बिश्वजनसंख्या दिवसमा धादिङमा जिल्ला स्तरीयवक्तृत्वकला

538 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७०, २७ असार बिहीबार ११:२९

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङ/विश्वभरको जनसंख्या र त्यसको आवश्यकताका बारेमा चासो दिंदै हरेक वर्ष जस्तै यो वर्ष पनि विभिन्न कार्यक्रम गरी विश्व जनसंख्या दिवस मनाईंदैछ | राष्ट्रसंघीय विकास कार्यक्रमको सन्चालन परिषदले सन् १९८९ मा दिवश मनाउने तय गरेयता हरेक वर्ष जनसंख्या दिवश मनाईन्छ | समान र न्यायोचित विश्व निर्माणमा प्रजनन स्वास्थ्यले खेल्ने महत्वपूर्ण भूमिकामा जोड दिन राष्ट्रसंघीय जनसंख्या कोषले दिवशको यसवर्षको नारा ‘किशोरावस्थामा गर्भादान,सर्वाङगिण विकासमा व्यवधान ’ तय गरिएको छ |  बिश्वजनसंख्या दिवसको अवसर पारेर विहीवार धादिङबेसीमा जिल्ला स्तरीय वक्तृत्वकला प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ ।
जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयद्धारा आयोजित प्रतियोगितामा पाल्पासामरी भञ्ज्याङ माविकी भगवती लम्साल प्रथम,वाल मन्दिर प्राविकी रुपा गुरुङ द्धित्तीय र पशुपती माविकी सिर्जना थापा तृत्तीय भएका थिए । आठ जना छात्र छात्राको सहभागिता रहेको प्रतियोगितामा पहिलो,दोश्रो तेश्रो हुनेलाई क्रमश दुई हजार,१५ सय र एक हजार नगद पुरस्कार प्रदान गरिएको थियो ।
जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका वरिष्ठ जनस्वास्थ्य प्रशासक मोहम्मद दाउदको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रम प्रमुख अतिथी धादिङका पमुख जिल्ला अधिकारी बिष्णुप्रसाद पोखरेल रहनुभएको थियो । प्रतियोगिता ‘किशोरावस्थामा गर्भादान,सर्वाङगिण विकासमा व्यवधान ’ शिर्षकमा आयोजना गरिएको जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय धादिङका जनसंख्या तथा परिवार नियोजन कार्यक्रम अधिकृत मच्छिन्द्र न्यौपानेले जानकारी दिनु भयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७०, २७ असार बिहीबार ११:२९ मा प्रकाशित