एमालेले संविधानसभाको निर्वाचनमा बहुमत ल्याएमा एक वर्ष भित्रमा संविधान निर्माण गर्ने

455 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७०, ११ कार्तिक सोमबार १३:१६

सम्पादक: Dhadingnews.com

 

 

धादिङ,कात्तिक ११ गते /नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य एवंम पूर्व मन्त्री गगांलाल तुलाधरले नेकपा एमालेले संविधानसभाको निर्वाचनमा आफ्नो पार्टीले बहुमत ल्याएमा एक वर्ष भित्रमा संविधान निर्माण गर्ने बताउनुभएको छ ।

आज चुनाव प्रचारप्रसार गर्ने क्रममा धादिङको मैदीमा भएको जनसभालाई सम्बोधन गर्दै आफ्नो गाउँ आफै बनाउ भन्ने सिद्धान्त अनुसार काम गर्ने विश्वास दिलाउनुभयो । जनसभालाई सम्बोधन गर्दै जनताहरुलाई नेकपा एमाले पार्टीलाई मतदान गर्न आग्रह गर्नुभएको छ ।
चुनाव प्रचारप्रसारको क्रममा मैदीको द्धारथोक, देवीथान, मजुकोट लगायतका ठाँउहरुमा घरदैलो अभियान गरिएको एमाले धादिङले जानकारी दिएको छ । अभियानमा क्षेत्र नं २ का उमेदवार गुरु बुर्लाकोटी, जिल्ला कमिटिका सदस्यहरुको उल्लेख्य उपस्थिति रहेको थियो । यसैविच काग्रेस र एमाओवादी पार्टी त्यागेर २०० जना एमालेमा प्रवेश गरेका छन् ।
त्यस्तै नेकपा एमाले नलाङ गाँउ पार्टी धादिङको आयोजनामा नलाङ गाविसको वडा नं ५ ठाँटी भञ्ज्याङबाट बिहान ११ बजे मोटरसाइकल ¥याली निकालिएको छ । धादिङ क्षेत्र नं २ का उमेदवार गुरु बुर्लाकोटीलाई जिताउन नलाङका एमाले नेता तथा कार्यकर्ताहरको सहभागीतामा भएको मोटरसाइकल ¥याली नलाङ गाविसको ठाँटीबाट शुरु भई पाले, पात्ले, वैरेनी, कालिदह, छापगाँउ, सुन्दरपानी पुगेर टुङिगएको थियो ।
नेकपा एमालेका उम्मेदवार धनबहादुर घले धादिङको क्षेत्र नम्वर १ मा चुनावी अभियानमा खटिरहनुभएको छ । घलेले आज दार्खाका विभिन्न वडाहरुमा घरदैलोमा पुगेर संविधान निर्माण र देशमा दिगो शान्तिको लागि एमाले प्रतिबद्ध रहेको बताउदै नेकपा एमालेलाईनै मतदान गर्न जनताहरुलाई आग्रह गर्नुभएको छ ।

त्यस्तै प्रचार प्रसारकै क्रममा थाक्रे गाविसमा उमेदवार राजेन्द्र पाण्डेले घरदैलो कार्यक्रम लाई निरन्तरता दिनु भएको छ । घरदैलो कार्यक्रम पछि जनसभामा बोल्दै उहाँले स्थायीत्व शान्ति कायम गर्न एमालेलाई जिताउन सबै नेपाली जनताहरुलाई आग्रह गर्नु भएको छ । एकवर्ष भित्र संविधान निमार्ण गर्न, युवाहरुलाई रोजगारीको ग्यारेन्टी गर्न, विकास निमार्णका कार्यहरु गर्न एमाले प्रतिबद्ध भएको भन्दै पाण्डेले थाक्रे बासीमा आफ्नो मत माग्नु भयो । घरदैलो कार्यक्रम राम्चे, हास्यचौर, मुलखोला, सातघुम्ती लगायतका स्थानहरुमा सञ्चालन गरिएको नेकपा एमाले थाक्रेले जानकारी दिएको छ । कार्यक्रममा जिल्ला कमिटि सदस्य, गाँउ कमिटि सदस्य, एमाले कार्यकर्ताहरुको सहभागीता रहेको थियो । जनसभामा काग्रेस र एमाओवादी पार्टी त्यागेर १ सय ५० जना एमालेमा प्रवेश गरेका छन् ।
त्यसैगरी कल्ल्ेर िगाविसको ८ रु ९ वडामा पनि घरदैलो कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । कल्लेरीमा जिल्ला कमिटि सदस्य केदारनाथ खतिवडाको नेतृत्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा जिल्ला कमिटि सदस्य राधा तिमिल्सिेनाका साथै गाविसका नेता कृष्णप्रसाद अधिकारी लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।
त्यस्तै जीवनपुरको वडा न ं५ गाँउ पार्टी जीवनपुर र युवा संघ जीवनपुरको आयोजनामा पनि घरदैलो कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । घरदैलो कार्यक्रममा एमालेका क्षेत्रीय उपाध्याक्षा बालकृण्ण आचायर्य पूर्व जिल्ला कमिटि सदस्य रामकृष्ण आचार्य लगायत एमालेका नेता तगथा काउर्यकर्ताको सहभागीता रहेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७०, ११ कार्तिक सोमबार १३:१६ मा प्रकाशित