एसएलसीमा ७३ जिल्लाका होम सेन्टर हटाइने

87 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ३ पुष २०७०, बुधबार १४:०८

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

 भक्तपुर, पुस ३ – परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय सानोठिमी भक्तपुरले यसवर्षको एसएलसी (प्रवेशिका) परीक्षामा होम सेन्टर हटाउने भएको छ ।

परीक्षा नियन्त्रक विष्णुबहादुर द्धारेले जानकारी दिदै गतवर्षसम्म ६२ जिल्लाबाट हटाईएको होम सेन्टर यसवर्ष ७३  जिल्लाबाट हटाउने गरि कार्य भईरहेको बताउनुभयो ।

मनाङ्ग र मुस्ताङ्गमा विद्यार्थीको संख्या थोरै भएको र अन्यत्र सेन्टर राख्न विद्यालय नभएकाले यी दुई जिल्ला बाहेक यसवर्ष अन्य जिल्लाबाट होम सेन्टर हटाउने गरी जिल्ला शिक्षा कार्यालयहरुलाई सर्कुलर जारी गरेअनुसार काम भईरहेको उहाँले बताउनुभयो । होम सेन्टर हटाउँदा नतिजा राम्रो आएको, विद्यार्थी र अभिभावकलाई पढ्नु पर्छ भन्ने लागेको र शिक्षकलाई समेत मर्यादित बनाएको उहाँले बताउनुभयो ।

कार्यालयले गतवर्ष एक हजार ९ सयवटा परीक्षा केन्द्र निर्धारण गरेकोमा यसवर्ष परीक्षा केन्द्रसमेत घटाउने गरि कार्य भएको जनाएको छ । कार्यालयले यसपटक परीक्षालाई मर्यादित, चुस्त बनाउन आचार संहिता समेत जारी गर्ने भएको छ । उहाँले आचार संहिता निर्माणको तयारी भईरहेको जानकारी दिदै आचार संहिता कडाईका साथ लागू गर्ने बताउनुभयो ।

परीक्षाको तयारी तिब्र रुपमा भईरहेको वानकारी दिदै उहाँले उत्तर पुस्तिका छपाई कार्य भईरहेको र यसवर्ष विगत वर्ष भन्दा छिटो उत्तर पुस्तिका र अन्य सामाग्री जिल्ला जिल्ला पठाई सक्ने बताउनुभयो । त्यसैगरि माघ महिनामा जनक शिक्षामा प्रश्नपत्र छपाईका लागि तयारी भईरहेको जानकारी दिदै परीक्षा नियन्त्रक द्धारेले यसवर्ष करिब ६ लाख विद्यार्थी परीक्षामा सहभागी हुने अनुमान गरिएको बताउनुभयो । यसवर्ष परीक्षा चैत ६ गतेदेखि १४ गतेसम्म सञ्चालन हुने छ ।

-रमेश गिरी/उज्यालो धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

३ पुष २०७०, बुधबार १४:०८ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय विनय लामिछानेले लगानी ऋण तिर्नै नसक्ने अवस्था आएपछि बच्चासहित त्रिशूली नदीमा हाम फालेर.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

गाउँ गाउँमा गोरु जुधाएर मनाईयो माघे संक्रान्ति

- धादिङ न्यूज समाचारदाता धादिङ, - माघ १ अर्थात माघे संक्रान्ति बुधबार धादिङ लगायत देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी.....

Categories