रकम अभावले भवन अलपत्र- कोठाको अभावले दुई कक्षाको पढाई एकै स्थानमा

106 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ९ फाल्गुन २०७१, शनिबार ०७:०९

सम्पादक: Dhading News

 1624216_484940164978046_214444480_nधादिङ– धादिङको किराञ्चोक गाउँ विकास समिति वडा नम्बर ७ स्थित जुनतारा प्राथमिक विद्यालयमा विद्यालय भवन जिर्ण भएको बर्षौ विति सक्दा पनि सम्बन्धीत पक्षले अहिले सम्म चासो देखाएको छैन । विद्यालयका विद्यार्थीहरु धुलो, माटो र लड्न लागेको भवन र केहि लडिसकेको विद्यालयमा पढ्न बाध्य भएका छन् । प्राथमिक विद्यालय तह सम्म अध्ययन हुने सो विद्यालयमा हाल १ सय ७ जना विद्यार्थी पढ्दै आईरहेका छन् । तामाङ जातिको बाहुल्यता रहेको उक्त विद्यालय भौगोलिक हिसाले पनि विकट स्थानमा रहेको छ । एक मात्र राहत दरबन्दी रहर पनि कक्षा पाँच सन्चालन गर्दा आर्थिक अभाव रहेकाले विद्यालय भवन मर्मत तथा नयाँ निर्माण गर्न नसकिएको विद्यालयका प्रधानाध्यापक किशोर अधिकारीले जानकारी दिनुभयो । बर्षेनी जिल्ला शिक्षा कार्यलय धादिङले विद्यालय भवन निर्माण तथा मर्मतको लागि बजेट बाँडफाँड गर्छ तर सो विद्यालयमा हालसम्म शिक्षा कार्यलयले योजना नदिएको प्रधानाध्यापक अधिकारीले गुनासो गर्नुृभयो । बागेश्वरी उमावि बैरेनी स्रोत केन्द्रबाट ३ बर्ष अगाडीदेखी प्रधानाध्यापकहरुको बैठकबाट विद्यालयको लागि सिफारीस हुदा समेत भवन बाँडफाँड गर्दा राजनीतिक भागबन्डा र खिचातानी हुने गरेको र आफ्नो विद्यालयलाई कुनै संघ–संस्थाले सहयोग नगरेको प्रधानाध्यापक किशोर अधिकारीले दुखेसो पोख्नुभयो । गतबर्षको ईलाका गोष्ठीबाट विद्यालयको भवन निर्माणको लागि योजना परेको थियो । पाँचलाखको योजना परेको भएपनी सम्झौँता गर्ने बेलामा योजनाको १ लाख ५० हजार रुपैँया जिल्ला विकास समिति धादिङले कटौती गरेकाले २ कोठे भवन निर्माण गर्न नसकीएको विद्यालय व्यावस्थापनस मिमितिका अध्यक्ष बाबुलाल तामाङले बताउनु भयो । जिल्ला शिक्षा कार्यलय धादिङले यसबर्ष सो विद्यालय लाई २ कोठे भवनको लागि सिफारीस गरेको भएतापनी राजनैतिक भागबन्डाका कारण हालसम्म शिक्षा कार्यलयको भौतिक बाँडफाडमा हुन सकिरहेको छैन । उता विदिालय सन्चालनको लागि निजि श्रोतमा नियुक्त गरेको ३ शिक्षिका र एक परिचरलाई तलब खुवाउन समस्या परेको विद्यालय व्यावस्थापनले बताएको छ । शिक्षा जस्तो कुरामा पनि सम्बन्धीत निकाय मौन बसेकोले गुणस्तर शिक्षा प्रदान गर्न नसकिएको हो । विद्याथीहरु कक्षा कोठाको अभावको कारण खुल्ला चौरमा बसेर पढ्न बाध्य भएका छन् ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

९ फाल्गुन २०७१, शनिबार ०७:०९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

ब्रुसबाङका चेपाङलाई दशैंमा खाद्यान्न सहयोग

ब्रुसबाङ- दक्षिणी धादिङको विकटमा बसोबास गर्दै आएका अति विपन्न चेपाङ समुदायलाई खाद्यान्न सहयोग गरिएको छ । लायन्स क्लब नेपाल हाईलाईटको आयोजना मा धादिङको वेनिघाट रोराङ गाउँपालिका वडा नम्बर २ मा पर्ने.....

औषधिको राजा पिपलको पात

हाम्रो घर वरपर कतिपय प्राकृतिक बनस्पति उम्रिरहेका हुन्छन, तर चिन्न न सकेर व्यर्थ त्यसलाई नास पार्दै जान्छौ ।.....

कार्तिक १ देखि देशभरका सामुदायिक विद्यालयमा निःशुल्क स्यानिटरी प्याड

धादिङ। सरकारले आगामी १ कात्तिकदेखि देशैभरका सामुदायिक विद्यालयमा निःशुल्क स्यानिटरी प्याड उपलब्ध गराउने.....

खेस्टेखोलामा माइक्रो र मोटरसाइकल ठोक्किंदा रामकृष्ण भट्टको मृत्यु

धादिङ ,२४ असोज, । धादिङको गल्छी गाउँपालिका–७ मा पर्ने पृथ्वीराजमार्गको खेस्टेखोलामा माइक्रोबस र मोटरसाइकल एक.....

झुटो समाचार लेखाएर चरित्र हत्या गर्न खोजियो -सांसद लोहनी

धादिङ १८ असोज । धादिङ जिल्ला निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य एवम नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी.....

Categories