एमाओवादीमा किन बनाइए पूर्व प्रहरी प्रमुख शाह सभासद ?दमन गर्नेलाई पुरस्कार दिएको आरोप

271 पटक पढिएको

प्रकाशित मिति: १६ पुष २०७०, मंगलवार १०:२४

सम्पादक: Dhadingnews.com

काठमाडौं १६ पुस -एकीकृत नेकपा माओवादीमा पनि केही व्यक्तिलाई पैसा निकटताका आधारमा सभासद बनाइएको भन्दै विरोध सुरु भएृको छ । शसस्त्र द्धन्द्धमा नेकपा माओवादी विरुद्ध लागेका र आफुलाई कम्युनिष्ट विरोधी भनेर चिनाउने पूर्वप्रहरी प्रमुख रविन्द्रप्रताप शाह एमाओवादी सभासद बनेका छन् ।
यसरी म कम्युनिष्ट होइन भन्दै हिँड्ने शाह अहिले नेपालमा कम्युनिष्ट आन्दोलनको एक मात्र बाहक भनेर दाबी गर्ने एमाओवादीको समानुपातिक सभासद्को अन्तिम सूचीमा समेत अटाएका छन् । शाह तिनै प्रहरी प्रमुख हुन् जसले माओवादीले शुरुवात गरेको जनयुद्धको बेला उनीहरु विरुद्ध चर्को दमन गर्थे ।
शाह पहिले गण्डकी अञ्चलमा एसएसपी थिए, त्यसपछि डिआईजी भएपछि विराटनगर आए । एमालेका बामदेव गौतम गृहमन्त्री हुँदा उनी एआइजीमा बढुवा भए । उनी जनयुद्धको बेलामा उपत्यकामा प्रहरीको सोधपुछ तथा केरकार गर्ने विभागको प्रमुख पनि भए । शाहले नै अनुसन्धानका क्रममा यातना दिएर माओवादीका मजदुर संगठनका नेता रवि कार्र्की पागल बनाइ मारेका थिए ।
संकटकालको बेलामा पूर्व राजा ज्ञानेन्द्रका निकै निकट भएर शाहले काम गरेका थिए । तत्कालिन नेकपा–माओवादीका नेता रविन्द्रलाई पक्रन जाँदा गोली चलाउन लगाउने पनि यिनै शाह नै थिए । यसरी जनयुद्ध र जनआन्दोलनमा पार्टीका लागि योगदान नै नदिएका शाह समानुपातिक सूचीमा परेपछि अहिले त्यसको विरोध भएको छ ।


धादिङ जिल्लाको पहिलो अनलाइन खबर पत्रिका धादिङ न्यूज डट कम बिक्रम सम्वत २०७० साल जेठ २ गते तदनुसार सन २०१३ मे १६ देखि सञ्चालनमा आएको हो ।

१६ पुष २०७०, मंगलवार १०:२४ मा प्रकाशित

समाचार

सबै

गल्छीमा रहेको कर कार्यालय वन्द नहुने

गल्छीमा रहेको करदाता सेवा कार्यालय एक साताका लागि बन्द गर्न संकट व्यवस्थापन समितिले गरेको निर्णयलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालयले सच्याएको छ । करदाताहरुले साउन मसान्त भित्रमा बुझाउनु पर्ने कर नबुझाएमा.....

कोरोना संक्रमण बढेपछि धादिङमा एकसाताका लागि निषेधाज्ञा जारी

धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेशी आसपासका क्षेत्रमा एक साताका लागि निषेधाज्ञा जारी गरिएको छ । कोरोना भाइरस.....

गल्छी पालिका एक साताका लागि वन्द

गल्छी गाउँपालिका भित्र अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा एक साताका लागि वन्द गरिने भएको छ । बुधवार गल्छी.....

थोपलखोला आसपासमा बाढी पहिरोको त्रास

धादिङ धादिङ जिल्लाको सदरमुकाम धादिङबेसी स्थित थोपल खोलामा पानीको बहाव बढ्दै जांदा आसपासका वासिन्दा त्रसित हुन.....

मलेखुमा बन्यो माछाको प्रतिमा

केशव अधिकारी (मलेखु)धादिङ – माछा बजारको रुपमा देशमै ख्याति कमाएको मलेखुमा शनिबारदेखि नयाँ पहिचान थपिएको छ ।.....

Categories