चेपाङ महिलाको सहयोगार्थ बेलायतमा नारी दिवस

423 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २५ फाल्गुन २०७१, सोमबार २०:०६

सम्पादक: Dhading News

timthumbलण्डन – १०५ औं अन्तर्राष्ट्रिय नारी दिवसको अवसरमा प्रवासी नेपाली मञ्च युकेले नेपालका चेपाङ्ग महिलाहरुको सहयोगार्थ एक कार्यक्रम गरेको छ। गत शनिबार अल्डर्शटको कन्नट स्कुलमा आयोजित कार्यक्रममा समाजकी सदस्य ईशा गुरुङको पहलमा संकलित  दुई हजार तीन सय ८० पाउण्ड (करिब साढे तीन लाख रुपैयाँ) मञ्चका अध्यक्ष राम शरण सिम्खडालाई हस्तान्तरण गरिएको थियो।

अध्यक्ष सिम्खडाले उक्त रकम नेपालका चेपाङ महिलाको सहयोगमा छिट्टै नेपाल पठाइने बताए।   सामाजिक कार्यतर्फ सक्रियता देखाउँदै आएको मञ्चले गत वर्षको नारी दिवसमा पनि नेपालमा कमलरी पीडित लाई सहयोग सहयोग गरेको थियो।

मञ्चकी सल्लाहकार शुष्मा राईको सभापतित्वमा सञ्चालित कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि मदन पुरस्कार बिजेता समाजसेवी राधा पौडेलले मतब्य दिदै सामाजिक संस्कार र पुरातनवादी सोचको परिवर्तनले मात्रै नारी दिवस मनाउनुको सार्थकता हुने बताईन्।

एन आर एन युकेका अध्यक्ष्य महेन्द्र कँडेल तथा कार्यक्रमका बिशेष अतिथी राम शरण सिंखडा लगाएतका वक्ताहरुले नारी सम्मानबाट समाज परिवर्तन हुन् सक्ने कुरामा जोड दिएका थिए।  मन्तब्य दिने हरूमा समाजसेवी ईशा गुरुङ, नर्सिङ्ग एसोसिएसनकी प्रसुन कंडेल, नर कुमारी लिम्बु, राधा भट्टराई, पत्रकार धुर्वराज अर्याल लगायत थिए।

बेलायतवासी नेपाली महिलाहरुको उलेख्य उपस्थिति रहेको उक्त कार्यक्रममा बिभिन्न नृत्य एवम् गायक भीम निरौलाको सांगीतिक प्रस्तुति सहितको सांस्कृतिक मनोरञ्जनसमेत प्रदान गरिएको थियो। कार्यक्रममा प्रतिमा केसी र बिमला गौतमले नारी उत्थान सम्बन्धि कविता वाचन गरेका थिए सेतोपाटी डट कमले खबर लेखेको छ ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२५ फाल्गुन २०७१, सोमबार २०:०६ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सल्यानटारमा खानेपानीको हाहाकार समाधान हुने तरखरमा

धादिङ : हिउँद होस या वर्षा धादिङको सल्यानटारमा बाह्रैमास खानेपानीको हाहाकार हुने गर्दछ। देशभरिका ठूला टारमध्येमा पर्ने सल्यानटार त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका १ र २ मा विभाजन गरिएको छ। पहिला सिंगो टारलाई.....

धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा

धादिङ- लामो समयदेखि विग्रिएर काम गर्न छाडेको सदरमुकाम धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा.....

‘ BE THE CHANGE MAKER ‘ एक फरक अभियान : प्रदिप रुपाखेती

गैर आवासीय नेपालीहरुको संगठन एन.आर एन.ए. न्यूजिल्याण्ड का सचिव एवं धादिङ महादेबबेसीका प्रदिप रुपाखेती यतिबेला.....

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

Categories