भुकम्प पछिको सुचना अध्यावधिक गर्न जिशिअको निर्देशन

35 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ आश्विन २०७२, शनिबार १०:१२

सम्पादक: Dhading News

SAMSUNG CAMERA PICTURESधादिङ -धादिङका जिल्ला शिक्षा अधिकारी गणेश ढकालले महाभुकम्पपछि जिल्लाभरका विद्यालय र विद्यार्थीको बारेमा सुचना अध्यावधिक गरी कार्यालयमा उपलब्ध गराउन श्रोतव्यक्तिहरुलाई निर्देशन दिनुभएको छ ।
भुकम्पले भवन भत्काएपछि विकट वस्तीहरुका विद्यालयमा पाठ्यपुस्तक, शैक्षिक सामाग्री, विद्यालय पोषाक नभएका कारण विद्यालय संचालन गर्न कठिन भएको गुनासो आइरहँदा जिल्ला शिक्षा अधिकारी ढकालले यस्तो निर्देशन दिनुभएको हो । अस्थाई सिकाइ केन्द्र समेत नबनेका कारण विद्यालय संचालनमा आउन सकेको छैन भने कुन विद्यालय चल्न सकेको छैन ?, पाठ्यपुस्तक पाएनन् भने कुन विद्यालयले पाएका छैनन् ? त्यस्ता विद्यालय र विद्यार्थीहरुको बारेमा तत्काल जानकारी गराउन श्रोतव्यक्तिहरुसंग आग्रह गर्नुभयो ।
धादिङबेसीमा आयोजित जिल्ला स्तरीय शैक्षिक सरोकारवालाहरुको अभिमुखीकरण कार्यक्रममा बोल्नुहुँदै जिल्ला शिक्षा अधिकारी ढकालले उच्च पहाडी क्षेत्रहरुबाट विस्थापित भएर सदरमुकाम आसपास शिविरमा बस्दै आएका बालबालिकाहरु कुनै कारणले विद्यालय बाहिर छन् भने उनीहरुको बारेमा पनि जानकारी लिन आग्रह गर्नुभयो । कार्यक्रममा बोल्दै उहाँले विभिन्न गैर सरकारी सस्थाहरुले निर्माण गरिदिनएको अस्थाई सिकाइ केन्द्रका कारण जिल्लाका कुनै पनि विद्यालयका विद्यार्थी छाना बाहिर कोही नभएको दावी गर्नुभयो । अहिले भएका भौतिक क्षतिलाई सिकाइ मानेर अब बन्ने संरचना जहाँबाट हेर्दापनि विद्यालय हो भनेर चिनिने खालको बनाउन संम्बन्धित संघसस्थाहरुलाई सुझाव दिनुभयो ।
अहिलेसम्म बनेका अस्थाई सिकाइ केन्द्रले विद्यार्थी खुल्ला आकाशमा बस्नु नपरेको जानकारी गराउँदै कार्यक्रममा सहभागीहरुलेअब बन्ने संरचना स्थायी ढंगबाट निर्माण गर्न सुझाव दिएका छन् । प्रयास नेपाल धादिङले आयोजना गरेको अभिमुखीकरण कार्यक्रममा जिल्लाका श्रोतव्यक्ति र शिक्षा सरोकारवालाहरुको सहभागिता रहेको प्रयास नेपालद्धारा प्रेषित समाचार सामाग्रीमा वताईएको छ ।


२ आश्विन २०७२, शनिबार १०:१२ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

छुट्टाछुट्टै स्थानमा दुर्घटना, दुईको मृत्यु , एक घाईते

धादिङ, १२ फागुन - शनिवार विहान धादिङ जिल्लाको दुई छुट्टाछुट्टै स्थानमा भएको सवारी दुर्घटनामा परि दुई जनाको ज्यान गएको छ भने एक जना घाईते भएका छन् । धादिङको गजुरी गाउँपालिका वडा नं १ कालिका मन्दिर नजिकै.....

धादिङमा पुनर्निर्माणमा महिलाहरू सक्रिय

धादिङ -बन्दै गरेको घर, चाहे जग खन्दै होस् या गाह्रो लगाउने चरणमा । बन्दै गरेको हरेक नयाँ घरमा महिला कामदार.....

पार्टी तथा भातृ संगठनकाे अधिवेशन रोक्ने एमालेकाे निर्णय

काठमाडौं । माओवादी केन्द्रसँग पार्टी एकिकरणको सहमति भइसकेको भन्दै एमालेले पार्टी कमिटी र भातृ संगठनका.....

राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा

काठमाडौं, फागुन १० - निर्वाचन आयोगले राष्ट्रपति चयनका लागि फागुन २९ गतेको मिति घोषणा गरेको छ। आयोगले.....

सुत्केरीढुंगाबाट चरेश सहित दुई जना पक्राउ

धादिङ, ८ फागुन - धादिङको गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ सुत्केरीढुंगाबाट प्रहरीले प्रतिवन्धित लागुऔषध चरेश बरामद.....