साथै दशै तिहारका वेला वजारमा सामानहरुको अभाव हुन नदिन व्यवसायीहरुलाई कडा निर्देशन दिने गर्दछ ।  अन्य बेलामा भन्दा दशै तिहार,छट पर्वका वेलमा वजारमा उपभोक्ताको भिड बढ्न जाने भन्दै धादिङको स्थानीय प्रशासनले यस बर्ष पनि जिल्लाका व्यापारीहरुलाई पसलमा अनिवार्य मूल्यसूचि टांस गर्न आग्रह गरेको छ ।  शुक्रवार जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङमा बसेको सरोकारवालाहरुको बैठकले ‘विरालाकोे घांटी बांधेर श्राद्ध गर्ने’ परम्परालाई निन्तरता दिएको हो । प्रमुख जिल्ला अधिकारी बिष्णुप्रसाद पोखरेलको अध्यक्षतामा बसेको बैठकमा धादिङ उद्योग वाणिज्य संघ,उपभोक्ता मञ्च नेपाल,उपभोक्ता हित संरक्षण मञ्चका विभिन्न सरकारी निकायका प्रमुख एवम प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको बताईएको छ ।  बैठकले वजार अनुगमनलाई निरन्रता दिने,वजारमान खाद्य तथा आवश्यक सामाग्रीको अभाव हुन नदिने, जिल्लाका ग्रामीण भेगहरुमा सहजरुपमा यातायात सेवा सञ्चालन हुनुपर्ने बिषयमा सरोकारवालाहरुको ध्यानकर्षण गराएको एक सहभागीले वताएका छन ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ आश्विन २०७०, शनिबार ०४:१७ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मौसममा विस्तारै सुधार हुँदै

धादिङ । पश्चिमी न्यून चापीय वायुको प्रभावले बिहीबारदेखि प्रभावित मौसम शनिबारबाट विस्तारै सुधार हुँदै जान थालेको जल तथा मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाएको छ । नेपालमा पश्चिमी न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव.....

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

Categories