इपानको उपाध्यक्षमा धादिङका भरत खत्रीको उम्मेदवारी

322 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १२ असार २०७७, शुक्रबार १२:३६

सम्पादक: Dhading News

काठमाडौं । स्वतन्त्र ऊर्जा उत्पादकहरूको संस्था नेपाल (इपान) को नयाँ नेतृत्व चयनका लागि दुई समूहका बिच प्रतिस्पर्धा हुने भएको छ । आगामी असार १५ गते हुने निर्वाचनका लागि सदस्यहरू दुई धारमा बाँडिएका छन् ।

संस्थापन पक्षले नयाँ अनुहारलाई बेवास्ता गरेर अघि बढ्न खोजेपछि सदस्यहरु नेत्तृत्व चयन गर्न दुई धारमा बाँडिएर निर्वाचनमा जान लागेका हुन् ।

बाराही हाइड्रो पावर कम्पनीका अध्यक्ष तथा रुग्ण जलविद्युत्त आयोजनाको संयोजन गरिरहेका सूर्यप्रसाद अधिकारी तथा उनको समूहले नयाँ प्यानल बनाएर निर्वाचन लड्ने निर्णय गरेको छ । संस्थापन पक्षको योजनामा फरक मत राख्दै अधिकारी समूहले बिहीबार आफ्नो प्यानल घोषणा गरेको जानकारी दिएको छ ।

अधिकारी समूहमा उपाध्यक्षहरू अर्जुनप्रसाद गौतम, उत्तम ब्लोन, भरत खत्री, महासचिव गोरे शेर्पाले उमेदवारी दिने निर्णय गरेका छन् । यस्तै, सचिवहरूमा भरत लामिछाने थापा, मोहनविक्रम कार्की, प्रकाश दुलाल तथा कोषाध्यक्ष बलराम खतिवडाले उम्मेद्वारी घोषणा गरेका छन् ।

यसैगरी, सदस्यहरूमा मिथुन (सिपी) पौडेल, सुमनकुमारी जोशी, विक्रम विष्ट, जितमान शेर्पा तथा महिला सदस्यहरूमा अविज्ञा मल्ल, केसाङ डिकी लामाले उम्मेद्वारी घोषणा गरेका छन् ।

सहमतीबाट नेत्तृत्व चयन गर्न अन्तिम समयसम्म प्रयास भए पनि सहमति जुट्न नसकेपछि संस्थापन र नयाँ समूह प्रतिस्पर्धामा जाने भएका हुन् । उपाध्यक्षमा उम्मेदवारी दिएका खत्री धादिङ त्रिपुरासुन्दरी गाउँपालिकाका वासिन्दा हुन । खत्री पिपुल्स पाबर लि. पुवा खोला २ ईलाम ४।९७ को अध्यक्ष ,संखुवासभा ईसुबा खोला ९७ मे वा को संचालक हुनुहुन्छ ।

संस्थापन पक्षले जलविद्युत्त उद्यमी कृष्ण आचार्यलाई अध्यक्षको रूपमा अगाडि सारेको छ । उनको समूहमा उपाध्यक्ष कुमार पाण्डे, आशिष गर्ग, गणेश कार्की तथा महासचिवमा आनन्द चौधरी लगायतले दाबेदारी गरेका छन् । संस्थापनले रुग्ण आयोजनाका समस्या नसुनेको तथा सरकारले घोषणा गरेका सुविधा प्राप्त गर्न लबिङ नगरेको नयाँ अनुहारहरूको आरोप छ ।

प्यानल घोषणा गरे पनि संस्थापनले सहमतिका लागि वार्तामा बोलाएर छलफल गरे सहमित गर्न सकिने अधिकारी समूहको निष्कर्ष छ । साना वा ठूला आयोजना प्रवद्र्धन गरिरहेका जोसुकैको अवाज वा समस्या सुन्न सक्ने व्यक्ति अवको नेतृत्वमा आउनुपर्ने अधिकारीले बताउँदै आएका छन् ।
इपान कार्यसमिति पाँचौं कार्यकालसम्म सर्वसम्मतले नेतृत्व तथा कार्यसमिति चयन हुँदै आएको थियो । छैटौ कार्यकालका लागि पनि सहमतिको प्रयास गरिएको थियो । तर, संस्थापन पक्ष आफ्नै स्वार्थ अनुसार अगाडि बढेपछि बाध्य भएर नयाँ प्यानल बनाउनु परेको अध्यक्षका प्रत्यासी अधिकारीले बताए ।

निजि क्षेत्र को सबैभन्दा बढि लगानि रहेको यस ब्यबसायमा करिब ७ खर्ब लगानी रहेको छ भने हाल यस संस्था मा १७५ कम्पनी आबद्ध रहेका छनधादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१२ असार २०७७, शुक्रबार १२:३६ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

‘प्रत्येक पालिकमा एउटा आयुर्वेद औषधालय हुनुपर्छ’

धादिङका प्रत्येक स्थानीय तहमा कम्तिमा एउटा आयुर्वेद औषधालय स्थापना गर्न सरोकारवालाहरुले सुझाव दिएका छन् । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र धादिङले विहीवार धादिङबेसीमा आयोजना गरेको जनप्रतिनिधि तथा.....

पहिरोले पाइप बगाएपछि छुम्राङ गाउँमा खानेपानी संकट

रुबीभ्याली (धादिङ ) -  पहिरोले खानेपानीको पाइप बगाएपछि धादिङको रुबीभ्याली गाउँपालिका ५ छुम्राङ गाउँमा पानीको.....

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा धादिङबेसीमा प्रदर्शन

धादिङबेसी–प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पक्षमा बुधबार सदरमुकाम धादिङबेसीमा प्रदर्शन भएको छ । प्रधानमन्त्री.....

ग्लोवल आईएमई बैकबाट गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग

धादिङ, २३ असार ः ग्लोबल आइएमई बैंक गल्छी शाखाले कोरोना भाईरस विरुद्धको अभियानमा गल्छी गाउँपालिकालाई सहयोग गरेको.....

कोरोना भाइरसबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु

धादिङ ।संसारभर महामारीको रुपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट विदेशमा रहेका १४३ जना नेपालीको मृत्यु.....

Categories