निर्वाचन आयोगद्वारा लैङ्गिकमैत्री नीति सार्वजनिक

98 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: ८ आश्विन २०७०, मंगलवार ००:३४

सम्पादक: Dhadingnews.com

काठमाडौं /निर्वाचन आयोगले लैङ्गिक तथा समावेशीकरण नीति २०७० सार्वजनिक गरेको छ । आउँदो संविधानसभामा चुनावलाई पूर्ण लैङ्गिकमैत्री बनाउने उद्देश्यले यस्तो नीति ल्याइएको आयोगले जनाएको छ ।

सार्वजनिक गरिएको नीतिअनुसार आयोगले अबको चुनावमा महिला पुरुष स्वयमसेवक बराबर खटाइने, मतदान केन्द्रमा महिला र पुरुष कमर्चारी बराबर राखिने, चुनावमा खटिने कर्मचारीहरूको व्यक्तिगत विवरण सङ्कलन गरिने, अपाङ्गता भएका, सुत्केरी महिलाहरूलाई मतदानको सहज व्यवस्था मिलाइने आयोगले जनाएको छ ।

प्रमुख निर्वाचन आयुक्त निलकण्ठ उप्रेतीले आफ्नो गतिविधिलाई लैङ्गिकमैत्री बनाउने अभ्यास आयोगले यही नीतिबाट थालेको बताउनुभयो । समानुपातिक समावेशीकरणको मर्मलाई आयोगले पूर्णरूपमा पालना गर्ने बताउँदै प्रमुख निर्वाचन आयुक्त उप्रेतीले अब हुने चुनाव लैङ्गिकमैत्री हुने बताउनुभयो । उहाँले निर्वाचन आयोगले केही प्राविधिक कामबाहेक चुनावको तयारी धेरै अगाडि बढाइसकेकोले मङ्सिर ४ को चुनाव स्थगनको सम्भावना नरहेको बताउनुभयो ।धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

८ आश्विन २०७०, मंगलवार ००:३४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

लागुऔषध मुद्दामा फरार गल्छीका दुई महिला पक्राउ

धादिङ- फरार अभियुक्त पक्राउ अभियान अन्र्तगत जिल्ला प्रहरी कार्यालय धादिङले मंसिर २ गते  उनिहरुलाई पक्राउ गरेको हो । पक्राउ पर्नेमा गल्छी गाउँपालिका वडा नम्बर ७ मछेडीखोला बस्ने ५० बर्षिया सरिता भन्ने.....

बूढीगण्डकी प्रभावितद्धारा आन्दोलनको घोषणा

धादिङ । बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजनाको डुबानमा पर्ने बजार क्षेत्रको मुआब्जा निर्धारण नगरेको भन्दै प्रभावित.....

स्कुटर चोरेर बिक्री गर्ने चार जना धादिङबाट पक्राउ

धादिङ,२९ कात्तिक । स्कुटर चोरी  गरि बिक्री गर्ने कार्यमा संलग्न रहेका चार जना लाई धादिङ प्रहरीले पक्राउ गरि.....

Vacancy Announcement

Published Date:  25 Kartik  2076 Dhading Chamber of Commerce and Industry and Mott MacDonald  has been  implementing a DFID-funded Post-earthquake recovery project (Purnima) in Dhading Districts. The program aims to create long-term positive change in the lives of people in.....

बुद्धिमान तामाङलाई राप्रपाको कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी

काठमाण्डौं -वरिष्ठ उपाध्यक्ष बुद्धिमान तामाङलाई कार्यवाहक अध्यक्षको जिम्मेवारी दिएर राष्ट्रिय प्रजातन्त्र.....

Categories