धादिङमा नयाँ साहित्यिक संस्था ्“उदभव साहित्य संगम’’

124 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १४ बैशाख २०७१, आईतवार १५:४४

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङ, १४ बैशाख – धादिङ जिल्लामा थप एक साहित्यिक संस्था स्थापना भएको छ । धादिङ जिल्लामा क्रियाशील प्रगतिशील साहित्यकारहरुको पहलमा गठन गरिएको ्“उदभव साहित्य संगम’’ले जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङबाट संस्थाको मान्यता प्राप्त गरेको छ ।
images (3)संस्था दर्ता ऐन २०३४ वमोजिम जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङवाट १२९२ दर्ता नम्बर प्राप्त गरेको ्“उदभव साहित्य संगम’’को अध्यक्षमा रमेश अधिकारी रहनु भएको छ । अधिकारीको अध्यक्षतामा रहेको ११ सदस्यिय कार्य समितिको वरिष्ठ उपाध्यक्षमा केशवप्रसाद दुवाडी,उपाध्यक्षमा गायत्री खतिवडा, सचिवमा सानुवाबु तिमिल्सिना,सह सचिवमा विनोद रिजाल र कोषाध्यक्षमा कपिलदेव सापकोटा रहनु भएको छ ।
यसैगरी कार्य समितिको सदस्यहरुमा राजाराम शर्मा,केशव अधिकारी,शालिकराम दुवाडी,सिर्जना खनाल र नवराज छत्कुली रहनु भएको छ । विषेशगरी जिल्लामा लामो समयदेखि निष्क्रिय हुन पुगेको साहित्यिक गतिविधिलाई नियमित गराउंदै छरिएर रहेका साहित्यकारहरुको प्रतिभालाई अगाडि ल्याउने उद्धेश्यका साथ “उदभव साहित्य संगम’’को स्थापना भएको संस्थाका अध्यक्ष रमेश अधिकारीले वताउनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१४ बैशाख २०७१, आईतवार १५:४४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीबाट हेटौंडा जोड्ने छोटो सडकको खोजि

केशव अधिकारी  धादिङ- नुवाकोट र रसुवा जिल्लाबाट बागमती प्रदेश राजधानी हेटौंडा जोड्ने छोटो दुरीको सडक निर्माणका लागि प्रारम्भिक सर्वेक्षण गरिएको छ । वैकल्पिक राजमार्गको रुपमा समेत ल्याउन सकिनेगरी पहिचान.....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु

धादिङ, -शुक्रवार देखि धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीमा सातौँ धादिङ महोत्सव शुरु भएको छ । शुक्रवार देखि.....

चाम्बासमा दुर्घटना, नायिका महिमा सिलवालको मृत्यु

धादिङ- बुधबार साँझ धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नम्बर २ चाम्बास स्थित पृथ्वीराजमार्गमा भएको दुर्घटनामा परि .....

शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा सातौं धादिङ महोत्सव

धादिङबेसी- सातौं धादिङ महोत्सव फागुन २ गते शुक्रवार देखि धादिङबेसीमा शुरु हुंदैछ । धादिङ उद्योग वाणिज्य संघको.....

रुबीभ्याली र गंगाजमुना सन २०२२ भित्र सफा गाउँ हुने

धादिङ- धादिङको उत्तरी भेगमा पर्ने रुबीभ्याली गाउँपालिकाले सन २०२१ भित्र र गंगाजमुना गाउँपालिकाले सन् २०२२.....

Categories