धादिङका ९ गाविसका महिलाको निशुल्क स्वाथ्य परीक्षण

232 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ बैशाख २०७१, मंगलवार १७:१२

सम्पादक: Dhadingnews.com

धादिङ,  २ वैशाख – धादिङका ९ गाविसमा आङ खसेका महिलाहका लागि २ हप्ते बृहत निशुल्क स्वास्थ्य शिविर सम्पन्न भएको छ ।

ग्रामीण स्वास्थ्य तथा शिक्षा सेवा गुठी एवं नेदरल्याण्डको महिलाका महिला नामक संस्थाद्वारा सञ्चालित कार्यक्रममा मनमोहन मेमोरियल मडिकल कलेज तथा शिक्षण अस्पतालका स्त्री तथा प्रसुती विशेषज्ञ डा. मनोर दिन सैयदका साथै महिलाको लागि महिलाका तर्फबाट डा. अन्नामरी स्वार्ट, डा. नेट्टी स्वाफ्समा, डा.विल्मो डिर्नवर्ग र डा. प्रतिक्षा थापालगायत स्वास्थ्यकर्मीको टोलीले स्वास्थ्य परीक्षण तथा निःशुल्क औषधि वितरण गरेको थियो ।

जिल्लाको सल्यानकोट, फूलखर्क, मुलपानी, बुढाथुम, बसेरी, आगिन्चोक, सल्यान्टार, त्रिपुरेश्वर र ज्यामरुङ गरी ९ वटा गाविसका आठसय महिलाको स्वास्थ्य परीक्षण गरिएको थियो ।

उनीहरुमध्ये तीनसय जनाको रिङ पेसारी (खसेको आङलाई रोक्ने विशेष प्रकारको चुरा) प्रयोग गरिएको कार्यक्रम संयोजक उमा लोहनीले जानकारी दिनुभयो । चिकित्सकले अनावश्यक रुपमा पाठेघर निकाल्ने गरेको भन्दै गाउँमै आएर स्वास्थ्यकर्मीले निशुल्क उपचार गरिदिने काम सह्रानीय भएको स्थानीय बासिन्दाले बताएका थिए ।

आफूले हेरेका आठसय जना मध्य १५ जनाको मात्रै पाठेघर निकाल्नुपर्ने टोलीको निश्कर्ष रहेको प्रसुती विशेषज्ञ डा. मनोर दिन सैयदले बताउनुभयो । ‘आङ खसेका हरेक महिलालाई पाठेघर निकाल्नु पर्दैन,’ डा सैयदले भन्नुभयो, ‘हामीले धेरै महिलाको उपचार ब्यायामबाट नै गर्‍यौं, थोरैलाई मात्रै रिङ प्रयोग गरिएको छ ।’

वैकल्पिक उपचार पद्धती भएपनि दोस्रो चरणको आङ खसेका महिलाहरुलाई पाठेघर नै निकालिदिने प्रवृति गलत भएको भन्दै यो विषयमा थप अनुसन्धान गर्नुपर्नेमा उहाँले जोड दिनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२ बैशाख २०७१, मंगलवार १७:१२ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

आइपिएल मा आज सन्दिपको टिम दिल्ली क्यापिटलले र किङ्गस ११ पञ्जावको सामना गर्ने

दुवइ, ४–असोज, हिजो वेलुका बाट शुरुभएको विश्वकै सवैभन्दा चर्चित र ठुलो क्रिकेट लिग प्रतियोगीता इन्डियन प्रिमियर लिग टि २० मा आज दोश्रो दिन नेपाली उत्कृष्ट बलर सन्दिप लामिछाने को टिम दिल्ली क्यापिटल ले किङस.....

महादेववेशी बजारमा दुर्घटना, ३ बर्षिय वालिकाको मृत्यु

धादिङ, ४ असोज - धादिङ थाक्रे गाउँपालिका वार्ड नं. ६ महादेववेशी बजारमा आज दिउँसो २ बजे नौविसे देखी मलेखुतर्फ जाँदै.....

ट्याङ्कर त्रिशुली नदीमा खस्यो

धादिङ,४ असोज । धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ स्थित पृथ्वीराजमार्गबाट ट्याङ्कर त्रिशुली नदीमा खसेको छ ।   .....

धादिङ न्यूज डटकमको सम्पादकमा रामचन्द्र रुपाखेती

    धादिङ- धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कमको सञ्चालन अब डिन्यूज मिडिया प्रा.लि.ले.....

बागमती प्रदेशले धादिङ अस्पताललाई ७५ लाख दिने

हेटौंडा, २३ भदौ - कोरोना भाईरस संक्रमण तथा रोकथामका लागि बागमती प्रदेशले प्रदेशका बिभिन्न स्थानिय तह, अस्पताल र.....

Categories