त्रिशूली नदी किनारमादेश विदेशको लोकसंस्कृति

119 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २१ फाल्गुन २०७०, बुधबार ०४:१२

सम्पादक: Dhadingnews.com

गलौंदी -विभिन्न एघार देशको लोकसंस्कृति एकैथलोबाट हेर्ने अवसर धादिङवासीले पाएका छन् । छिमेकी राष्ट्रको मात्र होइन, धेरै टाढा रहेको देशको लोकसंस्कृति समेत धादिङवासीले नजिकैवाट हेर्ने अवसर पाएका हुन । मंगलवार धादिङबासीले मात्र होइन, सात देशका कलाकारले एक अर्काको लोकसंस्कृति अध्ययन गर्ने अवसरसमेत पाएका छन ।
धादिङको गलौंदी स्थित त्रिशूली नदी किनारमा आयोजना भईरहेको राष्ट्रिय राफ्टिङ तथा धादिङ महोत्सवको अवसर पारेर नेपाल लगायत विभिन्न आठ देशका कलाकारले अन्तर्राष्ट्रिय लोकसांस्कृतिक मेला प्रदर्शनी गराएका हुन । आठ देशका कलाकारले आफ्नो देशको भशभुषा सहित लोकगीत र नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रममा सात देशका कलाकारले आफ्नो देशको कलासंस्कृतिसहित भरपुर मनोरञ्जन प्रदान गरेका थिए ।
एक देशले प्रस्तुति गरिरहँदा अर्को देशका कलाकारले नृत्य गरेर आत्मीयता साटासाट गरिरहेका थिए । आठ देशका कलाकारलाई एउटै थलोमा उभ्याउने काम एभरेस्ट नेपाल कल्चर गु्रपले गरेको हो । नेपालले लोकनृत्य देखि लोकदोहोरी सम्म प्रस्तुत गरेको थियो । नेपालका सबै जातजातिको भाषा र भेषभुषा सहितको प्रस्तुति गरेका थिए । संस्कृतिको आदानप्रदान र प्रचारको रुपमा लिइएको मेलामा बंगलादेश, इजराइल, श्रीलंका, जर्मनी, इन्डोनेसिया, घाना र कोरियाका कलाकारले लोकनृत्य प्रस्तुत गरेका थिए ।
मेलामा सबै देशका कलाकारले आफ्नो देशको परम्परा र संस्कृति झल्कने नृत्य गरेका थिए । सबै देशको प्रस्तुतिलाई दर्शकले ताली बजाएर स्वागत गरेका थिए । मेलाले नेपाली संस्कृति र पर्यटनको प्रवद्र्धन गर्न सफल भएको आयोजक एभरेस्ट नेपाल कल्चरल गु्रपका अध्यक्ष रामचन्द्र कोइरालाले बताउनुभयो ।
अन्तर्रािष्ट्रयस्तरमा नेपालको लोकसंस्कृति पहिचान गराउन मेलाको आयोजना गरेको कोईरालको भनाइ थियो । लोकसंस्कृतिलाई अन्तर्रािष्ट्रयस्तरमा पहिचान गराउन कल्चरल ग्रुपले २०५४ सालदेखि काम गर्दै आएको अध्यक्ष कोइरालाले बताउनुभयो । राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान मकवानपुरको संयोजनमा भएको कार्यक्रममा सात देशका १ सय ५० जना कलाकारको सहभागिता रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२१ फाल्गुन २०७०, बुधबार ०४:१२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा १२९ जनाका लागि खुल्यो जागिर (सूचना सहित )

धादिङ ।तपाई बेरोजगार हुनुहुन्छ र कामको खोजीमा लागि रहनु भएको छ भने धादिङको १३ वटै स्थानीय तहका लागि धेरै जना कर्मचारीको माग भएको छ । भुकम्प पिडितहरुको लागि भवन निर्माण कार्यमा आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोग.....

राष्ट्रिय झण्डा घर, अफिसदेखि गाडीमा समेत राख्न पाइने

काठमाण्डौं -विश्वमै आफ्नो छुट्टै पहिचान बोकेको नेपालीको शान राष्ट्रिय झण्डा विगतका सरकारी कार्यालय र सरकारी.....

राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक पारित

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक राष्ट्रिय परिचयपत्र तथा पञ्जीकरण विधेयक २०७५ पारित.....

बीआरआई विश्वसँग नेपाललाई जोड्ने महत्वपूर्ण ढोका

काठमाडौं, - नेपालको विकासका लागि विश्वसँग जोडिने सहज मार्ग खोल्नुपर्ने आवश्यकतामाथि विभिन्न विज्ञहरुले जोड.....

विप्लव माओवादीलाई धक्का, जिल्ला सेक्रेटरी पक्राउ

धादिङ, १ असोज – प्रहरीको सर्वाधिक खोजी सूचीमा रहेकानेत्र विक्रम चन्द नेत्तृत्वको नेकपाका धादिङ जिल्ला.....

Categories