बालबालिकालाई चुनाव प्रचारप्रसारमा प्रयोग गर्नुहुँदैन

253 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २०७०, १५ कार्तिक शुक्रबार १५:०६

सम्पादक: Dhadingnews.com

कात्तिक / बालबालिकालाई कुनै पनि पार्टीले चुनाव प्रचारप्रसारका लागि प्रयोग गर्न नहुने सरोकारवालाले बताएका छन् । विद्यालयको शिक्षण सिकाइमा असर पर्ने गरी शिक्षक र विद्यालयलाई प्रयोग गर्न नहुने उनीहरूको धारणा छ । शिक्षा पत्रकार समूह र बालसंरक्षण राष्ट्रिय अभियान (सिजप)ले आयोजना गरेको ‘निर्वाचन आचारसंहिता र विद्यालय शान्तिक्षेत्र’ विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा उनीहरूले यस्तो बताएका हुन् ।

विभिन्न राजनीतिक दलले आफ्नो घोषणपत्रमा ‘विद्यालय र बालबालिका शान्तिक्षेत्र हुन्’ भनेर उल्लेख गरे तापनि चुनाव प्रचारप्रसारका क्रममा तिनै बालबालिकालाई प्रयोग गरेको पाइएको छ । यसलाई नियन्त्रण गर्नुपर्ने र बालबालिकालाई प्रयोग गर्नु गलत भएको शिक्षा मन्त्रालयका प्रवक्ता महश्रम शर्माले बताए । त्यस्तै, शिक्षकहरू पनि विद्यालय समयमा चुनावका लागि हिँड्नु गलत हुने उनको भनाइ छ । ‘शिक्षक समाजको संवाहक भएकाले उसले समाजका विभिन्न जिम्मेवारी पूरा गर्नुपर्ने हुन्छ,’ उनले भने, ‘तर, उसको प्रमुख जिम्मेवारी कक्षाकोठा भएकाले पहिले आफ्नो काम गर्नुपर्छ ।’धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२०७०, १५ कार्तिक शुक्रबार १५:०६ मा प्रकाशित