धादिङको खाल्टेमा पहिलो पटक ‘क्यानोनिङ’ -खाल्टे र आसपासको क्षेत्रमा पर्यटनको प्रचुर सम्भावना

417 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २४ भाद्र २०७१, मंगलवार २३:४६

सम्पादक: Dhading News

खाल्टे (धादिङ), – आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटन प्रबद्र्धन गर्ने उद्देश्यले धादिङको खाल्टे गाविसमा पहिलो पटक ‘क्यानोनिङ एक्सपोर’ सम्पन्न भएको छ ।
khalte canoning काठमाडौंको ठमेलमा रहेको कोल्डफिट एड्भान्चर र कोर एड्भान्चरको आयोजनामा खाल्टे–६ मा रहेको छहरे छाँगोमा क्यानोनिङ सम्पन्न भएको हो ।
स्थानीय र राजधानीबाट आएका टोलीले छहरेको छाँगोमा क्यानोनिङको मज्जा लिएका थिए ।
पहिलो पटक क्यानोनिङ गर्दै गरेका स्थानीय टोलीलाई कोल्डफिडका सञ्चालक उत्तम बहादुर अधिकारी (गोपी) कोरका भीष्मराज थपलियाले साथ दिएका थिए । स्वच्छ र कञ्चन पानीको ठूलो छाँगोमा गरिएको क्यानोनिङ कम्ता लोभलाग्दो थिएन । क्यानोनिङ गर्दै गरेको हेर्नेहरुको ठूलो भीड नै लागेको थियो ।
क्यानोनिङ गरिसकेपछि स्थानीय महेन्द्रदया कालिका माविका शिक्षक समेत रहेका ध्रुव खतिवडाले सुरुमा डर महशुस भएपनि पानीको छाँगोमा क्यानोनिङ गरेर भरपुर मनोरञ्जन लिएको प्रतिक्रिया दिए ।
आन्तरिक र बाह्य पर्यटकको प्रचुर सम्भावना बोकेको खाल्टे र आसपासका क्षेत्र प्रचार प्रसारको अभावमा पछि परेको भन्दै उनले क्यानोनिङ बाहेक रक क्याइमिङ, प्याराग्लाइडिङ, कल्चरल टुरिजम्लगायतको सम्भावना रहेको बताए ।
पछिल्लो समय पर्यटकलाई आकर्षित गर्ने खालका गतिविधि हुन थालेपनि सो पर्याप्त हुन नसकेको भन्दै स्थानीयले यसको तीब्र रुपमा विस्तार हुनुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।
गोरुजात्रा, कालिका मन्दीर, चर्चित चमेरे गुफा, चर्चित बाहुन बाजा, प्राकृतिक मनमोहक वातावरण तथा स्थानीय संस्कृति खाल्टे र यसक्षेत्रको प्रमुख पर्यटकीय आकर्षण हो भने रक क्लामिङ तथा प्याराग्लाडिङको पनि सम्भावना रहेको छ ।
खाल्टेसँगै सीमा जोडिएको तारुका राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय रुपमा ‘गोरु जुधाई प्रतियोगिता’ ले प्रसिद्धि कमाएको स्थान हो ।
खाल्टे र आसपासको क्षेत्रको व्यापक प्रचार प्रसार गर्न सके वर्षेनी हजारौं पर्यटक भित्र्याउन सकिने तथा स्थानीय स्तरमा अवसरकोसमेत सिर्जना हुने भएकाले आफूहरु यसको प्रचार प्रसारमा लागि परेको कोल्डफिटका एक सदस्य प्रकाश खतिवडाले बताए ।
कोल्डफिडका सञ्चालक अधिकारीले पनि पर्यटकहरुले यो क्षेत्रबारे चासो दिन थालेको भन्दै विस्तारै पर्यटकीय गन्तब्यको रुपमा स्थापीत हुने अवस्था देखिन थालेको बताए ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२४ भाद्र २०७१, मंगलवार २३:४६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

नाबालिका बलात्कारको अभियोगमा त्रिपुरासुन्दरीका प्रकाश पक्राउ

पोखरा - नाबालिका बलात्कार गरेको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्नेमा धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका वडा नं.४ घर भई हाल जिल्ला कास्की पोखरा महानगरपालिका वडा नं.१६ लामाचौर बस्ने बर्ष २९ को.....

बूढीगण्डकीआयोजनाको कारण मध्यपहाडी लोकमार्ग निर्माणमा अलमल

- केशव अधिकारी कटुन्जे -धादिङ । प्रस्तावित १२ सय मेगावाटको बूढीगण्डकी जलविद्युत् आयोजनाको मोडालिटी नटुंगिएका.....

नीलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पसको दोश्रो क्याम्पस सभा सम्पन्न

धादिङ, १३ मंसिर - निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको दोश्रो क्याम्पस सभा मंसिर १३ गते शनिबार धादिङबेसीमा.....

नीलकण्ठ क्याम्पसको अध्यक्षमा शम्भुकुमार श्रेष्ठ चयन

धादिङबेसी । धादिङ जिल्लाको पहिलो सामुदायिक क्याम्पस निलकण्ठ बहुमुखी क्याम्पस धादिङबेशीको सञ्चालक समिति.....

आइसोलेसन बाट निर्मलाको सुझाव – कोरोना लाई सामान्य नठानौं

- निर्मला अधिकारी  दशै भर्खर सकिएको थियो  l अफिस खुलेर काम सुरु भईसकेको थियो l मैले काम गर्ने कम्पनी औषधीको.....

Categories