१७० वर्ष जेल सजायँ पाएका तामाङको चार वर्षपछि मृत्यु

268 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ४ मंसिर २०७१, बिहीबार १६:१२

सम्पादक: Dhading News

१७०er

मर्नुअघि आफूलाई एड्स भएको स्वास्थ्यकर्मीलाई जानकारी


काठमाडौं, मंसीर ४– चेलीबेटी बेचबिखनको अभियोगमा १७० वर्ष जेल सजायँ पाएका बजीर सिंह तामाङको गत कात्तिक १९ गते मृत्यु भएको छ ।   लामो समयदेखि बिरामी परेका उनको अस्पताल लैजाने क्रममा मृत्यु भएको झुम्का कारागार कार्यालय, सुनसरीका स्वास्थ्यकर्मी याम प्रसाद गौतमले जानकारी दिए ।   गौतमका अनुसार विगतमा क्षयरोग विरुद्धको औषधी पूरै सेवन गरेको बताउने उनको पछिल्लो समयमा क्षयरोगका लक्षणहरु देखिन थालेको थियो । यसका लागि उनको सबै प्रकारको परिक्षणहरु गरिएता पनि क्षयरोग नदेखिएको गौतमले बताए । मृत्यु हुने दुईदिन अघि तामाङले आफूलाई एचआइभी एड्स भएको गौतमलाई जानकारी दिएका थिए । उनी भन्छन्, ‘उनको मृत्युको कारण यहि नै हो भन्ने पुष्टि भएको छैन । पटक–पटक हस्पिटल लगिएपनि, एन्टिबायोटिक चलान गरिएता पनि उनको रोग निको हुन सकेन । दुईदिन अघि मात्र उनले आफूलाई एड्सको रोगी भनेता पनि यसको परिक्षण भने गरिएको थिएन । ’   २०६७ साल मंसीर २८ गते जेल चलान भएका तामाङ २०७० पुस १८ गते चितवन कारागार कार्यालयबाट झुम्का कारागार कार्यालयमा सरुवा भएका थिए । गौतमका अनुमान अनुसार उनको रोगका कारण नै उनलाई झुम्का पठाइएको हो ।   कैदी पुर्जीका अनुसार उनी ४१ वर्षका थिए । उनीमाथि ६ जना महिलाहरु बेचबिखन गरेको अभियोग लागेको थियो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

४ मंसिर २०७१, बिहीबार १६:१२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories