नेपाललाई चिठ्ठी

247 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ बैशाख २०७१, आईतवार ०७:४२

सम्पादक: Dhadingnews.com

प्रिय नेपाल
CONTENTतिमिले रुन जानेको थियौ भने आजहाम्रो देश पनी सामुन्दि«क देश हुनेथियो होला । आज तिमि लार्इ चारैतिर बाट धमिराले खाएझेैं खाइ रहेछन् । तिमिले जन्माएका तिम्रा यि सन्तान ले आज तिम्रो टाउँको माथिगिर खेल्दैछन् ।राजनिति,सेवा,धर्म को नाममा रातारात अरबौं सम्पती कमाउँनेहरु कम छैनन् ।त्यसैले भ्रष्ट्रचारमा विश्वको १ सय ७७ देशमध्यआजतिमि १ सय १६ स्थिानमा छौ ।मलाईत डर लागेको थियो धन्न तिमि अफगानस्थिान र सोमालियाको स्थानमा पुगेनौ ।जुन गोरुको सिङ छैन उस्को नाम तिखे भनेझै, काठमाण्डौ शहर तिमिआज दक्षिण एसियाकै सबै भन्दा महङ्गो शहर बन्यौ । जुन ठाउँमा राम्रो खाने र बस्ने ठाउँ छैन आज तिमि दक्षिण एसिया कै नमुना बन्यौ ।धन्य नेपाली सेना हिजो १ सय ६ देशमा तिमि ६४ औं स्थानको सच्चा र विकाशसिलबनेका थियौ आज आएर ७७ औं स्थानमा पुग्यौ प्रगति खोजेको देश लाई आज दुरगति दियौ । यति सानो देश नेपालमा बसोबास गर्ने धन्य नेपाली ५ बर्षमा ४ हजार पटक बन्द हरताल गर्यौ । जलसम्पदाको धनी देश नेपाल तिमि दैनिक १८ घण्टासम्म अध्यारोमा बस्नुपर्ने बनायौ ।सधै धुवा र धुलो उँड्ने देश नेपाल तिमि वायुप्रदुषणमा आज १ सय ७८ देश्मध्य तिमि १ सय ७४ औँ स्थिानमा छौ ।
नेपाल तिमि ले पनी गर्न त गरेकै हौँ नि जलसम्पदा मा विश्वकै दोस्रो धनि देश बनाई दियौ । सगरमाथा आधार शिवीरलाई विश्वकै उत्कृष्ठ पदमार्ग बनाईदियौ ।गौतम वुद्घ जन्मायौ । जनक सीता जन्मायौ । वीर गौर्खाली जन्मायौ । हिजो नेपाललाई विश्वमा यसरी चिनायौ तर के गर्नु हिजो फूलबनेर काँडा उमार्नेहरु ले गर्दा आज तिम्रो यो हालत छ ,पिर नगर नेपाल तिम्रो लागि राम्रो गर्नेहरु पनि जन्मिएका छन् । हिजो काँडा उमार्नेहरु लाई हामि त्यही काँडाले घोच्ने छौ र फेरी पनि तिमिलाई विश्वमा चिनाउँने छौं जसरी नेपाल क्रिकेटले आज तिमिलाई विश्वभर चिनायो । आशा गर त्यसरी नै फेरि पनि तिमिलाई विश्वमा चिनाउँने छौ ।

उहि तिमिलाई माया गर्ने

सन्तोष राज सापकोटा
खहरे धादिङधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ बैशाख २०७१, आईतवार ०७:४२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories