धादिङमा नयाँ साहित्यिक संस्था ्“उदभव साहित्य संगम’’

83 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ बैशाख २०७१, आईतवार १५:४४

सम्पादक: Dhadingnews.com

धादिङ, १४ बैशाख – धादिङ जिल्लामा थप एक साहित्यिक संस्था स्थापना भएको छ । धादिङ जिल्लामा क्रियाशील प्रगतिशील साहित्यकारहरुको पहलमा गठन गरिएको ्“उदभव साहित्य संगम’’ले जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङबाट संस्थाको मान्यता प्राप्त गरेको छ ।
images (3)संस्था दर्ता ऐन २०३४ वमोजिम जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङवाट १२९२ दर्ता नम्बर प्राप्त गरेको ्“उदभव साहित्य संगम’’को अध्यक्षमा रमेश अधिकारी रहनु भएको छ । अधिकारीको अध्यक्षतामा रहेको ११ सदस्यिय कार्य समितिको वरिष्ठ उपाध्यक्षमा केशवप्रसाद दुवाडी,उपाध्यक्षमा गायत्री खतिवडा, सचिवमा सानुवाबु तिमिल्सिना,सह सचिवमा विनोद रिजाल र कोषाध्यक्षमा कपिलदेव सापकोटा रहनु भएको छ ।
यसैगरी कार्य समितिको सदस्यहरुमा राजाराम शर्मा,केशव अधिकारी,शालिकराम दुवाडी,सिर्जना खनाल र नवराज छत्कुली रहनु भएको छ । विषेशगरी जिल्लामा लामो समयदेखि निष्क्रिय हुन पुगेको साहित्यिक गतिविधिलाई नियमित गराउंदै छरिएर रहेका साहित्यकारहरुको प्रतिभालाई अगाडि ल्याउने उद्धेश्यका साथ “उदभव साहित्य संगम’’को स्थापना भएको संस्थाका अध्यक्ष रमेश अधिकारीले वताउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ बैशाख २०७१, आईतवार १५:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

धादिङमा १२९ जनाका लागि खुल्यो जागिर (सूचना सहित )

धादिङ ।तपाई बेरोजगार हुनुहुन्छ र कामको खोजीमा लागि रहनु भएको छ भने धादिङको १३ वटै स्थानीय तहका लागि धेरै जना कर्मचारीको माग भएको छ । भुकम्प पिडितहरुको लागि भवन निर्माण कार्यमा आर्थिक तथा प्राविधिक सहयोग.....

राष्ट्रिय झण्डा घर, अफिसदेखि गाडीमा समेत राख्न पाइने

काठमाण्डौं -विश्वमै आफ्नो छुट्टै पहिचान बोकेको नेपालीको शान राष्ट्रिय झण्डा विगतका सरकारी कार्यालय र सरकारी.....

राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक पारित

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाबाट राष्ट्रिय परिचयपत्र विधेयक राष्ट्रिय परिचयपत्र तथा पञ्जीकरण विधेयक २०७५ पारित.....

बीआरआई विश्वसँग नेपाललाई जोड्ने महत्वपूर्ण ढोका

काठमाडौं, - नेपालको विकासका लागि विश्वसँग जोडिने सहज मार्ग खोल्नुपर्ने आवश्यकतामाथि विभिन्न विज्ञहरुले जोड.....

विप्लव माओवादीलाई धक्का, जिल्ला सेक्रेटरी पक्राउ

धादिङ, १ असोज – प्रहरीको सर्वाधिक खोजी सूचीमा रहेकानेत्र विक्रम चन्द नेत्तृत्वको नेकपाका धादिङ जिल्ला.....

Categories