आगामी निर्वाचनमा कुन पार्टीको चुनाव चिन्ह कति नम्बरमा ?

1121 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ६ चैत्र २०७३, आईतवार १६:५९

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं : निर्वाचन आयोगले व्यवस्थापिका संसदमा प्रतिनिधित्व गर्ने विभिन्न २६ दललाई चुनाव चिन्ह प्रदान गरेको छ। २६ दललाई हाल व्यवस्थापिका संसदमा प्रतिनिधत्व गर्ने दलको हैसियतमा सम्बन्धित दलको निर्वाचन चिन्ह प्रदान गरेको निर्वाचन आयोगले बताएको छ।

संविधानसभा सदस्य निर्वाचन २०७० मा समानुपातिक निर्वाचन प्रणाली अन्तर्गत संविधान सभामा ३० राजनीतिक दलले प्रतिनिधित्व गरेका भए पनि निर्वाचन आयोगले २६ दललाई मात्र चुनाव चिन्ह प्रदान गरेको छ। जसमध्ये नेवाःपार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएको छैन।

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी र राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालबीच एकता भइसकेको छ। सँगै मधेसी जनअधिकार फोरम नेपाल र संघीय समाजवादी पार्टी नेपाल एकीकृत भएर संघीय समाजवादी फोरम नेपाल भएको छ भने समाजवादी जनता पार्टी निर्वाचन आयोगको खारेजमा परेको छ।

निर्वाचन आयोगले प्रदान गरेको चुनाव चिन्हमा नेपाली कांग्रेसको रुख पहिलो नम्बर, एमालेको सूर्य दोस्रो नम्बर, माओवादी केन्द्रको गोलाकारभित्र हँसिया हथौडा तेस्रो नम्बर, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीको गाई चौथो नम्बर, संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल हातले समातेको मसाल पाँचौ नम्बर, मधेसी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) नमस्कार गरेको हात ६ नम्बर, तराई मधेस लोकतान्त्रिक पार्टी जोडा गोरु सात नम्बर, सद्भावना पार्टी तीर आठ नम्बर, नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी हँसिया र तारा नौ नम्बर, राष्ट्रिय जनमोर्चा गिलास १० नम्बर, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (संयुक्त) हँसिया ११ नम्बर, राष्ट्रिय मधेस समाजवादी पार्टी साइकल १२ नम्बरलगायत रहेका छन् । थप पार्टीका नाम र चुनाव चिन्ह हेर्नुहोस् :

-अन्नपूर्ण पोष्टबाटधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

६ चैत्र २०७३, आईतवार १६:५९ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ । माछाका परिकारहरुका पारखीका लागि थप आकर्षित गर्न मलेखु चोकमा माछाको प्रतिमा निर्माण गरिएको.....

मौवाखोलाबाट साना मोटर गुड्न थाल्यो

धादिङ - बाढीले पुल भत्काएपछि अवरुद्ध हुन पुगेको पृथ्वीराजमार्गको मौवाखोलाको पुल मर्मत गरी चार दिनपछि साना.....

हट्यो लकडाउन

काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को रोकथाम तथा नियन्त्रणका लागि सरकारले साढे तीन महिनादेखि घोषणा गरेको लकडाउन.....

बाढी–पहिरोबाट सतर्क रहन सांसद भूमी त्रिपाठीको आग्रह

धादिङ - अविरल बर्षापछि धादिङ लगायत देशका विभिन्न भागमा बाढी पहिरोको जोखिम बढेको भन्दै विपदपूर्ण घडीमा सुरक्षित.....

बाढीेले मौवाखोलाको पुल बगायो ,राजधानी संगको सम्पर्क टुट्यो

धादिङ,५ साउन - देशका विभिन्न जिल्लाबाट राजधानी प्रवेश गर्ने पृथ्वीराजमार्गको धादिङ र चितवन जिल्लाको सिमानामा.....

Categories