धादिङका १७ जनाले मात्रै बुझाए चुनावी खर्च विवरण ,हार्नेको भन्दा जित्नेको थोरै खर्च

151 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १८ पुष २०७०, बिहीबार ०४:५६

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङ,१८ पुस – धादिङका १७ जनाउम्मेदवारले मात्र चुनावी खर्च बिबरण निर्वाचन आयोगलाई बुझाएका छन । निर्वाचन सम्पन्न भएको ३५ दिन भित्र उम्मेदवारले खर्च बिबरण आयोगलाई बुझाउनुपर्ने भएपनि संविधानसभा निर्वाचनको प्रत्यक्ष तर्फ सहभागि भएका धेरै उम्मेदवारले अझै पनिे चुनावी खर्चको विवरण बुझाएका छैनन् । आयोगले तोकेको ३५ दिने म्याद भित्र अहिलेसम्म १७ जना उम्मेदवारले मात्रै चुनावी खर्चको विवरण पेश गरेका छन् । जिल्ला निर्वाचन कार्यालय धादिङका नायव सुव्वा टेकराज पन्थीका अनुसार चुनावी प्रतिष्पर्धामा सहभागि उम्मेदवारमध्ये अहिलेसम्म साना–ठूला दलका गरी १८ जनाले मात्रै खर्चको विवरण पेश गरेका हुन । तीन निर्वाचन क्षेत्र रहेको धादिङ क्षेत्र नम्बर १ वाट दलका ११ र ,स्वतन्त्र ५ क्षेत्र नम्बर २ मा दल १८ ,स्वतन्त्र ७ र क्षेत्र नम्बर ३ मा दल २० र स्वतन्त्र ६ जनाको उम्मेदवारी परेको थियो ।
खर्च बिबरण पेश गर्नेहरुमा तीनवटै क्षेत्रवाट विजयी भएका उम्मेदवारहरुका साथै दोश्रो र तेश्रो स्थानमा आएकाहरु पनि छन । केही साना दलका उम्मेदवारले पनि खर्च बिबरण भरेर निर्वाचन कार्यालयमा पेश गरेका छन । खर्च बिबरण बुझाउनेहरु मध्ये नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवारहरु रामनाथ अधिकारी र तिलकप्रसाद रुवालीले ९ लाख ९५ हजार, संघिय समाजवादी गणतान्त्रिक पार्टीका गजवहादुर लामा, ९ लाख ६५ हजार र कांग्रेसका बुद्धलक्ष्मी लामा ९ लाख ४५ हजार रहेको छ । निर्वाचनमा विजयी भएकाहरुको भने चुनावी खचए हार्नेको भन्दा कम देखिएको छ । धादिङ १ वाट विजयी एमालेका धनवहादुर घलेले ७ लाख ५५ हजार, क्षेत्र नम्बर २ का गुरुप्रसाद वुर्लाकोटीको ८ दाख ७२ हजार र क्षेत्र नम्बर ३ का राजेन्द्र पाण्डेको ८ लाख ६६ हजार खर्च बिबरण निर्वाचन कार्यालयमा पेश गरिएको छ ।
राप्रपाका उम्मेदवार बुद्धिमान तामाङले ८ लाख ८२ हजार ६ सय,नन्दप्रसाद काप्रीले ७ लाख ५४ हजार ४ सय ५०,एकीकृत नेकपा माओवादीका पुष्पबिक्रम मल्ल ९ लाख ४६ हजार १ सय २५, कल्पना धमला ८ लाख ९७ हजार ५ सय,शालिकराम जमरकट्टेल ९ लाख ३१ हजार ५ सय रुपैयाको खर्च बिबरण पेश गरेका छन । त्यसैगरी अखण्ड पार्टीका उम्मेदवार निरवहादुर अधिकारी ८८ हजार,नेकपा मालेका भरत नेपाल ८० हजार,रामेश्वर सिम्खडा १ लाख र स्वतन्त्र उम्मेदवार फैसिंह घलले २ लाख ३९ हजार रुपैया खर्च गरेको बिबरण निर्वाचन कार्यालयलाई बुझाएका छन ।
आजसम्म विजयी भएका तीन सहित अन्य १४ जना गरी १७ जना उम्मेदवारले मात्र खर्च विवरण पेश गरेका छन् । कतिपएले फराम लगेको निर्वाचन कार्यालयले जनाएको छ । आयोगले दलहरुलाई निर्वाचन सम्पन्न भएको ३५ दिनभित्र चुनावी खर्चको विवरण पेश गर्ने भनेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१८ पुष २०७०, बिहीबार ०४:५६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मिटर व्याज थेग्न नसकेपछि सामूहिक आत्महत्याको प्रयास

धादिङ - व्याजमा ऋण लिएर शेयर बजारमा लगानी गर्दै आएका काठमाण्डौंको चन्द्रागिरि नगरपालिका–४, थानकोटका ३७ वर्षीय विनय लामिछानेले लगानी ऋण तिर्नै नसक्ने अवस्था आएपछि बच्चासहित त्रिशूली नदीमा हाम फालेर.....

Two held with illegal drugs in Dhading

Two persons have been arrested in possession of a huge cache of banned pharmaceutical drugs from Gajuri of Dhading district, on Friday, police said. Police intercepted a bus (Na 6 Kha 1760) heading to Lamjung from Kathmandu at Gajuribazaar along Prithvi highway and arrested Hemanta Gurung, 19, of.....

दुई बच्चासहित दम्पत्ति त्रिशूली नदीमा हामफाले

धादिङ- काठमाडौं थानकोट घर भएका बिनय लामिछानेको दम्पत्तिले आफ्ना दुई नाबालक सन्तानसहित बिहिवार साँझ त्रिशूली.....

सल्यानटारमा रंगशाला र गल्छी ६ मा वडा कार्यालय निर्माण गरिने

 धादिङको त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकामा पर्ने सल्यान्टारको असिन फाँटमा रंगशाला निर्माण गरिने भएको छ ।.....

गाउँ गाउँमा गोरु जुधाएर मनाईयो माघे संक्रान्ति

- धादिङ न्यूज समाचारदाता धादिङ, - माघ १ अर्थात माघे संक्रान्ति बुधबार धादिङ लगायत देशभर विभिन्न कार्यक्रम गरी.....

Categories