रित्तो सिलिण्डर नहुँदा ग्यास रिफिल हुन पाएन

640 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: २ बैशाख २०७७, मंगलवार ०९:४७

सम्पादक: Dhading News

धादिङ – बजारमा गएका एलपी ग्यास सिलिण्डर खाली भएर कम्पनीमा नफर्किंदा धादिङमा ग्यास उद्योगहरु रिफिल गर्न नपाएर समस्यामा परेका छन्।

उपभोक्ताले आवश्यक भन्दा बढि सिलिण्डर जगेडा राखिंदिँदा उद्योगमा रित्तो सिलिन्डर अभाव हुन थालेको हो । जसका कारण कम्पनीका लागि एलपी ग्यास बोक्ने बुलेट ट्यांकरहरु धादिङका ग्यास उद्योग परिसरमा त्यसै थन्किएका छन्। लकडाउनको समयमा पनि ग्यासको आयात नियमित भए पनि ग्यास कम्पनीसँग पर्याप्त सिलिन्डर भने छैन।

ग्यास नपाइने हल्लाका कारण र कम्पनीले सिलिन्डरमा आधा ग्यास दिएपछि उपभोक्ताले अनावश्यक जगेडा राखिदिँदा यस्तो समस्या आइपरेको श्रीराम ग्यास उद्योग थांक्रेका व्यवस्थापक मिलन कार्कीले बताउनुभयो । काठमाडौंलाई मुख्य बजार बनाएर जिल्लामा अहिले १३ वटा ग्यास उद्योग सञ्चालनमा छन्। बजारमा गएका धेरैजसो सिलिण्डर उद्योगमा फिता हुन सकेका छैनन्। जसका कारण ग्यास ढुवानी गर्ने ६८ वटा ग्यास बुलेट धादिङमै थन्किएका हुन्। कम्पनीको सिलिन्डर बजारबाट फिर्ता नआउँदा कोटाअनुसार ग्यास बजारमा पठाउन नेपाल आयल निगमले भने डिपोहरुलाई निरन्तर दबाब दिइरहेको छ। यसले आफूहरु दोहोरो मारमा परेको ग्यास कम्पनीका सञ्चालकहरु बताउने गर्छन्।

थाक्रे ७ जुुँगेखोलाको श्री ग्यास उद्योगले काठमाडौं र धादिङमा एक लाख एक हजार चार सय ६४ सिलिन्डर बजार पठाएको छ। ६ वटा बुलेट भण्डारण क्षमता भएको उक्त कम्पनीको मासिक २ सय ४८ टन आयात गर्न पाउने अनुमति हो। दैनिक ३५ सय देखि ४ हजार सिलिण्डर बजार पठाउने यस कम्पनीमा आएका २३ वटा ढुवानी बुलेट एक सातादेखि उद्योग परिसरमै थन्किएका छन्। श्रीग्यासमा मात्रै २३, काठमाडौं मेट्रोमा १३ सहित धादिङ पृथ्वीराजमार्गसँग जोडिएका १३ वटा बोटलिङ सेन्टरहरुमा आइतबार साँझसम्म ६८ वटा बुलेट होल्डमा बसेका जिल्ला प्रशासन कार्यालय धादिङले बताएको छ। पृथ्वीराजमार्गसँग जोडिएका धादिङमा सञ्चालित ग्यास उद्योगका राजधानीस्थित डिलरहरुले लकडाउनपछि अघिल्लो महिनाभन्दा वढी ग्यास ढुवानी गरिरहेको उद्योगका सञ्चालकहरु बताउँछन्।

धादिङमा रहेका ग्यास उद्योगबाट सबैभन्दा धेरै राजधानी र बाँकी सिलिण्डर धादिङका साथै छिमेकी जिल्ला, चितवन, नुवाकोट, गोरखा र रसुवामा वितरण हुने गरेको छ। धादिङका १३ वटा ग्यास रिफिल गर्ने उद्योगहरुले करिब १० लाख सिलिण्डर बजार पठाएको जनाएका छन्। सामान्य अवस्थामा दैनिक २० हजार सिलिण्डर उनीहरुले बजार पठाउने गरेका छन्।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

२ बैशाख २०७७, मंगलवार ०९:४७ मा प्रकाशित

धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो । आम नागरिकलाई सूचना, समाचार, विचार, विश्लेषण र विविध विषयमा सुसूचित गर्ने ध्येयका साथ संचालनमा रहेको धादिङ न्यूज डट कम निस्पक्ष सूचना र संचारको संवाहक हो । हामी स्वतन्त्र छौं, हामी कुनै पनि राजनीतिक. सामाजिक तथा अन्य किसिमका पूर्वाग्रहबाट अलग छौं । तपाईंको सूचना र संचारको हकको लागि समाजका विकृति र विसंगतिहरू बिरुद्ध हामी निरन्तर कलम चलाइरहनेछौँ । हामीलाई सूचना जानकारी उपलब्ध गराएर हाम्रो यस अभियानमा तपाईंले पनि साथ् दिन सक्नुहुनेछ ।  धादिङ जिल्लाको सूचना, समाचार, विचार र मनोरञ्जन छिटो छरितो रूपमा विश्वभर पुर्याउनु हाम्रो मुख्य उद्देश्य रहेको छ । ‘धादिङ न्यूज’ यहाँहरू सबैको डिजिटल पत्रिका हो ।व्यवसायको लागि विज्ञापन लगानी हो,धादिङ न्यूज डट कम मा कुनै पनि विज्ञापन वा सन्देश संप्रेषण गर्न  चाहनुहुन्छ भने हामीलाई सम्पर्क गर्न सक्नुहुनेछ ।

 

 

समाचार

सबै

सल्यानटारमा खानेपानीको हाहाकार समाधान हुने तरखरमा

धादिङ : हिउँद होस या वर्षा धादिङको सल्यानटारमा बाह्रैमास खानेपानीको हाहाकार हुने गर्दछ। देशभरिका ठूला टारमध्येमा पर्ने सल्यानटार त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिका १ र २ मा विभाजन गरिएको छ। पहिला सिंगो टारलाई.....

धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा

धादिङ- लामो समयदेखि विग्रिएर काम गर्न छाडेको सदरमुकाम धादिङबेसीको अधिकांश सिसि क्यामेरा मर्मत गरी सञ्चालनमा.....

‘ BE THE CHANGE MAKER ‘ एक फरक अभियान : प्रदिप रुपाखेती

गैर आवासीय नेपालीहरुको संगठन एन.आर एन.ए. न्यूजिल्याण्ड का सचिव एवं धादिङ महादेबबेसीका प्रदिप रुपाखेती यतिबेला.....

‘आसपाल्ड’ प्रविधिबाट सदरमुकाम भित्र कालोपत्रे शुरु

धादिङ : धादिङको सदरमुकाम धादिङबेसीको बजार क्षेत्रभित्रको सडकमा कालोपत्रे शुरु भएको छ। डिभिजन सडक कार्यालय.....

सिम्लेमा बस आगलागी

  [caption id="attachment_40725" align="alignright" width="440"] FILE PHOTO[/caption] धादिङ,२६ असोज - पृथ्वी राजमार्ग अन्तर्गत धादिङको थाक्रे गाउँपालिका १.....

Categories